Trwa przetwarzanie danych. Zapis do bazy może potrwać kilka minut. Prosimy o cierpliwość i nie wyłączanie strony. Po przetworzeniu zgłoszenia wyświetli się informacja o wyniku rekrutacji.
|
|
Logowanie
Wolontariat

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych programem wolontariat na Uniwersytecie Dzieci, którzy chcą uczestniczyć w nowoczesnym przedsięwzięciu edukacyjnym, pomagając w przygotowaniu, organizacji i ewaluacji zajęć dla dzieci i młodzieży w wieku 6-13 lat. 
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY NA WOLONTARIAT
Nasi wolontariusze to osoby kreatywne, dynamiczne, komunikatywne i odpowiedzialne. Twojej pomocy i zaangażowania najbardziej potrzebujemy w sobotnie przedpołudnia, jednakże w ramach programu wolontariat nasi wolontariusze realizują z nami również ciekawe projekty szkoleniowo - tematyczne, takie jak Dzień RektorskiEduBudzikTargi Organizacji PozarządowychTedxKidsVia CulturaNoc MuzeówDni Przyrodników, Europejska Noc Naukowców i wiele innych.

 
Kim są nasi wolontariusze
?

"Jestem ekstremalnym przypadkiem, który m.in. dzięki Uniwersytetowi Dzieci zmienił definitywnie swoją ścieżkę kariery. Ukończyłam studia inżynierskie i magisterskie na kierunku Inżynieria Produkcji z oceną celującą, mając przed sobą ścieżkę kariery na stanowisku inżyniera. Dzięki zaangażowaniu w UD, uczestniczeniu w warsztatach/wykładach, współpracy z dziećmi, aktywizowaniu ich, postanowiłam uzupełnić swoje wykształcenie o przygotowanie pedagogiczne i rozpocząć pracę jako nauczyciel ;)" - Agata W.
"Jestem nauczycielem rozpoczynającym karierę zawodową w dziedzinie edukacji dzieci. Wkraczam na rynek pracy z bardzo dobrym przygotowaniem teoretycznym, ale w tym szczególnym zawodzie oprócz niezwykle ważnej teorii, równie ważna, o ile nie ważniejsza w pewnych sytuacjach jest praktyka. Dzięki praktykom na Uniwersytecie Dzieci mam szersze zaplecze metodyczne i merytoryczne, które niejednokrotnie okazało się nieocenione." - Dominika B.


"Kontakt z dzieciakami i młodzieżą wiele mówi o nas samych, na pewno kształtuje charakter, sprawdza wytrzymałość, cierpliwość i zaangażowanie. Dzieci są szalenie inspirujące, a przy tym te z Uniwersytetu Dzieci bardzo mądre i dociekliwe. Myślę, że gdyby nie moja przygoda z Uniwersytetem Dzieci, nie wybrałabym zapewne specjalizacji nauczycielskiej na studiach historycznych. Dzieci i młodzież dają niesamowitą siłę do działania i podejmowania nowych wyzwań. Wiem, że z pewnością chcę z nimi dłużej pracować w przyszłości." - Alicja K.
Korzyści ze współpracy z nami
- zdobycie kompetencji organizacyjnych, animacyjnych i pedagogicznych,
- rozwój umiejętności interpersonalnych,
- nawiązanie kontaktów oraz satysfakcja z pracy w organizacji  pozarządowej,
- praca w prężnie działającej organizacji,
- szkolenia i referencje.
Do udziału w wolontariacie zapraszamy również absolwentów Uniwersytetu Dzieci.

Jesteś osobą komunikatywną, aktywną i masz wolne sobotnie przedpołudnia? Zależy Ci na rozwijaniu kompetencji animacyjnych, pedagogicznych, organizatorskich? Chcesz dowiedzieć się, jak działa największy w Polsce dziecięcy uniwersytet? Zapraszamy na spotkania organizacyjne. Napisz do nas:

Kraków: wolontariat_krakow@ud.edu.pl
Warszawa: wolontariat_warszawa@ud.edu.pl
Wrocław: wolontariat_wroclaw@ud.edu.pl
Olsztyn: wolontariat_olsztyn@ud.edu.pl