Ośrodki

Ponad 8500 studentów, blisko 500 naukowców i specjalistów realizujących ponad 500 wykładów i 600 warsztatów na uczelniach rocznie.

  • Kraków
  • Warszawa
  • Wrocław
  • Olsztyn

Kraków

Zajmujemy się organizacją warsztatów i wykładów dla ponad 2000 małych studentów w Krakowie. Zespół to 6 pasjonatek różnych dziedzin, od litografii po mikrobiologię. Znajdujemy naukowców i specjalistów, którzy chcą podjąć wyzwanie przedstawienia świata nauki dzieciom. Udaje nam się wprowadzić dzieci tam, gdzie wcześniej nie były: do rozdzielni radiowej Motoroli, studia telewizyjnego Telewizji Kraków, laboratorium wysokich napięć, kopalni doświadczalnej, centrum sterowania ruchem drogowym, a nawet pod basen w hotelu. Dzięki nam dzieci mogły porozmawiać po raz pierwszy z rektorami wyższych uczelni podczas Dni Rektorskich. Działamy na czas i wbrew czasowi. Jesteśmy jak wielbłądy: przeżuwamy wszystkie pomysły po kilka razy oraz jak mrówkolwy: wciągamy do naszego programu najbardziej smakowite kąski.
Nasz ulubiony dzień tygodnia: sobota!

Warszawa

W pulsującym pozytywną energią warszawskim biurze 6 niebywale pomysłowych, hiperaktywnych kobiet codziennie podejmuje niecodzienne wyzwania. Współtworzymy i koordynujemy zajęcia dla ponad 2 tysięcy dzieci i ich rodziców. Piszemy scenariusze lekcji dla nauczycieli, zajmujemy się organizacją konferencji i szkoleń. Współpracujemy z wolontariuszami, prowadzimy program praktyk, wybranym oferując ścieżki dalszego rozwoju. Dzięki połączeniu różnorodnych kompetencji, temperamentów i filozofii życiowych, żadne z tych zadań nie jest nam straszne. Poza pracą zdecydowanie łączy nas miłość… do dobrego jedzenia. I nie potwierdza się wcale przysłowie, że “gdzie kucharek sześć…” - u nas zawsze na stole coś pysznego, żeby w przerwach pomiędzy kolejnymi zadaniami uzupełnić poziom cukru w organizmie!

Wrocław

Wrocławski zespół Fundacji Uniwersytet Dzieci tworzą humaniści, którzy na co dzień łączą siły i energię przy koordynowaniu działań Fundacji. Hania Ciesielska swoją uwagę skupia na seminariach dla kierunku Nauka do kwadratu, przygotowuje także zajęcia dla studentów kierunku Odkrywanie. Krystian Piątek zajmuje się kierunkiem Inspiracje, a także wykładami dla rodziców. Magda Maleczek – koordynuje zajęcia dla studentów kierunku Tematy. Marta Kochanowicz rekrutuje wolontariuszy i dba o ich rozwój. Kasia Bańczyk przygotowuje seminaria i wykłady na kierunku Mistrz i Uczeń. Nad wszystkimi pracami we Wrocławiu czuwa Aśka Zielińska-Kowal. Współpraca, pomysłowość, kreatywność, uśmiech, radość, rzetelność oraz sumienność to cechy naszego sześcioosobowego zespołu, który na co dzień myśli o 1600 dzieciach studiujących we Wrocławiu, ich rodzicach, blisko 100 naukowcach i ponad 100 wolontariuszach współpracujących z Fundacją Uniwersytet Dzieci.

Olsztyn

Zespół olsztyński to energiczny i zgrany kobiecy sekstet zajmujący się organizowaniem wykładów i warsztatów dla ponad 1400 dzieci. Współtworzymy zajęcia, scenariusze lekcji oraz wydarzenia edukacyjne. Agnieszka Kucz – rekrutuje i dba o rozwój wolontariuszy, Kamila Łazicka – przygotowuje seminaria dla kierunku Mistrz i Uczeń, Barbara Kazimierczak - koordynuje zajęcia dla studentów Inspiracji, zajmuje się także wykładami dla rodziców, Ewelina Góra - przygotowuje zajęcia dla kierunków Odkrywanie i Tematy, Anita Bednarczyk – koordynuje zajęcia dla studentów Nauki do kwadratu, Magdalena Drozdowicz – czuwa nad wszystkimi pracami ośrodka.