Trwa przetwarzanie danych. Zapis do bazy może potrwać kilka minut. Prosimy o cierpliwość i nie wyłączanie strony. Po przetworzeniu zgłoszenia wyświetli się informacja o wyniku rekrutacji.
|
|
Logowanie
Nasz wykładowca
dr Przemysław Bąbel
Uniwersytet Jagielloński
Psycholog, adiunkt w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Jest prezesem Polskiego Towarzystwa Psychologii Behawioralnej i członkiem Komisji Behawioralnych Uwarunkowań Żywienia Polskiej Akademii Nauk. Naukowo zajmuje się mechanizmami działania placebo, bólem, psychologią pamięci i uczenia się oraz psychologią edukacji. Jest redaktorem naukowym popularnego magazynu psychologicznego Charaktery i współautorem praktycznego poradnika dla nauczycieli Jak uczyć, żeby nauczyć (WSiP, 2008). Laureat Nagrody Prezesa PAN „Złoty Umysł - Mistrz Popularyzacji Wiedzy" 2008. Wychowuje niespełna dwuletniego syna Gustawa. Lubi kino, szczególnie filmy Woody'ego Allena i Luisa Buñuela. autor zdjęcia - Wiktor Franko
Moje zajęcia
dr Urszula Bąk-Stęślicka
Absolwentka astronomii na Uniwersytecie Wrocławskim ze specjalnością fizyka Słońca.
Obecnie zajmuje się badaniem Słońca, w szczególności rozbłysków słonecznych. Od kilku lat angażuje się w działania popularyzujące astronomię.
Moje zajęcia
Ewa Bąkowska
Urodziła się i wychowała w Krakowie, tu kończyła szkoły i studia z zakresu bibliotekoznawstwa i informacji naukowej.
Lubi swoje miasto, książki, wycieczki w góry i spotkania z ludźmi, śpiew i grę na gitarze. Mieszka z mężem i dwoma córkami. W Bibliotece Jagiellońskiej kieruje Oddziałem Informacji Naukowej i Katalogów.
Moje zajęcia
Prof. dr hab. Marek Bojarski
Rektor Uniwersytetu Wrocławskiego
Prowadzi badania naukowe z zakresu prawa karnego materialnego i prawa o wykroczeniach. Jest autorem ponad 160 prac naukowych. Jako visiting professor prowadził wykłady w Bostonie, Des Moines, Detroit, Waszyngtonie D.C., Salford, Leiden, Leuven. Pełnił m.in. funkcję przewodniczącego Komisji Dyscyplinarnej przy Radzie Głównej Szkolnictwa Wyższego, Członek Komisji ds. Nagród przy Premierze RP, członek Komisji Kodyfikacyjnej przy Ministrze Sprawiedliwości, zastępca przewodniczącego Kolegium Redakcyjnego Wydawnictwa Uniwersytetu Wrocławskiego w latach 1996-1998. a na wydziale Prawa i Administracji przewodniczący Zespołu Wydawniczego. Od 1977 r. członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Prawa Karnego.
Moje zajęcia
dr Tomasz Bochnak
Archeolog. Pracownik Instytutu Archeologii Uniwersytetu Rzeszowskiego.
Absolwent Instytutu Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego Interesuje się wpływami kultury celtyckiej na ziemiach polskich w ostatnich wiekach przed Chrystusem. Od kilku lat bierze udział w badaniach celtyckiego oppidum Bibracte, a ostatnio pracował też na getyckim cmentarzysku na pograniczu Dobrudży i delty Dunaju. Trochę fotografuje, trochę gotuje. Tata 7-letniego Ignacego i 3-letniej Idy.
Moje zajęcia
Andrzej Brzeźny
Inżynier elektryk, kolejarz z powołania.
Karierę rozpoczął jako specjalista elektromonter w Sekcji Utrzymania i Napraw Taboru Trakcyjnego, a zatem lokomotywy elektryczne nie mają przed nim tajemnic. Obecnie zajmuje się prowadzeniem dokumentacji przeglądowo - naprawczej lokomotyw. Po godzinach... zapalony miłośnik kolei, fotograf dokumentujący kolejowe piękno. Współtwórca internetowej Galerii Miłośników Fotografowania Kolei.www.gmfk.pl
Moje zajęcia
Iwona Bojarczuk
Jestem absolwentką Instytutu Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Pedagog i filozof. Absolwentka Filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Wczesnej Edukacji Montessori. Czynny nauczyciel montessoriański i współpracownik Polskiego Instytutu Montessori. Trenerka metod efektywnej nauki oraz autorka bajek filozoficznych. Pasjonatka edukacji filozoficznej oraz alternatywnej. Prywatnie mama Blanki i Gai, miłośniczka koni oraz właścicielka kota.
Moje zajęcia
Anna Bargiel
Z wykształcenia animatorka kultury. Ukończyła Podyplomowe Studia z Zarządzania w Kulturze, obecnie studiuje na Muzealniczych Studiach Kuratorskich UJ. Pracuje w Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki jako koordynatorka wystaw i kuratorka Małego Klubu Bunkra Sztuki, czyli cyklu warsztatów artystycznych dla dzieci. Ma 6 sióstr, 4 braci i 7-letnią córeczkę.
Moje zajęcia
Małgorzata Bogaczyk-Vormayr
Małgorzata Bogaczyk-Vormayr (ur. 1979) ukończyła filozofię na Uniwersytecie Śląskim, od roku 2004 jest stypendystką w Szkole Nauk Społecznych PAN, gdzie przygotowuje doktorat z filozofii. Przebywała na stypendiach naukowych w Salzburgu, Monachium, Mediolanie, Bamberg. Przez wiele lat pracowała jako wolontariusz-pracownik socjalny, aktualnie przy projekcie WhyWar organizacji pokojowej Friedensbüro Salzburg. Od 2009 r. jest pracownikiem międzynarodowego centrum badawczego IFZ Salzburg. Zajmuje się filozofią antyczną i jej rolą we współczesnej humanistyce, także filozofią dialogu, etyką oraz filozofią sztuki.
Moje zajęcia
dr hab. Marta Bucholc
Absolwentka Kolegium MISH, doktor socjologii, magister filozofii, pracuje w Zakładzie Historii Myśli Społecznej Instytutu Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego.
Moje zajęcia
Dr Andrzej Boczarowski
Pracuje na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu.
Z zawodu paleontolog, geolog, grafik i informatyk programista. Łącząc te wszystkie umiejętności, profesjonalnie zajmuje się trójwymiarowymi rekonstrukcjami kopalnych organizmów i ich środowisk naturalnych na potrzeby wydawnictw, mediów, muzeów i parków tematycznych. Jako nauczyciel z powołania efekt swoich prac chętnie przedstawia w formie prezentacji multimedialnych. W jego wykładach bierze udział po kilka tysięcy słuchaczy miesięcznie. Obejmują one ewolucję materii od powstania Wszechświata do pojawienia się człowieka.
Moje zajęcia
dr Aleksandra Banaszkiewicz
lekarz pediatra
Pracuje w szpitalu dziecięcym przy ul. Działdowskiej. Leczy niemowlęta i dzieci "prawie" dorosłe. Uczy studentów - przyszłych lekarzy, pielęgniarki i dietetyków. Lubi podróżować, chwile wolne poświęca na czytanie. Bardzo interesuje się historią lat międzywojennych.
Moje zajęcia
dr Aleksandra Banaszkiewicz
lekarz pediatra
Pracuje w szpitalu dziecięcym przy ul. Działdowskiej. Leczy niemowlęta i dzieci "prawie" dorosłe. Uczy studentów - przyszłych lekarzy, pielęgniarki i dietetyków. Lubi podróżować, chwile wolne poświęca na czytanie. Bardzo interesuje się historią lat międzywojennych.
Moje zajęcia
dr inż. Mariusz Benesz
Jestem pracownikiem naukowym na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki na AGH.
Jestem pracownikiem naukowym na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki na AGH. Moja działalność naukowa związana jest z wytwarzaniem, przesyłem i rozdziałem energii elektrycznej, w szczególności z analizą zagrożeń spowodowanych wyładowaniami atmosferycznymi do sieci elektrycznej.
Moje zajęcia
dr Agnieszka Bazylko
adiunkt na WUM, zajmuje się badaniem roślin, które wykorzystuje się w produkcji leków
adiunkt w Katedrze Farmakognozji i Molekularnych Podstaw Fitoterapii. Przez 6 lat pracowała ponadto w Medycznym Studium Zawodowym, gdzie kształciła techników farmaceutycznych z zakresu leku naturalnego. Była także redaktorem naczelnym Farmastyli, czasopisma dla aptekarzy. W pracy naukowej zajmuje się głównie badaniami analitycznymi obecności i zawartości związków w surowcach roślinnych oraz preparatach z nich otrzymanych. Obok badań naukowych, dużą część jej pracy i pasji zajmuje nauczanie. Inne pasje (dekoracja wnętrz, brydż) zdominowała ostatnio jej roczna córeczka.
Moje zajęcia
"Ekspresja" Ada Biela
Koło Naukowe Psychologii i Sztuki "Ekspresja"
Moje zajęcia
Emilia Bernacka-Głowala
Pianistka
Ukończyła z wyróżnieniem fortepian główny oraz studia podyplomowe (w zakresie duetów fortepianowych) w klasie prof. Janiny Baster na Akademii Muzycznej w Krakowie Artystka brała udział w III Ogólnopolskim Konkursie Interpretacji Muzyki Francuskiej w Łodzi (duet kameralny) oraz w letnich kursach muzyki kameralnej w Rostocku (Niemcy) w duecie fortepianowym i w duecie skrzypcowym. Uczestniczyła w XIV Międzynarodowym Konkursie Duetów Fortepianowych im. F. Schuberta w Jeseniku (Czechy) w kwietniu 2005 r. Z powodzeniem zajmuje się kameralistyką - uczestniczyła m.in. w koncercie pt. Młodzi Muzycy dla Młodej Muzyki z okazji 10-tej rocznicy śmierci W. Lutosławskiego (duet fortepianowy), brała udział w recitalach z M. Pietraszko na Żywieckim Suwakowaniu (2007, 2008r.) Ma duże doświadczenie w pracy z różnymi instrumentalistami (zdobyła liczne wyróżnienia za najlepszy akompaniament na wielu konkursach uczniów szkół muzycznych I st. w klasie instrumentów dętych). Współpracuje również ze śpiewakami -brała udział w licznych recitalach wokalno-instrumentalnych, m.in. w trakcie kolejnych edycji festiwalu Podgórska Jesień. Pracowała jako akompaniator na kursach mistrzowskich wybitnych śpiewaków polskich i zagranicznych (m.in. prof. Alison Pearse). Od kilku lat współpracuje z Filharmonią Krakowską specjalizując się w oprawie muzycznej koncertów umuzykalniających dla dzieci i młodzieży.
Moje zajęcia
Bajkopisarze.pl
W każdym z nas jest twórca. Wystarczy go odnaleźć i pozwolić mu działać. Wydawnictwo bajkopisarze.pl skupia społeczność bajkopisarzy i publikuje ich bajki na swoich stronach.
Wydawnictwo bajkopisarze.pl skupia społeczność bajkopisarzy i publikuje ich bajki na swoich stronach. Dla nich samych i dla innych. Specjalizuje się również w druku pojedynczych egzemplarzy opowiadań. Każdy wydany egzemplarz jest jedyny, niepowtarzalny. Wydawnictwo bajkopisarze.pl powstało 2008 roku. Naszym celem było stworzenie takiego miejsca w sieci, gdzie bez przeszkód można snuć opowieści i dzielić się nimi z innymi. Uważamy, że każdy może spróbować. Nie warto pisać do szuflady. W portalu bajkopisarze.pl można puścić wodze fantazji, a ostateczny efekt będzie powodem do dumy. Jak puchar czy medal. Wydawnictwo umożliwia z jednej strony publikację na stronach portalu własnej wirtualnej książki, z drugiej specjalizuje się w składzie i druku pojedynczych egzemplarzy bajek i opowiadań. Są to autorskie egzemplarze użytkowników portalu lub opowieści na specjalne okazje, z osobistymi dedykacjami i zdjęciami, np. z okazji narodzin, urodzin. Spersonalizujemy i zredagujemy gotowe teksty, wkomponujemy zdjęcia w ilustracje, napiszemy tekst na zamówienie, przygotujemy ilustracje. Doradzimy, co zrobić, aby egzemplarz był jedyny i niepowtarzalny. Słowem: wydajemy oryginalne i ekskluzywne książki.
Moje zajęcia
Agnieszka Boroń-Przybyło
Wraz z Katarzyną Filipek-Herniczek prowadzi portal i wydawnictwo bajkopisarze.pl.
Wydawnictwo specjalizuje się w przygotowywaniu i druku personalizowanych książek na różne okazje. Każdy wydany egzemplarz jest jedyny i niepowtarzalny. W autorskim programie, zawartym w portalu, można też pisać własne teksty oraz je ilustrować. Wydawnictwo prowadzi również warsztaty edytorskie i książkowe. “W każdym z nas jest twórca. Wystarczy go odnaleźć i pozwolić mu działać.”
Moje zajęcia
prof. Jerzy Bralczyk
językoznawca, polonista
prof. Jerzy Bralczyk jest znaną osobistością i autorytetem w dziedzinie językoznawstwa, polonistyki oraz specjalistą w zakresie języka mediów, polityki i reklamy. Wykłada w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej oraz w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Autor wielu publikacji m.in. "Świat przez słowa", "Słownik. 100 tysięcy potrzebnych słów ". Profesor Bralczyk z właściwą sobie pasją i humorem potrafi opowiadać o sprawach naszego ojczystego języka.
Moje zajęcia
Dobrosława Babiarz
Psycholog, trener twórczości OTE Kangur, autorka scenariuszy zajęć szkoły twórczego myślenia dla dzieci i młodzieży
Psycholog, trener twórczości OTE Kangur, autorka scenariuszy zajęć szkoły twórczego myślenia dla dzieci i młodzieży oraz treningów twórczości i warsztatów dla dorosłych. Posiadam kilkuletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą w charakterze trenera twórczości, instruktora na koloniach i wyjazdach wakacyjnych oraz wielu imprezach otwartych. Interesuję się sportem (w wersji aktywnej:-)) i turystyką, stąd drugi fakultet – wychowanie fizyczne na AWF w Krakowie. W wolnych chwilach najczęściej biegam lub pływam, bardzo lubię grać w tenisa ziemnego i wszelkie inne odmiany „gier piłkowo - rakietowych”. W tych dłuższych – wakacyjnych wolnych chwilach zdecydowanie preferuję wędrówki, zarówno piesze jaki i objazdowe. Ostatnio najczęściej uczęszczane szlaki to te, które wyznacza mi mój roczny synek:).
Moje zajęcia
Kaja Bryx
Współpracuje z Instytutem Studiów Klasycznych, Śródziemnomorskich i Orientalnych Uniwersytetu Wrocławskiego
Iberystka z drugim licencjatem z filologii klasycznej, przez dwa lata współpracowała z Instytutem Studiów Klasycznych, Śródziemnomorskich i Orientalnych UWr, obecnie uczy w Wyższej Szkole Filologicznej we Wrocławiu. Poetka, tłumaczka, miłośniczka sztuki, badaczka kultur orientalnych. Ubiegły rok spędziła na nauce języka hindi i klasycznego tańca kathak w Centralnym Instytucie Hindi w Agrze dzięki stypendium ambasadora. Od kilku lat zajmuje się propagowaniem kultury indyjskiej w Polsce - jako redaktor naczelna Wrocławskiego Biuletynu Orientalistycznego Duniya, organizatorka Dni Indyjskich, współorganizatorka i uczestniczka licznych konferencji, festiwali i debat o tematyce orientalnej.
Moje zajęcia
mgr inż Aneta Binkowska
ratownik medyczny, doktorantka WUM
Aneta Binkowska licencjonowany ratownik medyczny, pracowała jako ratownik w szpitalu dziecięcym Mazowieckie Centrum Neuropsychiatrii i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży. Obecnie na studiach doktoranckich na WUM w Zakładzie Ratownictwa Medycznego. Temat jej pracy doktorskiej to " Znaczenie wybranych wskaźników immunologicznych w ocenie ryzyka ciężkich powikłań septycznych u chorych po rozległych urazach”
Moje zajęcia
dr Monika Bronkowska
Pracuje za studentami na Wydziale Nauk o Żywności Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu
w 1997 roku ukończyłam studia magisterskie na Wydziale Nauk o Żywności Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. W 2003 roku obroniłam pracę doktorską, której temat związany był z wpływem żywienia na rozwój różnych schorzeń dietozależnych.
Moje zajęcia
Radosław Bondarczuk
Wydział InŻynierii Chemicznej i Procesowej PW
Student 4 tego roku Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej, pracownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Politechniki Warszawskiej
Moje zajęcia
dr Krzysztof Bryś
Politechnika Warszawska
matematyk
Urodziłem się dawno temu w Warszawie, - ukończyłem studia na kierunku Matematyka Stosowana na Wydziale Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Warszawskiej - pracowałem jako asystent a potem wykładowca na Wydziale Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej (od roku 1999 na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych) Politechniki Warszawskiej - 2003 obrona pracy doktorskiej pt."Podziały struktur kombinatorycznych" (promotor prof. dr hab. Z.Lonc) - 2003 - adiunkt na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej - 2008 - Prodziekan ds. Studenckich Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Matematyczne zainteresowania: teoria grafów, kombinatoryka, rachunek prawdopodobieństwa, statystyka, matematyczne podstawy informatyki
Moje zajęcia
Nieważne jaki masz komputer, ważne jaki masz algorytm. Pokaż mi swój algorytm, a powiem Ci kim jesteś. Seminarium pierwsze. Pokaż mi swój algorytm, a powiem Ci kim jesteś. Seminarium czwarte. Pokaż mi swój algorytm, a powiem Ci kim jesteś. Seminarium drugie. Pokaż mi swój algorytm, a powiem Ci kim jesteś. Seminarium trzecie. Nieprawdopodobnie prawdopodobne Pokaż mi swój algorytm, a powiem Ci kim jesteś. Seminarium pierwsze. Pokaż mi swój algorytm, a powiem Ci kim jesteś. Seminarium drugie. Pokaż mi swój algorytm, a powiem Ci kim jesteś. Seminarium trzecie. Pokaż mi swój algorytm, a powiem Ci kim jesteś. Seminarium czwarte. Pokaż mi swój algorytm, a powiem Ci kim jesteś. Seminarium pierwsze Pokaż mi swój algorytm, a powiem Ci kim jesteś. Seminarium drugie Pokaż mi swój algorytm, a powiem Ci kim jesteś. Seminarium trzecie Pokaż mi swój algorytm, a powiem Ci kim jesteś. Seminarium czwarte Pokaż mi swój algorytm, a powiem Ci kim jesteś. Seminarium piąte. Czy sieć rozwiąże każdy Twój problem? GRUPA 1. Seminarium pierwsze Czy sieć rozwiąże każdy Twój problem? GRUPA 2. Seminarium pierwsze Czy sieć rozwiąże każdy Twój problem? GRUPA 1. Seminarium drugie Czy sieć rozwiąże każdy Twój problem? GRUPA 2. Seminarium drugie Czy sieć rozwiąże każdy Twój problem? GRUPA 1. Seminarium trzecie Czy sieć rozwiąże każdy Twój problem? GRUPA 2. Seminarium trzecie Czy sieć rozwiąże każdy Twój problem? GRUPA 1. Seminarium czwarte Czy sieć rozwiąże każdy Twój problem? GRUPA 2. Seminarium czwarte Czy sieć rozwiąże każdy Twój problem? GRUPA 1. Seminarium piąte Czy sieć rozwiąże każdy Twój problem? GRUPA 2. Seminarium piąte Czy sieć rozwiąże każdy Twój problem? Seminarium piąte Czy sieć rozwiąże każdy Twój problem? Seminarium czwarte Czy sieć rozwiąże każdy Twój problem? Seminarium trzecie Czy sieć rozwiąże każdy Twój problem? Seminarium drugie Czy sieć rozwiąże każdy Twój problem? Seminarium pierwsze Czy sieć rozwiąże każdy Twój problem? Seminarium pierwsze Czy sieć rozwiąże każdy Twój problem? Seminarium drugie Czy sieć rozwiąże każdy Twój problem? Seminarium trzecie Czy sieć rozwiąże każdy Twój problem? Seminarium czwarte Czy sieć rozwiąże każdy Twój problem? Seminarium piąte Co to jest prawdopodobieństwo i jak się je oblicza? Czym zajmuje się statystyka? Zależne czy niezależne? Kiedy spotyka nas sukces, a kiedy porażka? „Moja pierwsza statystyka!” Czy dzięki liczbom można przewidzieć przyszłość? Co to jest prawdopodobieństwo i jak się je oblicza? Czym zajmuje się statystyka? Zależne czy niezależne? Kiedy spotyka nas sukces, a kiedy porażka? „Moja pierwsza statystyka!” Czym zajmuje się statystyka? Co to jest prawdopodobieństwo i jak się je oblicza? Zależne czy niezależne? „Moja pierwsza statystyka” Kiedy spotyka nas sukces, a kiedy porażka? Czym zajmuje się statystyka? Co to jest prawdopodobieństwo i jak się je oblicza? Zależne czy niezależne? „Moja pierwsza statystyka” Kiedy spotyka nas sukces, a kiedy porażka?
dr Jarosław Bąk
Adiunkt w Katedrze Automatyki AGH
Ukończył studia na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyki AGH, a następnie obronił doktorat w dziedzinie informatyka na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki AGH. Pracował w firmach o profilu informatycznym oraz inżynierskim. Od trzech lat pracuje jako adiunkt w Katedrze Automatyki AGH, gdzie m.in. prowadzi studenckie koło naukowe „Glider”. Pasjonuje się symulacją komputerową w zastosowaniach inżynierskich (między innymi komputerowym modelowaniem tłumu ludzi). Było mu dane zaprezentować wyniki swoich badań m.in. w Uniwersytecie w Jokohamie (Japonia) oraz National Institute of Standards and Technology (USA). Prywatnie mąż Magdy oraz tata sześcioletniego Szymka i czteroletniej Ani. W wolnych chwilach lubi aktywnie spędzać czas z rodziną: chodzić po górach, jeździć na nartach lub rowerze. Próbuje też odpowiadać na pytania Ani i Szymka, ale często nie jest to takie proste.
Moje zajęcia
dr Paweł Boguszewski
Instytut Biologii Doświadczalnej im. Marcelego Nenckiego i Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie
neurobiolog
Neurobiolog, pracuje w Instytucie Biologii Doświadczalnej im. Marcelego Nenckiego i Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Zajmuje się badaniem neurofizjologicznych podstaw zachowań emocjonalnych.
Moje zajęcia
Agnieszka Bożek
psycholog, psychoterapeuta, certyfikowany trener
psycholog, psychoterapeuta, certyfikowany trener - absolwent Zaawansowanych Szkoleń Trenerskich „Od diamentu do brylantu”. Specjalizuje się w szkoleniach z zakresu: motywowania siebie, radzenia sobie ze stresem, autoprezentacji, zarządzania sobą w czasie oraz budowania zespołu. Pracuje z rodzicami i dziećmi prowadząc coaching rodzicielski i zajęcia z wczesnej stymulacji oraz terapię indywidualną w Pracowni Psychologicznej Elżbiety Sołtys.
Moje zajęcia
Ernest Bryll
Urodzony 1 marca 1935 w Warszawie.
Dzieciństwo spędził w Komorowie Starym koło Ostrowi Mazowieckiej oraz w Gdyni. W 1956 ukończył wydział Filologii Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Pierwszy tomik wierszy ukazał się w 1958. Przez wiele lat był krytykiem filmowym, pracował jako kierownik literacki teatru TV, oraz jako szef lub kierownik literacki kilku zespołów filmowych, autor audycji telewizyjnych dotyczących kultury. Autor licznych tomików poezji, sztuk scenicznych, oratoriów, musicali i programów telewizyjnych. Tłumacz z języka irlandzkiego, czeskiego, jidish. Lata 1955-1956 dziennikarz w Po Prostu Lata 1957-1960 w zespole Współczesności Lata 1963-1967 kierownik literacki Teatru Telewizji Lata 1967-1968 kierownik literacki zespołu filmowego Kamera Lata 1969-1970 uczestniczył w programie dla pisarzy w Iowa University (International Writing Program at Iowa University, USA) Lata 1970-1974 kierownik literacki Teatru Polskiego w Warszawie Lata 1974-1978 dyrektor Polskiego Instytutu Kultury w Londynie Lata 1978-1979 wykładowca na wydziale filmu Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach Lata 1978-1983 kierownik artystyczny zespołu filmowego Silesia w Katowicach. W wyniku stanu wojennego zespół zostaje rozwiązany Lata 1984-1985 doradca literacki zespołu filmowego Oko 1989 - wykładowca na uniwersytecie Sunny University, Albany USA. Cykl wykładów i seminariów w innych amerykańskich uniwersytetach Lata 1991-1995 Ambasador RP w Republice Irlandii (Pierwsza Ambasada RP w stosunkach polsko-irlandzkich) Lata 1995-1998 doradca literacki 2 programu TVP Od 1998 do marca 2001 konsultant telewizji Wizja TV 2002 - 2003 konsultant Tele 5 2003 - 2006 konsultant Telewizja Puls - Niepokalanów. Jest członkiem PEN Club Poland, Irish PEN Club, SEC (Society of European Culture) SPP, ZAIKS, ZAKR.
Moje zajęcia
mgr Krystyna Burczyk
Absolwentka Matematyki Teoretycznej na Uniwersytecie Jagiellońskim, instruktor origami Polskiego Towarzystwa Origami
Przez wiele lat byłam nauczycielem matematyki w liceum. Od kilku lat zajmuję się popularyzacją origami jako pomysłu na kolorową geometrię w szkole. Jestem koordynatorem Galicyjskiego Oddziału Polskiego Centrum Origami. Projektuję moje własne modele origami, piszę o tym książki, prowadzę warsztaty dla dzieci i dorosłych. Inspiracji dla nowych modeli szukam w matematyce i otaczającym nas świecie. Uwielbiam śledzić pojawianie się elementów origami w filmach, książkach i reklamach oraz składać papierowe modele geometryczne i badać ich matematyczną naturę. Moimi ulubionymi modelami są kusudamy (kwiatowe kule) i inne papierowe modele ze spiralami nazwane przeze mnie Kręciołkami.
Moje zajęcia
Anita Broda
Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie
Moje zajęcia
Mira Bernardes Rusin
W 2006 roku ukończyłam studia filmowe na Wydziale Radia i TV Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Obecnie kontynuuję naukę na grafice komputerowej i fotografii.
Przez ostatnie dwa lata zajmowałam się uczeniem kreatywnego zastosowania najnowszych „zabawek medialnych” wśród dzieci i dorosłych nie związanych zawodowo z nowymi mediami w Bilbao w Hiszpanii. Interesuję się ewolucją człowieka we współczesnym świecie.
Moje zajęcia
Anna Biederman-Zaręba
Doktorantka w Katedrze Kryminalistyki i Bezpieczeństwa Publicznego UJ
Przygotowuję pracę doktorską odnoszącą się do zagadnień psychologii śledczej. Interesują mnie również najnowsze techniki identyfikacji człowieka, a szczególnie jedna z bardziej kontrowersyjnych - osmologia. Ukończyłam aplikację adwokacką i obecnie współpracuję z kilkoma kancelariami prawnymi. Specjalizuję się w prawie karnym (zwłaszcza w aspekcie ochrony praw osób pokrzywdzonych), a także w prawie medycznym. Prywatnie – mama 10-miesięcznego Aleksandra.
Moje zajęcia
Edyta Bik
Współzałożycielka Cine Rental, organizacji wspierającej młodych twórców
Ma w swoim dorobku zarówno filmy dokumentalne (m. in. „Morze Twoimi Oczami”),teledyski (m.in. „Wyznanie”. ) oraz reklamy telewizyjne i filmowe (m.in. Paradyż).Jest współzałożycielem Cine Rental, organizacji aktywnie wspierającej młodych twórców filmowych w ich pierwszych projektach fabularnych i dokumentalnych. Od kilku lat współpracuje również z firmą MFX Film Studio gdzie na co dzień zajmuje się montażem oraz grafiką komputerową.
Moje zajęcia
mgr inż. Ewa Bednarek
MAŁY INŻYNIER
Współzałożycielka MAŁEGO INŻYNIERA, magister inżynier automatyki oraz inżynier elektrotechniki. Nauki ścisłe towarzyszyły jej od zawsze. Na Politechnice Poznańskiej zamiłowanie do matematyki zmieniła na fascynację robotyką. Konstruktorka robotów klasy sumo oraz współorganizatorka Festiwalu Robotów CybAIRBot.
Moje zajęcia
Adam Bochenek
lekarz medycyny rodzinnej
Lekarz rodzinny z wieloletnią praktyką, praktykujący obecnie w Centrum Medycznym LIM. Pełnił w przeszłości funkcję zastępcy kierownika działu internistycznego Medicover. Jako Doktor Bakteria jest znany tym, którzy byli świadkami poświęconej zdrowiu prezentacji Uniwersytetu Dzieci na tegorocznym Pikniku Naukowym w Warszawie.
Moje zajęcia
dr inż. Przemysław Bukowski
adiunkt na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, Instytut Inżynierii Środowiska
Dr inż. Przemysław Bukowski pracuje obecnie na Uniwersytecie przyrodniczym w Zakładzie Podstaw Techniki. Jego dorobek naukowy to dwanaście publikacji w czasopismach recenzowanych, kilkanaście prac niepublikowanych, w tym raportów PWr, jeden patent i kilkadziesiąt raportów z prac przeprowadzanych na obiektach energetycznych (głównie elektrownie i elektrociepłownie). Od 1998 roku Pan Bukowski studiował na Uniwersytecie Ekonomicznym im. Oskara Langego we Wrocławiu na wydziale Zarządzanie i Informatyka. Specjalizował się w zarządzaniu finansami. W 2002 rozpoczął studia Politechnice Wrocławskiej na Wydziale Mechaniczno-Energetycznym w specjalności termoenergetyka, a w lipcu 2009 roku uzyskał tytuł doktora. W międzyczasie dr inż. Przemysław Bukowski wykonywał badania w wielu elektrowniach i elektrociepłowniach gdzie zdobył doświadczenie związane z zagadnieniami energetyki zawodowej. Obecnie zajmuje się energetyką odnawialną a celem jego badań jest bezpieczne i uzasadnione ekonomicznie wprowadzanie odnawialnych źródeł energii zarówno do energetyki zawodowej jak i rozproszonej.
Moje zajęcia
Mgr Krzysztof Borkowski
Szkoła Matematyki
Moje zajęcia
dr Agnieszka Bojarska-Sokołowska
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski
pracownik naukowo-dydaktyczny Wydziału Matematyki i Informatyki
Dr Agnieszka Bojarska- Sokołowska jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym z Wydziału Matematyki i Informatyki UWM w Olsztynie. Zawodowo zajmuje się dydaktyką matematyki, korelacją przedmiotów matematyczno-przyrodniczych w nauczaniu szkolnym oraz popularyzowaniem matematyki. Co roku prowadzi wykłady i warsztaty dla dzieci i młodzieży podczas Olsztyńskich Dni Nauki dotyczące matematyki, jest autorem artykułów popularnonaukowych dla nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. Prywatnie ma męża Tomasza i jest mamą 8-letniej córeczki Małgosi- studentki Uniwersytetu Dzieci, kierunku Inspiracje, oraz 6-miesięcznej córeczki Magdalenki. W wolnych chwilach „wędruje” z rodzinką po górach.
Moje zajęcia
Dr hab. inż. Arkadiusz Bieniek
Gleboznawstwo, Geologia
Dr hab. inż. Arkadiusz Bieniek jest absolwentem kierunku ,,Rolnictwo” na Wydziale Rolnictwa i Kształtowania Środowiska Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie, oraz kierunku ,,Geologia” na Wydziale Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Wrocławskiego. Prowadzi zajęcie z przedmiotów ,,Gleboznawstwo”, ,,Fizyka gleby”, ,,Wycena gleb i zasobów naturalnych”, ,,Fizjografia” ,,Geologia z geomorfologią” oraz ,,Geologia inżynierska” na kierunkach ,,Ochrona Środowiska”, ,,Architektura Krajobrazu”, ,,Rolnictwo”, ,,Ogrodnictwo” i ,,Budownictwo”. Jest opiekunem Studenckiego Koła Naukowego Gleboznawczo-geologicznego, które bierze aktywny udział w życiu naukowym uczelni poprzez organizację krajowych i zagranicznych obozów naukowych (Krym – Ukraina). Prywatnie jest mężem Anny oraz ojcem Adrianny (10 lat) i Bartłomieja (6 lat). Jego główne zainteresowania to: siatkówka, pływanie, przyroda oraz wszystko co związane jest z dobrym humorem.
Moje zajęcia
Magdalena Bednarek
absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego o specjalności teatrologia
w pracowni: koordynator działań artystycznych, instruktor z zamiłowania: nauczyciel, animator imprez dla dzieci, niania zainteresowania: popularyzacji sztuki i teatru wśród najmłodszych, organizowanie nowych form edukacji artystycznej W czasie studiów uczestniczyła w zajęciach z historii sztuki. Od 1999 r. dyrektor Sceny pod Aniołem Stróżem – odpowiedzialna min. za program artystyczny instytucji w tym za działania sceny, warsztaty artystyczne i imprezy rodzinne. Odbyła indywidualne kursy ceramiki i malarstwa w pracowni Marzanny Szmigielskiej i Katarzyny Grzybacz.
Moje zajęcia
Marlena Bednarek
absolwentka Akademii Pedagogicznej o specjalności matematyka
w pracowni: prowadzenie zajęć z najmłodszymi i pomoc w koordynacji zajęć z zamiłowania: tak jak z zawodu – nauczyciel, mama zainteresowania: praca z dziećmi, nauczanie najmłodszych przez zabawę Posiada doświadczenie pedagogiczne w prowadzeniu lekcji oraz przygotowywaniu konspektów i scenariuszy zajęć dla dzieci. W trakcie studiów aktywnie uczestniczyła w organizowaniu imprez edukacyjnych i warsztatów dla dzieci. Odbyła indywidualny kurs ceramiki w pracowni Katarzyny Grzybacz.
Moje zajęcia
Agata Barański
absolwentka York University, Toronto, Ontario, Canada; posiadająca tytuł magistra (Bachelor of Fine Arts Honours in Visual Arts); ukończyła studia podyplomowe z zakresu nauczania języka angielskiego
w pracowni: odpowiedzialna za prowadzenie zajęć plastycznych połączonych z językiem angielskim oraz prowadzenie zajęć z zakresu historii biżuterii z zamiłowania: fotograf, nauczyciel sztuki i języka angielskiego zainteresowania: rękodzieło w tym filc, malarstwo Polka z pochodzenia, która ostatnie 20 lat spędziła w Kanadzie. Od momentu przyjazdu do Polski próbuje połączyć swoje zainteresowania i wykształcenie, ucząc dzieci języka angielskiego przez sztukę.
Moje zajęcia
Tomasz Bąkowski
Założyciel firmy BrainWorx, konsultant który łączy kreatywność ze skutecznością w działaniu prowadząc sesje i treningi kreatywne.
Konsultant, trener, facylitator nauczy Cię jak myśleć inaczej, tworzyć ekstremalnie niestandardowe pomysły, szybciej i lepiej rozwiązywać problemy. Od ponad 4 lat pracuje wyspecjalizowanymi metodami kreatywnymi aby rozwijać biznesy swoich klientów. Jako trener przeszkolił już ponad 500 osób m.in. blisko 100 Menadżerów zajmujących się komercjalizacją innowacji. Potrafi nauczyć ludzi jak szybciej, lepiej i bardziej kreatywnie rozwiązywać problemy biznesowe i być ekstremalnie niestandardowym twórcami. Wśród jego klientów są zarówno korporacje takie jak ING Bank Śląski, Polsat Media, ale również firmy sektora MŚP jak: Holtur Sp. z o.o. Metarol Sp. z o.o.,BPEC Sp. z o.o., ARI S.A., Nyctalus, Tatr Avatar, 1A24, Sequoia Sp z o.o., Prodomus, NeoBazy Sp. z o.o. i Start Up’y: Essencial Apps, Return Consulting, Centrum Porozumień Biznesowych i Interpersonalnych. Mówca podczas TEDxWSB 2013 (link), prowadzi warsztaty w kraju i za granicą m.in. w Niemczech i Szwecji skąd czerpie inspiracje i doświadczenia, które z powodzeniem wdraża na rynku polskim. W pracy zawodowej kieruje się mottem z cytatu Alberta Einsteina: We cannot solve our problems with the same thinking we used when we created them.
Moje zajęcia
dr Ewa Banaszak
adiunkt w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego.
Doktorat z nauk humanistycznych w zakresie socjologii uzyskała na Uniwersytecie Wrocławskim, tytuł dysertacji: Tożsamość zbiorowa jako kategoria socjologiczna. Jest współredaktorką tomu Moralne obrazy. Społeczne i socjologiczne (de)konstrukcje seksualności (2008) oraz Corpus delicti – rozkoszne ciało. Szkice nie tylko z socjologii ciała (2010). W przygotowaniu znajduje się kolejny zbiór prac pod tytułem Fenomeny kontroli ciała. Obszar jej zainteresowań zawodowych mieści się w zakresie socjologii kultury, socjologii ciała, historii idei, komunikacji społecznej i międzykulturowej. Poza-zawodowo w czasie wolnym bardzo lubi żeglować po ciepłych morzach (choć dobrym żeglarzem nie jest), jeździć na nartach (narciarzem też jest słabym), najlepiej wychodzi jej jazda na rowerze i z nim, jeśli tylko aura pozwala, nie rozstaje się cały rok. Jest mamą dorosłej córki – Patrycji i opiekunką dwóch kotek, które nie tyle wybrała i wychowała, co one, będąc już dorosłe, wybrały ją i zamieszkały pewnego dnia jakby były od zawsze u siebie. I tak już zostało.
Moje zajęcia
dr inż. Przemysław Bąbelewski
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
wykładowca dendrologii, pracownik Katedry Ogrodnictwa Wydziały Przyrodniczo - Technologicznego Uniwersytetu Przyrodniczego
wykładowca dendrologii, prowadzi wykłady i ćwiczenia ze studentami Wydziału Przyrodniczo – Technologicznego. Pracuje w Katedrze Ogrodnictwa Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Zawodowo zajmuje się drzewami, krzewami, krzewinkami, pnączami i roślinami ozdobnymi bada ich zastosowanie, w ogrodnictwie. Żonaty, ma dwójkę dzieci Karola i Kalinę.
Moje zajęcia
Julia Budziszewska
Doktorantka w Instytucie Botaniki Uniwersytetu Warszawskiego
Doktorantka w Instytucie Botaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Zajmuje się ewolucją i różnorodnością grzybów oraz ich interakcjami z roślinami lądowymi. Nauczycielka biologii w gimnazjum oraz trenerka Klubów Młodego Odkrywcy w Centrum Nauki Kopernik. Prywatnie, miłośniczka turystyki górskiej.
Moje zajęcia
dr Dorota Bednarska-Olejniczak
pracownik naukowo-dydaktyczny Instytutu Marketingu Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.
pracownik naukowo-dydaktyczny Instytutu Marketingu Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Trener i wykładowca specjalizujący się m.in. w zastosowaniu psychologii w marketingu oraz zachowaniach konsumenckich.
Moje zajęcia
Łukasz Bartosik
biotechnolog, Instytut Chemii Fizycznej PAN
Łukasz Bartosik jest absolwentem Biotechnologii na Wydziale Chemicznym PW. Obecnie doktorant Międzynarodowych Studiów Doktoranckich w Instytucie Chemii Fizycznej PAN.
Moje zajęcia
Anna Batorczak
Uniwersyteckie Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym UW
Przez wiele lat pracowała na Uniwersytecie Warszawskim w Uniwersyteckim Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym koordynując liczne krajowe i międzynarodowe projekty odnoszące się do różnych aspektów edukacji dla zrównoważonego rozwoju. W szczególności zajmuje się tematyką wykorzystania multimediów w tym obszarze, a przede wszystkim internetu, czego rezultatem są między innymi strony internetowe: www.ekoedu.uw.edu.pl. Koordynator pierwszej edycji konkursu edukacyjnego Europejskiej Platformy Recyklingu: „Drugie życie elekrośmieci”. W najnowszych projektach podejmuje tematykę edukacji ekologicznej osób niepełnosprawnych oraz edukacji dt. różnorodności biologicznej w kontekście zrównoważonego rozwoju. Autorka licznych scenariuszy zajęć i opracowań edukacyjnych. Członek Polskiej Grupy Roboczej ds. Dekady Edukacji na rzecz Zrównoważonego Rozwoju ONZ.
Moje zajęcia
prof. dr hab. Eugeniusz Biesiadka
Katedra Ekologii i Ochrony Środowiska UWM
Jestem biologiem, absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zajmuję się hydrobiologią i ewolucją, a w szczególności powstawaniem nowych gatunków. Od ponad 30 lat jestem związany z uczelniami wyższymi Olsztyna. Prowadzę głównie wykłady z ewolucjonizmu dla studentów Wydziału Biologii oraz Wydziału Humanistycznego, Wydziału Nauk Społecznych i Wydziału Sztuki. Interesuję się niezwykle ciekawą historią Wielkopolski. Kolekcjonuję rzeczy stare i ładne, w szczególności odznaki i odznaczenia
Moje zajęcia
dr Wojciech Barg
Akademia Medyczna
Jestem nauczycielem akademickim od 30 lat, pracowałem w Klinice Chorób Wewnętrznych i Alergologii, Klinice Intensywnej Terapii, a od trzech lat jestem pracownikiem Zakładu Fizjologii
Moje zainteresowania zawodowe dotyczą przede wszystkim chorób układu oddechowego i fizjologii oddychania. więcej: http://www.wielkainterna.pl/index.php?page=relacje_44
Moje zajęcia
dr Aleksandra Butrym
Akademia Medyczna
Obecnie jestem pracownikiem Zakładu Fizjologii, a jednocześnie lekarzem w Klinice Hematologii, Nowotworów Krwi i Transplantacji Szpiku.
Na co dzień zajmuję się pacjentami chorującymi na nowotwory wywodzący się z układu krwiotwórczego. Prowadzę również badania naukowe z zakresu wpływu ekspresji małych cząsteczek mikroRNA na skuteczność stosowanej chemioterapii.
Moje zajęcia
dr Anna Biedunkiewicz
Uniwersytet Warmińsko - Mazurski
Katedra Mikologii, Wydział Biologii, UWM
Jestem pracownikiem Katedry Mikologii, Wydziału Biologii UWM w Olsztynie. Poszukuję nowych i interesujących grzybów potencjalnie chorobotwórczych w wodach (kąpieliskach, basenach, wodzie pitnej, soplach lodowych, śniegu). Badam ich właściwości i sprawdzam, czy mogłyby zaszkodzić użytkownikom „wodnego szaleństwa”. Lubię obserwować i obcować z przyrodą oraz słuchać muzyki.
Moje zajęcia
mgr inż. Katarzyna Bryja
Politechnika Wrocławska
Politechnika Wrocławska, Wydział Informatyki i Zarządzania, Instytut Informatyki
Moje zajęcia
Agnieszka Buława-Orłowska
Projektantka z zawodu i zamiłowania.
Mama czteroletniego Maćka, który znacznie poszerza horyzonty myślowe swojej mamy. Absolwentka Wydziału Form Przemysłowych ASP w Krakowie. Z wieloletnim doświadczeniem pracy w telewizji. Obecnie odpowiedzialna za grafikę w Małopolskim Instytucie Kultury. Pomysłodawczyni i koordynatorka cyklu spotkań O PROJEKTOWANIU w MIK-u. Wyróżniona w konkursie PTWK na „Najpiękniejszą książkę roku”
Moje zajęcia
Agnieszka Burzyńska
psycholog szkolny, pracownik Poradni dla Dzieci z Autyzmem i innymi Zaburzeniami Rozwojowymi
Jestem psychologiem, absolwentką psychologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Moje zainteresowania zawodowe oscylują wokół psychologii rozwojowej dziecka. Na co dzień pracuję w Liceum Ogólnokształcącym jako psycholog szkolny oraz w Poradni dla Dzieci z Autyzmem i innymi Zaburzeniami Rozwojowymi. W latach 2006-2011 pracowałam w Akademii Nauki w Krakowie, gdzie prowadziłam zajęcia edukacyjno-rozwojowe dla dzieci i młodzieży. Od wielu lat jest jestem instruktorem harcerskim. Prywatnie mamą rocznego Mateuszka. Jeśli znajduję wolny czas chętnie wykorzystuję go na wspinaczkę skałkową.
Moje zajęcia
dr Beata Brodowska
IF PAN
Pani Beata pracuje w Instytucie Fizyki PAN. Zajęcia dla dzieci i młodzieży prowadzi od dawna i bardzo lubi pracować z młodymi studentami!
Moje zajęcia
dr Irena Białek
Polskie Towarzystwo Kryminalistyczne
jest absolwentką Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie obroniła pracę magisterską oraz doktorską z zakresu antropologii. Obecnie jest biegłym sądowym, ekspertem Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego oraz wykładowcą na Wydziale Nauk o Bezpieczeństwie Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. W pracy zajmuje się identyfikacją śladów linii papilarnych zabezpieczonych na miejscu zdarzenia oraz identyfikacją osób na podstawie zdjęć fotograficznych i zapisu z kamer przemysłowych. Jest mamą Piotra i Kacpra, Waszych starszych kolegów.
Moje zajęcia
Adam Bujak
artysta fotografik
Wybitny polski fotografik. Od lat 60. fotografował Karola Wojtyłę, a po wyborze na papieża towarzyszył mu – jako Janowi Pawłowi II – w jego licznych pielgrzymkach. Współpracował z „Tygodnikiem Powszechnym” oraz Telewizją Kraków. Jest autorem ponad stu albumów fotograficznych, plakatów i kalendarzy. Od 1996 roku nieprzerwanie współpracuje z krakowskim wydawnictwem Biały Kruk. Od 1965 jest członkiem Arcybractwa Męki Pańskiej w Krakowie. Od 2009 należy do Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa.
Moje zajęcia
Zbigniew Bujak
W 1977 ukończył Zespół Szkół Zawodowych w Żyrardowie. W 1998 został absolwentem studiów politologicznych na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Od 1972 do 1973 pracował w zakładach Polfa w Grodzisku Mazowieckim. Następnie podjął pracę w Załadach Mechanicznych Ursus. W 1980 zaangażował się w działalność w opozycji demokratycznej, był współzałożycielem Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Solidarność" w ZM Ursus w Warszawie. W latach 1980–1981 zasiadał w Krajowej Komisji Porozumiewawczej związku, następnie był członkiem prezydium Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność". Po wprowadzeniu stanu wojennego pozostawał w ukryciu. Przewodniczył Regionalnej Komisji Wykonawczej Regionu Mazowsze NSZZ "Solidarność", zasiadał w Tymczasowej Komisji Koordynacyjnej. Był najdłużej ukrywającym się członkiem tej organizacji. Został aresztowany w maju 1986, zwolniono go we wrześniu tego roku na mocy amnestii. W latach 1986–1987 wchodził w skład tymczasowej rady związku, a od 1987 do 1989 w skład Krajowej Komisji Wykonawczej. Zbigniew Bujak, ok. 1991 W 1989 uczestniczył w obradach plenarnych Okrągłego Stołu, nie wystartował w wyborach do Sejmu kontraktowego. Był też jednym z trzech (obok Andrzeja Wajdy i Aleksandra Paszyńskiego) założycieli Agory S.A., m.in. wydawcy "Gazety Wyborczej". W 1990 poparł kandydaturę Tadeusza Mazowieckiego na prezydenta. Był współzałożycielem ROAD, a po przystąpieniu tego ugrupowania do Unii Demokratycznej stanął na czele niewielkiego Ruchu Demokratyczno-Społecznego. W 1991 opublikował (wspólnie z Januszem Rolickim) wywiad-rzekę Przepraszam za Solidarność. W wyborach parlamentarnych w tym samym roku został jedynym posłem tej partii z Warszawy. W Sejmie I kadencji przystąpił do koła poselskiego "Solidarności Pracy". W 1992 w wyniku połączenia Ruchu Demokratyczno-Społecznego, Solidarności Pracy i Polskiej Unii Socjaldemokratycznej został jednym z trzech współprzewodniczących Unii Pracy (obok Ryszarda Bugaja i Wiesławy Ziółkowskiej). W 1993 po raz drugi uzyskał mandat poselski z listy UP. W wyborach parlamentarnych w 1997 bez powodzenia ubiegał się o reelekcję. Sprzeciwiając się współpracy Unii Pracy z SLD, w 1998 odszedł z partii wraz z grupą byłych posłów i działaczy, przystępując do Unii Wolności. W 1999 został mianowany szefem Głównego Urzędu Ceł w rządzie Jerzego Buzka. Stanowisko to zajmował do grudnia 2001. W 2002 był kandydatem Unii Samorządowej na urząd prezydenta m.st. Warszawy, uzyskując ok. 3% poparcia. Dwa lata później bez powodzenia kandydował z listy UW do Parlamentu Europejskiego. Należy do Stowarzyszenia Wolnego Słowa. Pracuje m.in. jako wykładowca na Uniwersytecie Warszawskim.
Moje zajęcia
Aleksander Baron
Szef kuchni Solec 44 w Warszawie
To „szef kompletny”! Obecnie rezyduje we własnym kulinarnym atelier pod szyldem Solec. Szlify kucharza zdobywał w wielu niezwykłych miejscach – Szkocja, Karaiby, szefowanie kuchni w Nowym Wspaniałym Świecie, by na końcu otworzyć z Martinem wspólny lokal w Warszawie, samodzielnie urządzić w nim zaplecze gastronomiczne, by codziennie układać nowe menu. Z założenia bowiem nie ma w Solcu menu stałego, nie uda się tutaj znaleźć regularnej karty dań, za to Waszą uwagę przyciągnie czarna tablica z aktualną ofertą dnia. Kuchnia Aleksa opiera się na świeżo przyrządzonych daniach, które przygotowywane z regionalnych sezonowych produktów, zawsze cieszą podniebienie prostotą smaku. Nie ma mrożenia ani gotowania z półproduktów, dodawanie kostki rosołowej – wykluczone!
Moje zajęcia
mgr inż. Marian Bober
dyrektor Działu Badań i Rozwoju firmy KOELNER S.A.
Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej i Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Lubi podróżować. Zakochany w krakowskich teatrach, pasjonat nart i ogródka.
Moje zajęcia
prof. Jan Biliszczuk
Politechnika Wrocławska
Kierownik Zakładu Mostów w Instytucie Inżynierii Lądowej na Wydziale Budownictwa Lądowego Politechniki Wrocławskiej
Jan Biliszczuk urodził się 10 stycznia 1949 roku w Bronicach w województwie lubuskim.
 Ukończył studia na Wydziale Budownictwa Lądowego Politechniki Wrocławskiej. Stopień naukowy doktora nauk technicznych uzyskał w roku 1978 w Instytucie Inżynierii Lądowej PWr.
 W roku 1987 na Wydziale Budownictwa Lądowego PWr uzyskał stopień naukowy doktora habilitowanego nauk technicznych. Tytuł naukowy profesora otrzymał w roku 1997. 
Od roku 1972 pracuje w Politechnice Wrocławskiej w Zakładzie Mostów Instytutu Inżynierii Lądowej, obecnie na stanowisku profesora zwyczajnego. Pełni, od roku 1996,  funkcję kierownika Zakładu Mostów. Przez dwie kadencje (1996-2002) był zastępcą dyrektora Instytutu Inżynierii Lądowej, a w kadencji 2005-2008 dyrektorem tego Instytutu. W latach 2002-2005 pełnił funkcję Krajowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej w Polskiej Izbie Inżynierów Budownictwa. Profesor ma duże osiągnięcia w zakresie kształcenia kadry. W roku 1991 zorganizował szkolenie inspektorów mostowych na potrzeby Systemu Gospodarki Mostowej Generalnej Dyrekcji Dróg Publicznych, którego kolejne edycje odbywają się do dziś. Zorganizował też dziewięć krajowych i międzynarodowych konferencji i seminariów dotyczących różnych obszarów inżynierii mostowej. Jego zainteresowania dotyczą w szczególności architektonicznego kształtowania i technologii budowy obiektów mostowych, reologii niejednorodnych konstrukcji betonowych, projektowania mostów podwieszonych, diagnostyki i kontroli (obserwacji) konstrukcji tych budowli, rehabilitacji mostów oraz historii mostownictwa. Za swoją działalność badawczą, dydaktyczną i inżynierską uzyskał Profesor szereg nagród i wyróżnień, w tym nagrodę Wydziału IV Nauk Technicznych PAN im. prof. Z. Wasiutyńskiego (1983), nagrodę indywidualną III stopnia ministra nauki, szkolnictwa wyższego i techniki za osiągnięcia w dziedzinie badań naukowych – za wymienioną wyżej pacę (1982), a także nagrodę ministra infrastruktury (2007) za książkę „Mosty podwieszone. Projektowanie i realizacja”. 
W roku 1996 został laureatem prestiżowej nagrody PZITB im. Prof. Stefana Bryły za cykl opublikowanych prac dotyczących analizy statycznej, kształtowania i utrzymania mostów drogowych, a w roku 2003 otrzymał Medal ZMRP za wybitne osiągnięcia w mostownictwie. W tymże roku 2003 otrzymał zespołową nagrodę I stopnia ministra infrastruktury za projekt mostu Siekierkowskiego w Warszawie, a w roku 2004 nagrodę zespołową II stopnia ministra infrastruktury za projekt estakady nad ulicą Strzegomską i torami PKP we Wrocławiu. Za działalność w obszarze budownictwa betonowego przyznano mu nagrodę DNI BETONU 2006. 
Biuro projektów MOSTY-WROCŁAW, w którym pełni rolę głównego projektanta, uzyskało nagrody w konkursach na projekty wielkich mostów przez Regalicą w Szczecinie – II nagroda (1996) i przez Wisłę w Płocku – III nagroda (1997), I i II nagrodę w konkursie na projekt estakady nad torami PKP i ul. Strzegomską we Wrocławiu (1998) i inne. Za aktywny udział w rozwiązywaniu problemów komunikacyjnych zaistniałych w czasie powodzi (1997) został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi, a w roku 2002 za całokształt działalności Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Otrzymał też Medal Komisji Edukacji Narodowej (2004).
Moje zajęcia
Jacek Bukowski
ekonomista
W latach 1990-1998 byłem dyrektorem departamentu w Ministerstwie Przekształceń Własnościowych (Ministerstwie Skarbu Państwa), a wcześniej, od 1 listopada 1989 do 31 pażdziernika 1990 r., byłem doradcą ówczesnego ministra finansów, od samego początku transformacji zajmując się opracowaniem koncepcji i realizacją prywatyzaci w Polsce.
Moje zajęcia
Milena Bochenek
Politechnika Warszawska
Wydział Inżynierii Materiałowej
Studentka na kierunku Inżynieria Materiałowa. Zaangażowana w działalność wydziałowego Koła Naukowego Inżynierii Materiałowej WAKANS, którego jest wiceprezesem, a także w pracę w wydziałowych laboratoriach. Obecnie zajmuje się badaniami w Zakładzie Projektowania Materiałów oraz przygotowuje się do wyjazdu do Japonii, gdzie będzie odbywała praktyki w National Institute for Materials Science w Tokyo.
Moje zajęcia
dr inż. Joanna Bac-Bronowicz
Uniwersytet Przyrodniczy
Nauczyciel akademicki (kartografia matematyczna, tematyczna i grafika mapy cyfrowej) na kierunku Geodezja i Kartografia Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz specjalności kartografia na studiach geograficznych Uniwersytet Wrocławski. Przewodnicząca Stowarzyszenia Kartografów Polskich od 1999r.
Moje zajęcia
dr Ewa Bakońska-Pacoń
Akademia Wychowania Fizycznego
Jestem absolwentką Akademii Medycznej we Wrocławiu. Moja praca naukowa dotyczy biochemicznej oceny wpływu różnych typów wysiłku fizycznego na funkcje organizmu.
Moje zajęcia
Inka Bogucka
etnograf, antropolog kultury, muzeolog, dziennikarka
Z wykształcenia etnograf, fakultet z socjologii, antropolog kultury i muzeolog po Uniwersytecie Jagiellońskim. Wykształcenie dziennikarskie zdobyła na Uniwersytecie Papieskim JPII. Członek Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego (PTL). Przepracowała sporo lat w Muzeum Etnograficznym w Krakowie (MEK), gdzie specjalizowała się w kulturze górali podhalańskich ale także np. górali zamieszkujących tereny kręgu kultur buddyzmu tybetańskiego. W ostatnich kilku latach pracy w muzeum prowadziła konkursy i warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży, z zakresu kultury krakowiaków i górali polskich. Jako dziennikarz współpracowała z Gazetą Krakowską, Doradcą MODR i Posłańcem WAM. Od dwóch lat jest autorką reportaży w redakcji Reportażu i Dokumentu „Kontrapunkt” TVP. Realizuje także m. in. dokumentalne filmy etnograficzne.
Moje zajęcia
Tomasz Balon-Mroczka
Wydawca, właściciel Domu Wydawniczego Rafael
Pasjonat piłki nożnej i dobrej literatury. Drugiej pasji poświęca się również zawodowo zawsze wydając książki, które naprawdę ceni.
Moje zajęcia
Krzysztof Banaś
Wywodzący się z okolic Kalwarii Zebrzydowskiej student Politechniki Krakowskiej. Zafascynowany średniowieczem i sztukami walki wywodzącymi się z tejże epoki, członek Konfraterni Rycerskiej. Ponadto radośnie działający w harcerstwie, w 3. drużynie wędrowniczej „Altair”. Wieloletni zawodnik judo, z większymi i mniejszymi osiągnięciami. Wielce rad z możliwości spędzenia chwili czasu ze swoją dźwięczną gitarą.
Moje zajęcia
mjr mgr inż. Stanisław Bielski
Jednostka Wosjkowa 1195
Zastępca Dowódcy Jednostki Wojskowej nr 1195 w Olsztynie
Zastępca Dowódcy Jednostki Wojskowej nr 1195 w Olsztynie. Oficer z ponad 30 letnim stażem służby Absolwent min.: - Wyższej Oficerskiej Szkoły Samochodowej w Pile; - Uniwersytetu Warszawskiego (Wydział Pedagogiki i Psychologii); - Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego (studia podyplomowe w zakresie PO); - Wojskowego Centrum Edukacji Obywatelskiej, Warszawa, (kurs doskonalenia pedagogicznego).
Moje zajęcia
dr Bartosz Borczyk
Uniwersytet Wrocławski
Zoolog, anatom porównawczy oraz herpetolog.
W swoich badaniach koncentruje się na mechanizmach ewolucji morfologii kręgowców, głównie gadów. Jest zaangażowany w popularyzację nauki, od kilku lat współorganizuje cykl wykładów dla młodzieży pt. „Środowe Spotkania z Przyrodą”. Aktywnie zaangażowany w walkę z kreacjonizmem i pseudonauką.
Moje zajęcia
dr Radosław Brzezowski
Jest z wykształcenia biologiem. Spędził trzy lata prowadząc badania naukowe w Kenii i stąd jego zainteresowanie Afryką.
Obecnie pracuje w Międzynarodowej Szkole w Krakowie (ISK) gdzie uczy przyrody i biologii. Interesuje się ewolucjonizmem, psychologią, przemianami kulturowymi i pochodzeniem religii. Lubi podróżować i fotografować. Hoduje w domu zbyt dużo kwiatów. Żonaty, ma 2,5-letnią córeczkę Hanię, która (jest tego pewien) jest najfajniejszym dzieckiem na świecie. Lada dzień urodzi mu się syn.
Moje zajęcia
dr Monika Bzowska
Zakład Biochemii Komórki, Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego
Mama dwóch synów: siedmioletniego Oskarka i półrocznego Dominika. Ma duże doświadczenie w odpowiadaniu na niezliczone pytania swojego małego odkrywcy (zainteresowanego we wszystkich dziedzinach nauki)! Może pochwalić się świetną znajomością literatury dziecięcej, którą z przyjemnością pogłębia każdego wieczora razem z synem Oskarem. Uwielbia domowe ciasta i lody, które mogłaby jeść w ilościach nieograniczonych! Od ponad dziesięciu lat zajmuje się pracą naukową na Uniwersytecie i nauczaniem nieco większych „dzieci”.
Moje zajęcia
mgr inż. arch. Małgorzata Bojanowska
Projektantka Biuro Architektoniczne Plan, Projektantka zabawek Firma LUKKA, Nauczyciel Akademicki Politechnika Krakowska Wydział Architektury, Pedagog Szkoła Podstawowa nr. 4 im. Juliusza Słowackiego
Jestem zawodowo czynnym architektem oraz dyplomowanym pedagogiem. Posiadam 20-letnie doświadczenie jako nauczyciel akademicki na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. Pracowałam w ciągu 3 lat jako wolontariusz w zakresie prowadzenia zajęć plastycznych w Bearden Elementary School w Knoxville Tennesse USA. Od 10 lat prowadzę autorski program plastyczny z dziećmi w Społecznej Szkole Podstawowej im J.Słowackiego w Krakowie. W roku szkolnym 2011/2012 prowadziłam otwarte Warsztaty Plastyczne dla dzieci w wieku 7-12 lat, we współpracy z krakowską firmą PRODESIGNE w ramach cyklu " WZORNIK - wszystko jest zaprojektowane". Warsztaty te są objęte patronatem Krakowskiego Biura Festiwalowego i odbywają się w Centrum Obsługi ruchu Turystycznego w kawiarni Czuły Barbarzyńca. Oprócz zawodu mam trzy życiowe pasje: projektowanie kreatywnych zabawek, tai-chi, kolaże...zainteresowanych odsyłam do stron: www.plan-biuro-architektoniczne.pl www.mb.lukka,com.pl www.lukka.com.pl
Moje zajęcia
mgr Amit Batra
Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.
Od 13 lat uprawia Taekwon-do ITF, w którym posiada stopień mistrzowski I dan. Od 2004 roku członek Kadry narodowej. W 2007 i 2009 roku zdobywca tytułów Mistrza Europy i Wicemistrza Świata w konkurencji walk indywidualnych seniorów.W 2012 roku przebywał w Stanach Zjednoczonych (Los Angeles) realizując staż w "Athletes Performance", które na co dzień współpracuje z zawodnikami takich drużyn jak Los Angeles Galaxy , w którym obecnie gra m.in. David Beckham
Moje zajęcia
Alina Bugaj
Psycholog w Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej nr 2 w Olsztynie
Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, psycholog kliniczny; pracuje w Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej Nr 2 w Olsztynie; zajmuje się profilaktyka społeczną, przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie; realizatorka programu „Szkoła dla rodziców i wychowawców”; prowadzi warsztaty komunikacji, asertywności, treningi umiejętności wychowawczych; współpracowała ze Stowarzyszeniem „Tratwa”
Moje zajęcia
dr Anna Buncler
Uniwersytet Warszawski
Pracownik Wydziału Neofilologii, Katedry Hungarystyki
Z wykształcenia hungarystka, z zamiłowania fennistka. W 2009 roku obroniła pracę doktorską na temat fińskiego passivum. Wykłada na Uniwersytecie Warszawskim gramatykę opisową języka fińskiego oraz prowadzi seminaria licencjackie i magisterskie z językoznawstwa ugrofińskiego. Kocha Muminki. Wraz z Wydawnictwem Literackim wydała serię muminkowych mądrości (Mądrości Muminka, Mądrości Mamy Muminka, Mądrości Tatusia Muminka), a we wrześniu 2012 roku ukazała się powieść „Prawda” Riikki Pulkkinen w jej tłumaczeniu (Noir sur Blanc). Uwielbia sushi, muzykę klasyczną i jazdę konną.
Moje zajęcia
mgr Jacek Bagniuk
Absolwent chemii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Obecnie doktorant na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Specjalizuje się w chemii konserwatorskiej w szczególności w badaniach papieru, malarstwa sztalugowego oraz wpływu warunków ekspozycji i przechowywania na obiekty muzealne.
Moje zajęcia
dr Antoni Bartosz
Dyrektor Muzeum Etnograficznego im. Seweryna Udzieli w Krakowie
Mediewista, doktor nauk humanistycznych Uniwersytetu Paris IV na Sorbonie, literaturoznawca, tłumacz. 1989-2003 – pracownik naukowy UJ. 1999-2001 – koordynator programów Stowarzyszenia Willa Decjusza w Krakowie (nagroda Fundacji POLCUL 2001). 2001-2007 – dyrektor Małopolskiego Instytutu Kultury w Krakowie (MIK). Od stycznia 2008 – dyrektor Muzeum Etnograficznego im. Seweryna Udzieli w Krakowie (MEK). Konkurs wygrał przedstawiając program „Moje muzeum – muzeum o mnie”. Etnografię rozumie jako uważne spojrzenie na codzienność oraz myślenie o człowieku wolne od schematów. MEK skupia się na nowych interpretacjach źródeł, na opisie dzisiejszych zjawisk (badania terenowe w aspekcie zjawisk współczesności) oraz na pracy z publicznością pojmowanej jako refleksja nad sposobami bycia w świecie. Uwielbia rozmowę, góry, czytanie. Podziwia grę Barcelony w środku pola.
Moje zajęcia
dr hab. inż. Anna Boczkowska
Politechnika Warszawska
Absolwentka i pracownik Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej
Badania, które prowadzi dotyczą wytwarzania i charakteryzacji mikrostruktury i właściwości kompozytów polimerowych, nanokompozytów i materiałów w inteligentnych. Zagadnienia związane z tymi ostatnimi materiałami stały się podstawą rozprawy habilitacyjnej. Prowadzi zajęcia z Kompozytów i Materiałów inteligentnych. Od 2003 roku wypromowała 32 dyplomantów studiów inżynierskich i magisterskich, z czego 3 dyplomy zostały nagrodzone w X, XI i XIII Edycji Konkursu FIATA na najlepszą pracę magisterską i doktorską wykonaną na Politechnice Warszawskiej, a 1 dyplom uzyskał III nagrodę na Targach KOMPOZYTY EXPO 2012. Prowadziła i prowadzi współpracę naukowo-badawczą z ośrodkami naukowymi za granicą i w kraju w ramach licznych projektów badawczych, w tym 4 międzynarodowych.
Moje zajęcia
dr hab. inż. Anna Boczkowska
Politechnika Warszawska
Absolwentka i pracownik Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej
Badania, które prowadzi dotyczą wytwarzania i charakteryzacji mikrostruktury i właściwości kompozytów polimerowych, nanokompozytów i materiałów w inteligentnych. Zagadnienia związane z tymi ostatnimi materiałami stały się podstawą rozprawy habilitacyjnej. Prowadzi zajęcia z Kompozytów i Materiałów inteligentnych. Od 2003 roku wypromowała 32 dyplomantów studiów inżynierskich i magisterskich, z czego 3 dyplomy zostały nagrodzone w X, XI i XIII Edycji Konkursu FIATA na najlepszą pracę magisterską i doktorską wykonaną na Politechnice Warszawskiej, a 1 dyplom uzyskał III nagrodę na Targach KOMPOZYTY EXPO 2012. Prowadziła i prowadzi współpracę naukowo-badawczą z ośrodkami naukowymi za granicą i w kraju w ramach licznych projektów badawczych, w tym 4 międzynarodowych.
Moje zajęcia
Ksenia Brandt
Politechnika Warszawska
Studentka matematyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych
Uwielbia pracę z ludźmi. Poza matematyką jej pasją jest projektowanie ubrań i krawiectwo artystyczne.
Moje zajęcia
mgr Maciej Bis
Uniwersytet Jagielloński
psycholog, trener
Doktorant na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Prowadzi warsztaty twórczego myślenia oraz umiejętności psychospołecznych. W trenerstwie najbardziej cieszy go możliwość poznawania nowych osób i towarzyszenia im w rozwijaniu ich potencjału. Prywatnie pasjonat ekonomii i literatury, zapalony amator górskiego trekkingu.
Moje zajęcia
Marek Borowski
Prezes Banku Żywności w Olsztynie oraz Federacji Polskich Banków Żywności w Warszawie, wiceprezes Federacji Organizacji Socjalnych FOS, członek Zarządu Wspólnoty Roboczej Związków Organizacji Socjalnych WRZOS oraz Fundacji Ziemi Olsztyńskiej. Jeden z liderów organizacji pozarządowych, którzy od wielu lat systematycznie budują społeczeństwo obywatelskie w województwie warmińsko-mazurskim i w Polsce. Koledzy i współpracownicy mówią o nim: „poukładany wizjoner”
Moje zajęcia
mgr inż. Monika Błaszczak
Pracownik Muzeum AGH i Techniki
Urodziłam się i wychowałam w Zagórzu (pięknej miejscowości w Bieszczadach), tam ukończyłam szkołę podstawową i średnią. Później przeprowadziłam się do Krakowa, gdzie ukończyłam studia w AGH na Wydziale Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska. Lubię pracę z dziećmi, turystykę, książki oraz muzykę.
Moje zajęcia
mgr Katarzyna Brzoza
Pracownia Profilaktyki i Terapii Dzieci i Młodzieży "Dobra zmiana"
Pedagog, trener umiejętności psychospołecznych, edukator seksualny
Katarzyna Brzoza - pedagog, trener, terapeuta dzieci i młodzieży. Absolwentka doradztwa i terapii psychologiczno-pedagogicznej oraz profilaktyki i terapii uzależnień w SGGW w Warszawie, w trakcie szkolenia z Psychoterapii Dzieci i Młodzieży w Ośrodku ReGeneRacja i Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie. Ukończyła kurs Edukatorów Seksualnych, Certyfikowane Szkolenie „Praca z dziećmi marginalizowanymi oraz ich rodzinami” oraz Polsko-angielską Szkołę Trenerów (National Open Collage), dodatkowo ukończyła szkolenia dotyczące: rozmowy psychologicznej, umiejętności wsparcia psychologicznego, pomocy osobom wykorzystywanym seksualnie, pracy z młodzieżą opartej na zasobach oraz pomocy psychologicznej dla osób LGBT. Posiada doświadczenie w pracy konsultanta telefonu zaufania, trenera umiejętności psychospołecznych i koterapeuty grup terapeutycznych. Swoje doświadczenie zdobywała m.in. w Fundacji Dzieci Niczyje, Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA, Stowarzyszeniu „ELEUTERIA”, Stowarzyszeniu KARAN, Fundacji Zobacz… JESTEM, gdzie pracowała z dziećmi, młodzieżą i rodzicami. Odbyła także staż terapeutyczny w Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Specjalizuje się w warsztatach profilaktycznych i psychoedukacyjnych skierowanych do dzieci, młodzieży i dorosłych, m.in. z zakresu uzależnień, zaburzeń odżywiania się, przemocy rówieśniczej, zachowań ryzykownych oraz w szkoleniach dotyczących rozwoju umiejętności psychospołecznych: komunikacji, asertywności, radzeniu sobie ze stresem. Prowadzi konsultacje dla rodziców/opiekunów i terapię dzieci i nastolatków chorujących na zaburzenia odżywiania się (anoreksję, bulimię, kompulsywne jedzenie), mających problemy w relacjach rówieśniczych, doznających przemocy itd. Twórca Pracowni Profilaktyki i Terapii Dzieci i Młodzieży „Dobra zmiana” i współpracownik Fundacji Studio Psychologii Zdrowia.
Moje zajęcia
inż. Joanna Banasik
Politechnika Wrocławska
Jestem studentką ostatniego roku studiów magisterskich, kierunek Biotechnologia na Wydziale Chemicznym Politechniki Wrocławskiej. Prace badawczą wykonuję w Zakładzie Biochemii. Badania dotyczą funkcjonowania, właściwości oraz potencjalnego zastosowania białek inherentnie nieuporządkowanych, głównie białka Starmaker. Na początku studiów działałam w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów, obecnie należę do koło naukowego Bio-Top. Moim hobby jest muzyka elektroniczna oraz literatura fantastyczna.
Moje zajęcia
dr inż. Aleksandra Bielawska-Pohl
Polska Akademia Nauk
Obecnie pracuję jako adiunkt w laboratorium Glikobiologii i Oddziaływań Międzykomórkowych Polskiej Akademii Nauk we Wrocławiu. Mój obszar zainteresowań badawczych to biologia komórek naturalnej cytotoksyczności (NK) oraz komórek śródbłonka, a także mechanizmy odporności wrodzonej. Prywatnie jestem mamą dwóch córeczek. W wolnej chwili uwielbiam uciekać z Wrocławia tam, gdzie teren jest bardziej pagórkowaty.
Moje zajęcia
mgr inż. arch. kraj. Marta Małgorzata Bojarska
Jest absolwentką Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie na kierunku Architektura Krajobrazu oraz słuchaczką Studium Kształcenia Pedagogicznego UWM. Zamiłowanie do prowadzenia zajęć z dziećmi rozbudziły w niej siostra Agnieszka i siostrzenica Małgorzatka, dzięki Olsztyńskim Dniom Nauki oraz Uniwersytetowi Dzieci. W wolnych chwilach czyta książki lub szuka zieleni w miastach polskich i europejskich.
Moje zajęcia
prof. Grażyna Borowik-Pieniek
Uniwersytet Pedagogiczny
Nauczyciel akademicki, artysta-malarz.
Nauczyciel akademicki, artysta-malarz.Ukończyła studia na Wydziale Malarstwa krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w 1979 r. uzyskując dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Adama Marczyńskiego. Na tym samym wydziale uzyskała I i II stopień kwalifikacji w dziedzinie malarstwa. Artystka, pedagog, profesor Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. W latach 2009- 2012 pełniła funkcję prodziekana Wydziału Pedagogicznego. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, fotografią, działaniami w przestrzeni, sztuką performance i poezją. Jej pierwsza indywidualna wystawa malarstwa miała miejsce w Galerii Kalambur we Wrocławiu w r. 1979, od tej pory systematycznie prezentuje swoje prace na wystawach w kraju i za granicą.
Moje zajęcia
prof. dr hab. Leszek Balcerowicz
Ekonomista, profesor Szkoły Głównej Handlowej (SGH) w Warszawie; MBA w St. John`s University w Nowym Jorku; autor reform ekonomicznych w Polsce rozpoczętych po upadku komunizmu w 1989 r.; wicepremier i minister finansów w pierwszym niekomunistycznym rządzie Polski po II Wojnie Światowej; doktor honoris causa kilkunastu uczelni krajowych i zagranicznych; autor ponad 100 publikacji o tematyce ekonomicznej wydanych w kraju i za granicą; wyróżniany prestiżowymi nagrodami i odznaczeniami polskimi i międzynarodowymi, w tym - Orderem Orła Białego - najwyższym polskim odznaczeniem państwowym, które otrzymał w 2005 r. za wkład w transformację ustrojową w Polsce.
Moje zajęcia
dr Aneta Bassa
Ośrodek Kultury Francuskiej UW
Moje zajęcia
Bartosz Badurek
Absolwent Wydziału Nauk Społecznych UWM w Olsztynie, kierunek Pedagogika Pracy Socjalnej. Od wielu lat zainteresowany ciągle rozwijającą się sztuką ulicy. Przeprowadził liczne warsztaty o tematyce street artu.
Moje zajęcia
dr inż. Sylwia Bednarek
Inwestor, przedsiębiorca, trener i edukator.
Sylwia Bednarek - inwestor, przedsiębiorca, trener i edukator. Szkoli z możliwości pomnażania kapitału, ze szczególnym uwzględnieniem inwestowania w nieruchomości, a także w zakresie szeroko pojętej przedsiębiorczości. Jej warsztat obejmuje praktyczną wiedzę, doświadczenie i motywację w poruszanych tematach. Interesują ją tematy związane z rozwojem osobistym, biznesem i finansami. Motto, którym kieruje się w życiu to słowa Briana Tracy’ego: "Każdego dnia powinieneś uczyć się i rozwijać." Prowadzi bloga inwestycyjno-rozwojowego http://inwestujesobie.pl/ Edukacja: absolwentka Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, od 2009 r. doktor nauk technicznych. Ukończyła studia podyplomowe z/z Zarządzania i Organizacji Produkcji oraz Praktycznej Psychologii Kierowania i Negocjacji, wiele kursów, warsztatów i szkoleń. Współwłaścicielka firmy szkoleniowej BiznesTUBE Sp. z o.o.
Moje zajęcia
prof. Grzegorz Biliński
Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie
Architekt, scenograf, artysta sztuk intermedialnych
Autor scenografii, instalacji, działań w przestrzeni , mappingów miejskich. Zajmuje się również grafiką i symulacjami przestrzeni 3d. Profesor Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Prowadzi Pracownie Archisfery, na Wydziale Intermediów, w Katedrze Obszarów Sztuki, której jest kierownikiem.Wyklada na kilku Uczelniach polskich.
Moje zajęcia
dr hab. Urszula Bartnikowska, prof. UWM
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
Urszula Bartnikowska – z wykształcenia pedagog specjalny. Związana nieformalnie ze środowiskiem ludzi niepełnosprawnych (szczególnie Głuchych). Członkini różnych lokalnych stowarzyszeń (Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Osobom Niepełnosprawnym, Uniwersytet Międzypokoleniowy, współpracuje z Olsztyńskim Stowarzyszeniem Głuchych), konsultant Narodowej Sieć Leczenia Zaburzeń Regulacji Emocji i Stresu Traumatycznego Dzieci i Młodzieży. Zwolenniczka alternatywnych metod nauczania, w tym edukacji pozaszkolnej (zwanej najczęściej edukacją domową, którą realizuje ze swoimi dziećmi).
Moje zajęcia
dr Agnieszka Bem
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Adiunkt w Katedrze Finansów Publicznych i Międzynarodowych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Prowadzi zajęcia z finansów publicznych i samorządowych.
Moje zajęcia
dr Bogdan Barwiński
Uniwersytet Wrocławski
Pracuje jako nauczyciel akademicki na Wydziale Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Wykłada m. in. fizykę z elementami biofizyki dla I roku studentów Wydziału Nauk Biologicznych UWr. Jego tematyka badawcza jest wynikiem wspólnych projektów realizowanych z Instytutem Mikrobiologii UWr oraz Śląskim Uniwersytetem Medycznym i dotyczy wykorzystania mikroskopu sił atomowych w zastosowaniach biologicznych i medycznych.
Moje zajęcia
dr inż. Grzegorz Budzyń
Politechnika Wrocławska
Doktor nauk technicznych w dziedzinie telekomunikacji. Zajmuje się zawodowo elektroniką analogową, cyfrową oraz mikroprocesorową. Specjalizuje się w konstruowaniu sprzętu pracującego w oparciu o podzespoły laserowe. Współwłaściciel firmy produkującej zaawansowany technologicznie sprzęt pomiarowy. Nauczyciel akademicki. Autor programów nauczania wielu przedmiotów z zakresu zaawansowanej elektroniki.
Moje zajęcia
mgr inż. Bartłomiej Bajak
kierownik Centrum Zarządzania Kryzysowego, Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego Wrocławia
Ukończył Szkołę Główną Służby Pożarniczej w Warszawie. Od 2005 r. pracuje w WBiZK. Zajmował się tematyką: bezpieczeństwa publicznego, imprezami masowymi, zarządzaniem kryzysowym. Od 2013 r. pracuje na stanowisku Kierownika Działu Centrum Zarządzania Kryzysowego.
Moje zajęcia
dr hab. inż. Artur Bednarkiewicz
Adiunkt w Instytucie Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych , Polskiej Akademii Nauk oraz kierownik laboratorium Bio-spektroskopii i Bio-obrazowania we Wrocławskim Centrum Badań EIT+. Aktualnie realizuje kilka projektów badawczych związanych z wykorzystaniem nanoluminoforów do obrazowania, detekcji i leczenia. Specjalista w obszarze bio-spektroskopii, nanomateriałów luminescencyjnych i zastosowaniach nanotechnologii w biologii i medycynie.
Moje zajęcia
inż. Agnieszka Bejer
Koło Naukowe Mostowców, Politechnika Warszawska
Koło Naukowe Mostowców powstało 5 stycznia 2004 roku, z inicjatywy garstki ambitnych studentów 5-go roku studiów magisterskich ze specjalności Mosty i Budowle Podziemne. Koło jest uczelnianą organizacją studencką Politechniki Warszawskiej, działającą przy Zakładzie Mostów Instytutu Dróg i Mostów na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej. Skupia studentów i pracowników naukowych wokół wspólnej idei poszerzania horyzontów i pogłębiania wiedzy dotyczącej tematyki mostów i budowli podziemnych.
Moje zajęcia
mgr Olga Błachowicz
Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej im. Ludwika Hirszfelda PAN we Wrocławiu.
Absolwentka Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Magister biotechnologii Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. W 2013 r. ukończyła Studia Podyplomowe z Biologii Molekularnej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Pracownik Laboratorium Wirusologii Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej im. Ludwika Hirszfelda PAN we Wrocławiu. Zajmuje się badaniem znaczenia receptorów komórek NK i czynników genetycznych w infekcjach wirusowych.
Moje zajęcia
dr Tomasz Boraczyński
Specjalista w zakresie biologii i fizjologii człowieka. Od 35 lat prowadzi zajęcia dydaktyczne ze studentami w zakresie fizjologii, fizjologii wysiłku fizycznego i biologicznych podstaw rozwoju i wychowania człowieka. Specjalizuje się w badaniach naukowych w zakresie zdolności wysiłkowej człowieka, fizjologii sportu i wpływem różnych form aktywności fizycznej na zdrowie człowieka.
Moje zajęcia
Ewa Brejnakowska-Jończyk
Graficzka-projektantka, absolwentka Wydziału Grafiki warszawskiej ASP. W 2002 roku uzyskała dyplom magistra sztuki w Pracowni Projektowania Książki prof. Macieja Buszewicza. Współpracowała z sektorem NGO, agencjami reklamowymi i wydawnictwami. Prowadzi autorskie studio graficzne w którym zajmuje sie projektowaniem grafiki wydawniczej, ilustracji, identyfikacji wizualnej, a także reklamą społeczną.
Moje zajęcia
mgr Karolina Białobrzewska
Centrum Postawy Ciała Fundacji Centrum Zdrowia i Sportu przy Olsztyńskiej Szkole Wyższej im. Józefa Rusieckiego
Magister wychowania fizycznego. Absolwentka Olsztyńskiej Szkoły Wyższej im. Józefa Rusieckiego i studiów podyplomowych z gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej.
Moje zajęcia
Prof. dr hab. Krzysztof Borysławski
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
Instytut Biologii Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu
Jest specjalistą w zakresie antropologii fizycznej (biologii człowieka). Studia ukończył w 1972 r. w Katedrze Antropologii Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie pracował do roku 2009. Obecnie jest kierownikiem Zakładu Antropologii w Instytucie Biologii Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Jest aktywnym zwolennikiem i propagatorem interdyscyplinarnej współpracy antropologii z naukami pokrewnymi, stąd jego zainteresowania naukowe dotyczą kilku różnych dziedzin: 1) Rozwój osobniczy (ontogeneza) człowieka – to główny nurt jego zainteresowań, szczególnie najwcześniejsze etapy życia, a ostatnio także okres starzenia się. Wiele wyników tych badań znalazło praktyczne astosowanie w pediatrii i gerontologii. 2) Antropologia społeczna i ekologia człowieka – problematyka uwarstwienia i awansu społecznego oraz związków pomiędzy cechami biologicznymi a statusem społeczno – ekonomicznym. 3)Biologia i demografia paleopopulacji – poszukiwanie związków pomiędzy zachowanymi cechami biologicznymi a kondycją biologiczną populacji wymarłych. Ogółem opublikował 141 prac. Był kierownikiem 5 grantów badawczych. Wypromował 10 doktorantów i ponad 240 magistrantów. Prowadzi szeroką działalność popularyzatorską.
Moje zajęcia
lek. dent. Natalia Bratek
Absolwentka kierunku lekarsko-dentystycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Obecnie stażystka w Przychodni Lekarskiej Wojskowej Akademii Technicznej. W przyszłości chciałaby ukończyć specjalizacje z chirurgii oraz protetyki stomatologicznej. Oprócz stomatologii interesuje się fotografią analogową oraz tańczy rock'n'rolla.
Moje zajęcia
Andrzej Bonarek
kompozytor
Kompozytor, producent muzyczny, autor muzyki do filmów, spektakli teatralnych, piosenek; uczestniczył w warsztatach dla kompozytorów w Hochschüle für Music w Stuttgarcie; kierownik muzyczny w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie w latach 1999-2002, współpracował z PWST w Krakowie, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej w Krakowie, Teatrem Łaźnia Nowa oraz Teatrem Figur Kraków;
Moje zajęcia
dr Małgorzata Biernacka
Uniwersytet Wrocławski
Adiunkt w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Stopień doktora informatyki uzyskała na Uniwersytecie w Aarhus, w Danii.
W pracy naukowej zajmuje się badaniem matematycznych podstaw funkcyjnych języków programowania i ich związków z logiką oraz wykorzystaniem narzędzi komputerowych do wspomagania dowodzenia twierdzeń. Lubi podróżować i poznawać języki obce.
Moje zajęcia
Matthieu Bondu
BANANA SPLIT
BANANA SPLIT otworzyła dom produkcyjny w Warszawie, w 1997 roku. W ciągu 16 lat obecności na polskim rynku, Banana Split Polska wyprodukowała wiele filmów reklamowych, które spełniły oczekiwania klientów i znalazły uznanie w oczach specjalistów. Filmy były realizowane w Polsce, Niemczech, Rosji, Hiszpanii, Belgii, Południowej Afryce, Francji, na Malcie, Argentynie, Islandii.
Moje zajęcia
lek. wet. Aleksandra Bartnik
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
Lekarz weterynarii zakochana w swoich pacjentach. W 2012 roku ukończyła Wydział Medycyny Weterynaryjnej na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Nabyła doświadczenie zawodowe w renomowanych klinikach w Polsce i za granicą. Obecnie doktorantka na Katedrze Chorób Wewnętrznych zajmująca się testowaniem nowych metod leczenia zmian nowotworowych psów i kotów. Szczęśliwa posiadaczka dwóch czarnych kotów, lubiąca spędzać wolny czas w kuchni, przygotowując rożne potrawy dla rodziny i przyjaciół.
Moje zajęcia
lek. wet. Jadwiga Bąkowska
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
Ukończyła Wydział Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu w 2010 roku. Obecnie studentka studiów doktoranckich na Katedrze Chorób Wewnętrznych z Kliniką, Koni, Psów i Kotów Wydziału Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu. Na co dzień zajmuje się badaniem endoskopowym psów i kotów. Miłośniczka zwierząt towarzyszących oraz alpak:) Marzy o skoku z wysokości 4000 metrów, który już w maju zrealizuje.
Moje zajęcia
mgr Jakub Bizan
Uniwersytet Jagielloński
Doktorant drugiego roku w Zakładzie Cytologii i Embriologii Roślin Instytutu Botaniki UJ.
W 2013 uzyskał tytuł magistra na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi. Zainteresowania naukowe: proteomika, fizjologia roślin, biologia molekularna, inżynieria genetyczna.
Moje zajęcia
Jakub Baczyński
Student III roku Biologii. Tematem jego badań jest filogeneza (dziedzina biologii zajmująca się rekonstrukcją relacji pokrewieństwa organizmów) oraz ewolucja roślin kwiatowych. Szczególnie interesują go przedstawiciele rodziny baldaszkowatych (marchew, pietruszka i pokrewne im gatunki) oraz zarazowatych. Hobbystycznie zajmuje się systematyką drobnych wodnych zwierząt - wrotków.
Moje zajęcia
Krzysztof Bieńkowski
Roboty i Spółka
Miłośnik nowoczesnych technologii i pracy z dziećmi. Od 5 lat, razem z przyjaciółmi z firmy Roboty i Spółka zajmuje się popularyzacją nauki wśród dzieci na terenie całej Polski. Swoją przygodę z robotyką zaczął od studiów na Politechnice Warszawskiej, a następnie założył firmę Roboty i Spółka, w której przy użyciu klocków Lego uczy dzieci budowania i programowania robotów. Kiedy był mały nałykał się powietrza i dlatego jego brzuch jest nieco obły. Jego ulubioną rośliną jest rododendron.
Moje zajęcia
Jerzy Bończak
aktor, reżyser, producent
Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Występował na deskach Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie oraz w warszawskich teatrach: Rozmaitości, Nowym, Kwadrat. Znany z wielu znakomitych ról w polskich filmach i serialach, m.in: "Alternatywy 4", "Dom", "Kariera Nikodema Dyzmy", "Miś", "1920.Bitwa Warszawska". Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi.
Moje zajęcia
Michał Biesiada
Student Informatyki na Wydziale Elektrycznym Politechniki Śląskiej w Gliwicach, z zamiłowania – astronom amator: obserwator Słońca, poszukiwacz komet i planet pozasłonecznych. Inne zainteresowania: gra w szachy, sport (koszykówka, tenis), wędrówki po górach.
Moje zajęcia
Paulina Bujok
studentka Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, absolwentka studiów I stopnia Wydziału Instrumentalnego z klasy skrzypiec prof. Krzysztofa Bruczkowskiego
Moje zajęcia
dr Agnieszka Bandura
Uniwersytet Wrocławski
Jestem estetykiem i wykładowcą Uniwersytetu Wrocławskiego i wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych; bez sztuki moje życie byłoby nudne i smutne – próbuję opisywać ją naukowo, choć nie zawsze na serio.
Moje zajęcia
Dorota Budacz
Topoi Studio
Ukończyłam studia scenograficzne na Wydziale Sztuki Mediów i Scenografii ASP w Warszawie, choć zaczynałam je na Wydziale Malarstwa. Asystowałam działaniom w polu sztuki, np. artystom (scenografom i twórcom video-instalacji) czy kuratorowi wystaw sztuki współczesnej. Samodzielnie projektuję scenografie do spektakli teatralnych (premiera ostatniego miała miejsce w Ośrodku Praktyk Teatralnych Gardzienice), książki, plakaty, strony www. Maluję. Organizuję wydarzenia kulturalne i prowadzę projekty badawcze – ogólnopolskie i międzynarodowe. Uczę młodzież o teorii i praktyce sztuki współczesnej.
Moje zajęcia
dr hab. inż. Przemysław Biecek
Politechnika Warszawska, Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych
Pracownik naukowy na Uniwersytecie Warszawskim i Politechnice Warszawskiej. Szuka zależności pomiędzy zachowaniem się genów i białek, a reakcją pacjentów na różne terapie. Prowadzi również zajęcia i szkolenia dla studentów matematyki i informatyki, dla uczniów szkół podstawowych i średnich, dla pracowników różnych firm. Celem szkoleń jest lepsze zrozumienie narzędzi statystycznych do wyszukiwania różnorakich przydatnych i nieprzydatnych zależności. Jest też autorem projektu Beta i Bit, w ramach którego powstają opowiadania i gry pokazujące narzędzia i zagadnienia z pracy badacza danych. Jest również autorem trzech podręczników akademickich poświęconych programowaniu z programem R, analizie danych oraz wizualizacji danych, oraz autorem kilkudziesięciu artykułów naukowych z zakresu statystyki medycznej.
Moje zajęcia
mgr Julita Biniewska
Uniwersytet Jagielloński
Absolwentka Rosjoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Autorka publikacji z zakresu literaturoznawstwa oraz kultury rosyjskiej. Aktualnie zmaga się z doktoratem z zakresu rosyjskiej emigrantologii. Ma słabość do podróży w kierunku krajów byłego ZSRR oraz czytania książek pachnących papierem.
Moje zajęcia
dr Grzegorz Bryda
Uniwersytet Jagielloński
Jestem socjologiem. Pracuję w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Zakładzie Socjologii Komunikowania Społecznego. Jestem także Pełnomocnikiem Rektora UJ ds. doskonalenia jakości kształcenia i kierownikiem Pracowni analiz i badań jakościowych (CAQDASTM LAB). Moje zainteresowania naukowe to współczesne teorie socjologiczne, metody i techniki badań społecznych, kogniwistyka, socjologia języka, wiedzy, edukacji i wychowania. Jako socjolog badam zjawiska dotyczące konstruowania atrybucji społecznych, praktyk kulturowych, dyskursu i procesów komunikowania oraz wpływu nowych mediów i technologii informatycznych na życie codzienne. Oprócz pracy naukowej uczę jogi, w tym jogi dla dzieci.
Moje zajęcia
Marek Bućko
Urząd Dozoru Technicznego
Pracownik Departamentu Koordynacji Inspekcji Urzędu Dozoru Technicznego na stanowisku starszego specjalisty urządzeń transportu bliskiego. Absolwent Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej. Doświadczenie z urządzeniami transportu bliskiego zdobył w czasie pracy w firmie dźwigowej Kone Elevators i suwnicowej Konecranes. Nabytą wiedzę wykorzystuje w trakcie prowadzonych szkoleń dla przyszłych inspektorów UDT. Wykładowca Akademii UDT, prelegent na konferencjach o tematyce urządzeń transportu bliskiego. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec dwojga dzieci.
Moje zajęcia
Anna Bielecka
Dyrektor ds. rozwoju programów
Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce
SOS Wioski Dziecięce są organizacją międzynarodową, działającą obecnie w 135 krajach świata. Pierwsza SOS Wioska Dziecięca powstała w 1949 roku w Austrii. Założył ją Hermann Gmeiner dla dzieci osieroconych podczas II wojny światowej. Polskie stowarzyszenie w tym roku rozpoczęło pomoc dla dzieci w Afryce, w Kamerunie.
Moje zajęcia
dr hab. n. med. Monika Brzychczy-Włoch
Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum, Wydział Lekarski, Katedra Mikrobiologii
Z wykształcenia biolog molekularny. Doktorat z biologii medycznej na Wydziale Lekarskim Collegium Medium UJ.
Pracuje w Katedrze Mikrobiologii UJ CM, gdzie prowadzi zajęcia dydaktyczne ze studentami Wydziału Lekarskiego i Wydziału Nauk o Zdrowiu UJ CM oraz studentami Kierunku Weterynaria w Uniwersyteckim Centrum Medycyny Weterynaryjnej UJ-UR. Prowadzi badania naukowe poświęcone zakażeniom u kobiet w ciąży i noworodków. Poszukuje nowoczesnych metod diagnostyki molekularnej zakażeń. Bardzo lubi swoją pracę, która daje jej dużo satysfakcji. Prywatnie szczęśliwa mama Szymona i Pawła. Uwielbia kontakt z przyrodą, dalekie podróże oraz aktywny wypoczynek z całą rodziną. Od kilku lat jej pasją jest jazda konna w Bieszczadach.
Moje zajęcia
Lista wykładowców
A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O Ó P R S Ś T U W Z
mgr Grzegorz Brzezinka Adam Bujak Michał Biesiada "Ekspresja" Ada Biela Zbigniew Bujak mgr Jakub Bizan dr Aleksandra Banaszkiewicz dr inż. Przemysław Bąbelewski Marek Borowski Agnieszka Bożek Dr hab. inż. Arkadiusz Bieniek dr inż. Grzegorz Budzyń lek. wet. Jadwiga Bąkowska dr Tomasz Boraczyński dr Monika Bzowska prof. Jan Biliszczuk dr Monika Bronkowska dr Antoni Bartosz mgr Karolina Białobrzewska Ernest Bryll Bartosz Badurek Krzysztof Bieńkowski Ewa Brejnakowska-Jończyk dr Ewa Banaszak Ewa Bąkowska dr Ewa Bakońska-Pacoń Agnieszka Boroń-Przybyło dr inż. Przemysław Bukowski Aleksander Baron mgr Olga Błachowicz Alina Bugaj Anna Batorczak Mgr Krzysztof Borkowski dr Przemysław Bąbel prof. Grażyna Borowik-Pieniek mgr inż. Michał Babij dr Radosław Brzezowski lek. dent. Natalia Bratek prof. Grzegorz Biliński dr hab. Urszula Bartnikowska, prof. UWM dr Andrzej Burakowski mgr Julita Biniewska dr inż. Sylwia Bednarek mgr Katarzyna Brzoza dr Anna Buncler mgr inż. arch. kraj. Marta Małgorzata Bojarska dr Agnieszka Bem Dorota Budacz dr Anna Biedunkiewicz mgr Amit Batra mgr Jacek Bagniuk dr hab. Marta Bucholc Prof. dr hab. Marek Bojarski mgr inż. Ewa Bednarek dr hab. inż. Anna Boczkowska mgr Krystyna Burczyk Matthieu Bondu dr Aneta Bassa dr Tomasz Bochnak Julia Budziszewska Tomasz Bąkowski mgr inż. Monika Błaszczak Mira Bernardes Rusin Edyta Bik dr Dorota Bednarska-Olejniczak dr Jarosław Bąk Prof. dr hab. Krzysztof Borysławski Tomasz Balon-Mroczka Jacek Bukowski dr hab. inż. Przemysław Biecek mgr inż. Marian Bober inż. Agnieszka Bejer mgr inż. Bartłomiej Bajak Krzysztof Banaś Adam Bochenek mgr Maciej Brzeziński lek. wet. Aleksandra Bartnik Łukasz Bartosik prof. dr hab. Eugeniusz Biesiadka dr Bartosz Borczyk Andrzej Bonarek dr inż. Mariusz Benesz Inka Bogucka Marlena Bednarek dr hab. inż. Anna Boczkowska Bajkopisarze.pl dr Małgorzata Biernacka Anita Broda Anna Biederman-Zaręba inż. Joanna Banasik dr Krzysztof Bryś dr hab. inż. Artur Bednarkiewicz Agnieszka Burzyńska Dr Andrzej Boczarowski dr hab. n. med. Monika Brzychczy-Włoch Jakub Baczyński dr Bogdan Barwiński Iwona Bojarczuk dr Beata Brodowska Dobrosława Babiarz dr Irena Białek Agata Barański Marek Bućko Magdalena Bednarek dr Agnieszka Bojarska-Sokołowska mgr Maciej Bis dr Agnieszka Bazylko Emilia Bernacka-Głowala dr Aleksandra Butrym dr Grzegorz Bryda