Trwa przetwarzanie danych. Zapis do bazy może potrwać kilka minut. Prosimy o cierpliwość i nie wyłączanie strony. Po przetworzeniu zgłoszenia wyświetli się informacja o wyniku rekrutacji.
|
|
Logowanie
Nasz wykładowca
Monika Stachurska
Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego - magister filologii polskiej ze specjalnością filmoznawstwo
Od kilkunastu lat opracowuje i prezentuje prognozę pogody na antenie krakowskiego oddziału Telewizji Polskiej. Miłośniczka zwierząt, lubi czytać i podróżować.
Moje zajęcia
dr Bartłomiej Sklepowicz
Gdy miałem 6 lat poszedłem z ojcem nad rzekę Obrę łowić ryby. Tato, zapytałem, jak nazywa się ten ptak, który śpiewa na drugim brzegu?
Nie wiem synu - odpowiedział, a ja kiedyś będę wiedział - odparłem. Tak rozpoczęła się moja wielka przygoda z ptakami. Będąc w szkole podstawowej wiedziałem, że chcę studiować biologię na Uniwersytecie Wrocławskim. Moje marzenia spełniły się i zostałem biologiem. Po obronie pracy magisterskiej rozpocząłem studia doktoranckie i w 2006 roku uzyskałem stopień doktora nauk biologicznych. W tym samym roku zostałem zatrudniony w Zakładzie Ekologii Ptaków Uniwersytetu Wrocławskiego. Obecnie ptakami zajmuję się zawodowo i z pasją badam różne aspekty ich życia. Publikacje: Sklepowicz B. 2008. Domestic Fowl (Gallus domesticus) in the Diet of Northern Goshawks (Accipiter gentilis) in Poland. Journal of Raptor Research 42: 68-69. Sklepowicz B. 2008. Ślimak Arion sp. przyczyną śmierci piskląt łozówki Acrocephalus palustris. Notatki Ornitologiczne 49: 38-41. Sklepowicz B. 2007. Niejednoczesny wylęg piskląt szpaka Sturnus vulgaris. Notatki Ornitologiczne 48: 139-142. Sklepowicz B. 2007. Ptaki lęgowe lasów Doliny Obry. Przegl. Przyr. 19, 3-4: 15-23. Sklepowicz B. 2006. Włochatka Aegolius funereus w Lasach Skwierzyńskich. Przegl. Przyr. 17, 1-2: 130-132.
Moje zajęcia
Agata Sztyber
Uniwersytet Jagielloński
Jest pracownikiem i doktorantką w Instytucie Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Zajmuje się okresem wczesnego średniowiecza w Europie. Obecnie prowadzi badania nad biżuterią średniowieczną.
Moje zajęcia
dr Dagmara Sokołowska
Uniwersytet Jagielloński
Pracownik naukowo-dydaktyczny w Instytucie Fizyki UJ
Na co dzień pracuje w laboratorium ciekłych kryształów oraz zajmuje się biofizyką w Instytucie Fizyki UJ. Prowadzi klasę uniwersytecką w V LO w Krakowie, jest członkiem redakcji "Fotonu"- popularnonaukowego czasopisma dla nauczycieli fizyki, studentów i uczniów, organizuje Akademię Fizyki oraz Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych "Świetlik" (www.swietlik.edu.pl). Pasjonują ją: tajniki biomateriałów, zajęcia ze studentami i uczniami. Odpoczywa, gdy: żegluje, pływa, czyta literaturę piękną, podróżuje. Prywatnie mama dwóch córek: 12-letniej Moniki i 8-letniej Inki.
Moje zajęcia
dr Tomasz Sulej
Instytut Paleobiologii PAN
Paleontolog, pracownik Instytutu Paleobiologii PAN. Jeden z odkrywców gada drapieżnego o nazwie Smok wawelski z Lisowic.
Zajmuje się ewolucją płazów i gadów z triasu. Kierownik Muzeum Ewolucji Instytutu Paleobiologii PAN. Organizator wielu wypraw wykopaliskowych i uczestnik ekspedycji naukowej do Kazachstanu po praptaka. Uwielbia chodzić po górach, był między innymi w Himalajach. Tata Marysi i Gabrysi.
Moje zajęcia
Grzegorz Szymanowski
Z wykształcenia historyk, z zamiłowania też.
Kocha średniowiecze, stary Kraków oraz wszelkiego typu militaria, zwłaszcza lotnicze. W wolnych chwilach, kiedy nie uczy w szkole, uwielbia czytać, sklejać modele i strzelać z łuku. Często występuje w Radiu Kraków. Jest autorem i współautorem ponad 40 publikacji, w tym pięciu podręczników szkolnych. Ma trójkę dzieci, w tym dwoje studentów Uniwersytetu Dzieci. Gdyby nie był tym, kim jest chciałby być wikingiem...
Moje zajęcia
prof. dr hab. inż. Tadeusz Słomka
Akademia Górniczo-Hutnicza
Prorektor Akademii Górniczo - Hutniczej w Krakowie.
Kierownik Zakładu Geologii Podstawowej i Ochrony Środowiska.
Moje zajęcia
Studenckie Koło Naukowe Biotechnologów
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
Moje zajęcia
Mariusz Sznajdrowicz
Pracę na kolei zna od podszewki
Zaczynał jako pracownik warsztatowy, gdzie naprawiał i dokonywał przeglądów technicznych lokomotyw, potem pracował jako technolog. Obecnie jako pracownik administracji zajmuje się kompleksowo pracą działu napraw pojazdów trakcyjnych w Zakładzie Taboru PKP CARGO S.A. w Krakowie.
Moje zajęcia
prof. dr hab. Wanda Sułkowska
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
rof. zwyczajny dr hab. nauk ekonomicznych.
prof. zwyczajny dr hab. nauk ekonomicznych Kierownik Katedry Ubezpieczeń Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Specjalistka z zakresu ubezpieczeń gospodarczych, społecznych i zdrowotnych oraz z zakresu historii doktryn ekonomicznych. Autorka i współautorka13 monografii, ponad 100 artykułów i innych prac. Inicjatorka budowy ścisłych kontaktów z ośrodkami akademickimi krajów Europy Środkowej i Wschodniej (od Litwy po Kazachstan). Od 2002 roku organizator międzynarodowych konferencji nt. rozwoju rynku ubezpieczeń w krajach Europy Środkowej i Wschodniej, grupujących uczestników z większości krajów tego regionu. Wcześniej pełnomocnik Rektora A.E. w Krakowie ds. współpracy z Polskim Uniwersytetem w Wilnie. Promotor ponad 300 prac dyplomowych na studiach podyplomowych, magisterskich i licencjackich. Opiekun 7 prac doktorskich. Członek Polskiej Akademii Umiejętności. Członek PTE; w latach 2001 -2004 wiceprezes Zarządu Krakowskiego Oddziału PTE.
Moje zajęcia
Scanmed Szpital św.Rafała
Moje zajęcia
Tadeusz Szczepaniak
Polska Akcja Humanitarna
Pracownik Biura Krakowskiego Polskiej Akcji Humanitarnej. Koordynator edukacji humanitarnej w regionie, pracownik PAH od 2000 r., wieloletni organizator obchodów Dnia Uchodźcy. Zajmuje się koordynacją programu Edukacja Humanitarna. Specjalizuje się w tematyce praw człowieka i edukacji na rzecz promocji wielokulturowości i zapobiegania rasizmowi. Ukończył m.in. kurs "Wielokulturowa Europa" organizowany przez Instytut Europeistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego we współpracy z British Council. Trener i autor materiałów edukacyjnych. Jest zaangażowany w akcje uświadamiające problemy i sytuację krajów Globalnego Południa.
Moje zajęcia
dr Katarzyna Sikora
Uniwersytet Jagielloński
Jestem psychologiem, adiunktem w Instytucie Psychologii UJ. Dwa główne obszary moich zainteresowań to psychologia osobowości oraz etyka zawodu psychologa. Prowadzę warsztaty z dziedziny diagnostyki psychologicznej przy użyciu rysunku i metafory, a także warsztaty arteterapeutyczne. Posiadam uprawnienia z zakresu diagnozy trudności szkolnych i terapii pedagogicznej. Jestem mamą Jakuba (10 lat), Michała (7 lat) i Dorotki (4 lata). Ulubione zajęcia - wykładanie, wycieczki z dziećmi, praca w ogrodzie.
Moje zajęcia
Piotr Szrek
Muzeum Ewolucji PAN
Moje zajęcia
Katarzyna Szczepańska - Kowalczuk
córka pisarza Jana Józefa Szczepańskiego
Urodziła się i wychowała w Krakowie, gdzie skończyła filologię angielską na Uniwersytecie Jagielloński m oraz współpracowała z „Tygodnikiem Powszechnym”. Jest autorką książek dla dzieci takich jak „Historia ze świętym Mikołajem i mlecznymi zębami”, „Majka Marcel i Rudy Myszor”, „Majka Marcel i afrykańskie czary” oraz mamą czwórki dzieci.
Moje zajęcia
dr Tomasz Sowiński
Polska Akademia Nauk
Instytut Fizyki Polskiej Akademii Nauk
Dr Tomasz Sowiński ma 30 lat i pracuje w Instytucie Fizyki PAN. Zawodowo zajmuje się optyką kwantową, ale oprócz tego w wolnych chwilach popularyzuje nauki przyrodnicze na wielu frontach. Współpracuje z wieloma nauczycielami z całej Polski. Wielokrotnie prowadził wykłady dla dzieci i młodzieży w szkołach, przedszkolach, na koloniach, a także podczas Festiwalu Nauki i Pikniku Naukowego. Jest autorem ponad czterdziestu artykułów popularnonaukowych. W roku 2005 był nominowany do głównej nagrody w konkursie "Popularyzator Nauki" organizowanym przez Ministerstwo Nauki i Polską Agencję Prasową, a w roku 2008 prezes Polskiej Akademii Nauk przyznał mu tytuł "Złoty Umysł - Mistrz Popularyzacji Nauki". Prywatnie ma żonę Agnieszkę i jest tatą trzyletniego Radka.
Moje zajęcia
dr Rafał Stryjek
doktor psychologii, etolog
Obecnie jest pracownikiem Wyższej Szkoły Handlu i Prawa im. H. Chodkowskiej, gdzie, oprócz prowadzenia zajęć dydaktycznych ze studentami, zajmuje się badaniami nad zachowaniem zwierząt. Interesuje się żeglarstwem, grą w szachy i muzyką.
Moje zajęcia
Gabriela Sierocińska-Dec
Muzeum Historii Polski
nauczycielka języka polskiego, prowadziła lekcje muzealne dla przedszkolaków i uczniów szkół wszystkich poziomów nauczania. W Muzeum Historii Polski przygotowuje i koordynuje projekty edukacyjne m.in. gry miejskie
Moje zajęcia
dr Wojciech Sławiński
Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego
Zajmuje się badaniami nowoczesnych materiałów – ich struktury, własności fizycznych i magnetycznych, przy użyciu dużych urządzeń badawczych. Lubi wycieczki górskie oraz wyprawy rowerowe.
Moje zajęcia
Mgr Pedagog Anna Sadowska
Pedagog
Moje zajęcia
dr inż Paweł Scharoch
Pracownik naukowo-dydaktyczny w Instytucie Fizyki Politechniki
Doktorat obroniony w 1986 roku, w dziedzinie fizyki półprzewodników. Staże naukowe: Uniwersytet Durham, Wielka Brytania, (1987-1988), Fritz-Haber Institut (2001). Obecne zainteresowania naukowe: metody obliczeniowe z zasad pierwszych w fizyce fazy skondensowanej, modelowanie pól elektromagnetycznych dla celów ochrony ludzi przed ich szkodliwym wpływem. Działalność dydaktyczna: kursy fizyki ogólnej oraz metod komputerowych w fizyce. Liczne wykłady popularno-naukowe na Festiwalach Nauki oraz dla uczniów szkół.
Moje zajęcia
ks. Jacek WIOSNA Stryczek
Prezes Stowarzyszenia WIOSNA, Duszpasterz Ludzi Biznesu i Wolontariatu.
Jest charyzmatyczną postacią, od lat pracuje z wolontariuszami - wychowuje i uczy mądrze pomagać innym. Przez wiele lat był duszpasterzem akademickim w kolegiacie św. Anny w Krakowie. Środowisko, które wtedy skupiło się wokół niego stało się zalążkiem stowarzyszenia. Potem przez kolejne lata prowadził duszpasterstwo dla studentów medycyny z Collegium Medicum. Od 2007 roku został mianowany przez arcybiskupa Stanisława Dziwisza Duszpasterzem Ludzi Biznesu oraz Duszpasterzem Wolontariatu w Małopolsce.
Moje zajęcia
Prof. dr hab. Olga Szeleszczuk
Pracownik naukowo-dydaktyczny Katedry Rozrodu i Anatomii Zwierząt, Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.
Pracownik naukowo-dydaktyczny Katedry Rozrodu i Anatomii Zwierząt, Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Absolwentka Wydziału Weterynaryjnego SGGW Warszawa. Zajmuje się następującą tematyką dydaktyczno-naukową: anatomia zwierząt domowych i laboratoryjnych, chów i hodowla drobnych ssaków domowych, zoonozy - choroby odzwierzęce. Sędzia krajowych i zagranicznych wystaw fretek, opiekun Studenckiego Koła Przyjaciół Dzieci przy Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Hobby: kolekcjonowanie figurek drobnych ssaków domowych i hodowlanych, filatelistyka – wizerunki zwierząt.
Moje zajęcia
dr hab., prof UW Paweł Strzelecki
matematyk, populatyzator
Matematyk (specjalność: równania różniczkowe cząstkowe), doktor habilitowany, profesor Uniwersytetu Warszawskiego, popularyzator matematyki i tłumacz. W latach 2005-8 prodziekan ds. studenckich. Kierownik Zakładu Równań Różniczkowych MIMUW.
Moje zajęcia
dr inż. Beata Sińska
adiunkt w Zakładzie Żywienia Człowieka WUM, nauczyciel dietetyki
Absolwentka Wydziału Nauki o Żywieniu Czowieka i Gospodarstwa Domowego SGGW. Pracuje w WUM od 2000 roku, adiunkt w Zakładzie Żywienia Człowieka, prowadzi szeroko zakrojoną edukację studentów różnych kierunków (Zdrowie Publiczne, Fizjoterapia, Higiena Stomatologiczna, Pielęgniarstwo), a przede wszystkim Dietetyka z zakresu Żywienia Człowieka Zdrowego. Długoletni opiekun Studenckiego Koła Naukowego Dietetyków.
Moje zajęcia
mgr inż. Jarosław Syzdek
Wydział Chemiczny Politechniki Warszawskiej
W 2006 roku ukończył studia chemiczne na Politechnice Warszawskiej oraz kilku innych europejskich uczelniach. Ostatnio złożył pracę doktorską z zakresu elektrochemii i technologii ciała stałego. Działał w samorządzie studentów, doktorantów, śpiewa w chórze, kocha sport. O osiągnięciach Pana Jarosława Syzdka można przeczytać: http://www.perspektywy.org/elsevier/index.php?co=jaroslaw_syzdek
Moje zajęcia
Studenckie Koło Naukowe Dietetyków przy Zakładzie Żywienia Człowieka WUM
Monika Hajduk, Małgorzata Bieńkowska, Iwona Jakóbiak, Hanna Stolińska, Monika Bocian, Joanna Borowska, Milena Mioduszewska, Justyna Szafirowska, Daria Sych
Moje zajęcia
Maciej Smiatacz
pomysłodawca Wrocławskiego Festiwal Gier Planszowych GRATISLAVIA, założyciel Klubu Koloseum oraz Klubu Gier Planszowych Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu
absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu na kierunku Ekonomia, koordynator techniczny Stowarzyszenia Aktywnego Wspierania Gospodarki. Od 2004 roku głównym zainteresowaniem są gry planszowe i ich walory społeczno-edukacyjne. Opracowuje i wdraża innowacyjną metodę edukacyjną opartą właśnie na grach planszowych. Pomysłodawca i główny organizator VII edycji Wrocławskiego Festiwalu Gier Planszowych – Gratislavia, inicjator powstania Klubu Gier Planszowych KOLOSEUM, Stowarzyszenia „Klub Koloseum” i Klubu Gier Planszowych Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Prywatnie poza pasją jaką są gry planszowe i wszystko co z nimi związane, amatorsko uprawia i interesuje się różnymi sportami (m.in. taekwon-do I.T.F., kolarstwo, piłka nożna, rajdy samochodowe), lubi podróże w szczególności po Polsce.
Moje zajęcia
Katarzyna Słota-Marciniec
Akademia Muzyczna w Krakowie
Mezzosopran
Absolwentka krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie śpiewu solowego prof. Izabelli Jasińskiej-Buszewicz oraz psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Po studiach muzycznych umiejętności wokalne doskonaliła na licznych kursach mistrzowskich pod kierunkiem R. Karczykowskiego oraz innych pedagogów m.in. Ch. Elssnera, P. Tschaplika, A. Pearce. Specjalizuje się w repertuarze pieśniarski, wykonuje też muzykę operową. Brała udział w operowych realizacjach akademickich – m. in. rola Trzeciej Damy w Czarodziejskim Flecie W.A. Mozarta. Po studiach współpracowała z teatrami: w Schwedt (Niemcy) - kreując rolę Francisci w musical West Side Story, z Operą Krakowską (rola Jasia w operze Jaś i Małgosia E. Humperdincka), Gliwickim Teatrem Muzycznym (rola księcia Orłowskiego w operetce J. Straussa Zemsta nietoperza). Równolegle wykonywała liczne recitale z repertuarem pieśniarskim: m.in. występy w koncertach cyklicznych (m in. cykl Chopin i Romantycy) i okolicznościowych (m.in. w Filharmonii Krakowskiej w ramach koncertów Artyści dla Filharmonii). W ramach współpracy zagranicznej UM Krakowa występowała w estońskim Tartu. Od 1999 r. zaangażowana jest także w realizację audycji umuzykalniających krakowskiej Filharmonii (jako śpiewaczka i prelegent). Od 2009 r. pracuje jako nauczyciel śpiewu solowego w SM II st. oraz jako wykładowca prowadząc kursy z Emisji głosu w Instytucie Pedagogiki i CM Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 2006 współpracuje z krakowską Akademią Muzyczną r. prowadząc zajęcia z emisji głosu dla studentów Studiów Podyplomowych Muzykoterapii, a od 2011 r. także dla studentów Wydziału Twórczości, Interpretacji i Edukacji Muzycznej.
Moje zajęcia
Prof. dr hab. inż. Antoni Szumanowski
Instytut Maszyn Roboczych Ciężkich Politechniki Warszawskiej
Profesor Politechniki Warszawskiej w Instytucie Maszyn Roboczych Ciężkich Politechniki Warszawskiej. Przewodniczący Sekcji Naukowej wspieranej przez Rząd oraz Granty Uniwersyteckie, Członek Rady Naukowej Komisji Badań Naukowych. Obecna tematyka prac: Przechowywanie energii, Pojazdy elektryczne i mieszane, Systemy napędowe. Współpracował z ośrodkami naukowymi i przemysłowymi krajowymi i zagranicznymi: Centrum naukowe FIAT - Politechnico di Torino Uniwersytet Quebec - Kanada Instytut Badań Energii Elektrycznej Światowe Stowarzyszenie Pojazdów Elektrycznych Instytut Badań Energii Elektrycznej Napisał ponad 100 publikacji w wydawnictwach naukowych, krajowych i zagranicznych w tym przykładowo wymienić można następujące opracowania: Monografie: Akumulacja Energii w Pojazdach - WKiŁ, Warszawa 1984 Akumulacja Energii w Napędach Wieloźródłowych - WPW Warszawa 1994 Czas Energii - WKiŁ Warszawa 1988 Układy Napędowe z Akumulacją Energii - PWN Warszawa 1990 Publikacje w języku angielskim: A.Szumanowski - The model and simulation for determination of minimal energetic parameters of two source propulsion systems. EVS 10 WEVA Hong Kong 1990 A.Szumanowski - Energy saving in the two source drive of Electric vehicles ISATA Florence 1991 A.Szumanowski, B.Jaworski - The Control function of two source drive working in reputed cycles. Archive of Transport PAN no 1 1992 A.Szumanowski, G.Brusaglino - Analyses of the Hybrd Drive Consisted of Electrochemical Battery and Flywheel - EVS 11 WEVA Florence 1992 A.Szumanowski, E.Bramson - Electric Vehicles Drive Control in Constant Power Mode - ISATA Florence 1992 A.Szumanowski, B.Jaworowski - The Control of the Hybrid Drive - EVS 11 WEVA Florence 1992 A.Szumanowski - Multisource Hybrid Drive EUREKA „Automotive Industry” Brussels 1993 A.Szumanowski - Adjustment of Flywheel Resistance Factors for Two Source Electric Drive - Polish - Italian Seminar Turin 1993 A.Szumanowski, J.Krasucki - Simulation Study of Battery Engine Hybrid Drive - Polish - Italian Seminar Turin 1993 A.Szumanowski - Regenerative Braking for One nad Two Source Electric Vehicles Drive ISATA 26 Aachen 1993 A.Szumanowski - Simulation Study of Two and Three Source Drive EVS WEVA Los Angeles 1994 A.Szumanowski, A.Rostkowski - Simulation Study of Control Hydrostatic Transmission Propelled by Recovery Braked AC Motor - Archive of Machinery Building PAN no 2/3 1995 A.Szumanowski - Generalised methodies of comparative energetic analysis of hybrid electric drive EVS 13 Osaka Japan 1996 A.Szumanowski - Simulation testing of travel range of vehicle powered form battery under pulse load condition EVS 13 Osaka Japan 1996 Ilość patentów i publikacji: Współpraca z osrodkami naukowymi i przemysłowymi krajowymi i zagranicznymi: Centrum naukowe FIAT - Politechnico di Torino Uniwersytet Quebec - Kanada Instytut Badań Energii Elektrycznej Światowe Stowarzyszenie Pojazdów Elektrycznych Instytut Badań Energii Elektrycznej
Moje zajęcia
Prof. dr hab. inż. Krzysztof Szewczyk
Wydział Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej
Profesor nauk technicznych, pracujący na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej; kierownik Zakładu Biotechnologii i Inżynierii Bioprocesowej. Zainteresowania naukowe: - modelowanie procesów bioreaktorowych, - bioreaktory wielofunkcyjne, - fermentacja metanowa i wodorowa, - fotobioreaktory, - mikrobiologiczne ogniwa paliwowe. Pełni funkcje społeczne: Wiceprezes Zarządu Polskiej Federacji Biotechnologii Członek Komitetu Biotechnologii przy Prezydium PAN Członek Rady Programowej kwartalnika PAN "Biotechnologia" Monografie i podręczniki: - K.W.Szewczyk, "Technologia biochemiczna" , Oficyna Wydawnicza PW, I wydanie 1993, II wyd. 1997, III wyd. 2003 - K.W.Szewczyk, "Kinetyka i bilansowanie procesów biochemicznych", Oficyna Wydawnicza PW, I wydanie 1995, wyd. II 2000, III wyd. 2005 - K.W.Szewczyk "Biologiczne metody usuwania azotu ze ścieków", Oficyna Wydawnicza PW, 2005 - "Podstawy biotechnologii przemysłowej", WNT, Warszawa 2006 r, praca zbiorowa pod redakcją W.Bednarskiego i J.Fiedurka rozdz.3 "Techniczne podstawy hodowli drobnoustrojów w bioreaktorach" K.W.Szewczyk rozdz. 7 "Wybrane zagadnienia z biotechnologii środowiskowej" K.W.Szewczyk Wybrane publikacje (2005-2008) "Modele matematyczne w inżynierii metabolicznej", K.W.Szewczyk, Biotechnologia 2(69), 7-31,(2005) "Zastosowanie perfluorozwiązków jako ciekłych nośników gazów oddechowych w medycynie i biotechnologii", M.Pilarek, K.W.Szewczyk,Biotechnologia 2(69), 125-150, 2005 "Estimation of (C/N) ratio for microbial denitrification", P.Sobieszuk, K.W.Szewczyk Environmental Technology, 27(1),103-108,2006 "Modelling of wastewater treatment in a sequencing fed-batch reactor" K.W.Szewczyk, Y.Shao, Inżynieria Chemiczna i Procesowa 27, 35-46, 206 "Effect of concentration of microorganism on nutrient removal in sequential fed-batch reactor", Y.Shao, K.W. Szewczyk, Li W., G. Huang, J. Sun, Environmental Science & Technology (China), 29 (7), 1-3, 2006 "Biologiczne ogniwa paliwowe", K.W.Szewczyk, "Na pograniczu chemii i biologii" tom XV, 179-208, 2006 -"Kinetic model of 1,3-specific triacylglycerols alcoholysis catalyzed by lipases", M.Pilarek., K.W.Szewczyk., Journal of Biotechnology, 127 (4), 736-744, 2007 "Bioreaktory membranowe w ochronie środowiska", K.W.Szewczyk, Wodociągi Kanalizacja, 39 (5), 61-63, 2007 -"Model fermentacji metanowej - ADM1", K.W. Szewczyk, Biotechnologia, 79 (4), 7-24, 2007 "Mathematical modeling of enzymatic transestrification of mandelic acid with vinyl acetate", Dąbkowska K., Szewczyk K.W., Chemical and Process Engineering, 28, 795-802, 2007 "Obtaining particle powders used for controlled release of drug through atomization processes", K.Kula, K.W.Szewczyk, T.Ciach, Chemical and Process Engineering, 28, 921-928, 2007 "Kinetics of enantioselective enzymatic acylation of mandelic acid, K.Dąbkowska, K.W.Szewczyk, Journal of Biotechnology, 131 (2), s79-s80, 2007 "Application of a liquid oxygen carrier in plant cell suspension cultures", M.Pilarek, K.Szewczyk, Journal of Biotechnology, 131 (2), S143, 2007 "Simultaneous nitrification and denitrification in a new air-lift reactor", K.W.Szewczyk, A. Kuron-Kulig, Journal of Biotechnology, 131 (2), s148, 2007 "Modelling of a batch anaerobic digestion", Szewczyk K.W., Bukowski J., Polish Journal of Chemical Technology, 10 (1), 45-48, 2008 ""Effects of perfluorinated oxygen carrier application in yeast, fungi and plant cell suspension cultures"", Pilarek M., Szewczyk K.W., Biochemical Engineering Journal, 41, 38-42, 2008 "Biologiczne wytwarzanie wodoru" K.W.Szewczyk, Postępy Mikrobiologii 47 (3), 241-247 (2008)
Moje zajęcia
dr Anna Sajdak
Doktor nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki
Pracuje na stanowisku adiunkta w Zakładzie Pedagogiki Szkolnej w Instytucie Pedagogiki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Autorka licznych prac z zakresu pedagogiki alternatywnej (przede wszystkim pedagogiki steinerowskiej), edukacji twórczości oraz dydaktyki szkolnej i akademickiej. Do ważniejszych publikacji należy książka Edukacja kreatywna, Wydawnictwo WAM, Kraków 2008. Prezes Krakowskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego.
Moje zajęcia
Ewa Skóra
psycholog, terapeuta rodzinny i dziecięcy, certyfikowany trener Szkoły dla Rodziców
Ewa Skóra pracuje jako psycholog w Zespole Placówek Oświatowych im. ks. prof. J. Tischnera w Radziszowie, oraz terapeuta dziecięcy i rodzinny w Fundacji „Pro-Bono” w Krakowie. Współpracuje z Pracownią Psychologiczną Elżbiety Sołtys prowadząc spotkania coachingowe oraz zajęcia z wczesnej stymulacji dla rodziców i dzieci.
Moje zajęcia
Urszula Skośkiewicz
pedagog tańca, tancerka, improwizerka
pedagog tańca, tancerka, improwizerka, prowadzi zajęcia z techniki jazz, modern, w Studio Taneczno-Aktorskim przy Państwowej Szkole Baletowej, brała udział w wielu projektach tanecznych w tym w tworzeniu i realizacji city performance w kraju i zagranicą, szkoliła się u najlepszych pedagogów w takich studio jak Broadway Dance Center NY, Dance Space Studio NY, wielokrotny uczestnik międzynarodowych festiwali kontakt improwizacji, współzałożyciel nieformalnego teatru tańca Grupa robocza 1000 ton.
Moje zajęcia
Studencki Oddział SPIE PW
Tomasz Kozłowski Skarbnik Studenckiego Oddziału SPIE, student specjalności Inżynieria Fotoniczna na Wydziale Mechatroniki Politechniki Warszawskiej Milena Maliszewska Członek Studenckiego Oddziału SPIE, studentka specjalności Inżynieria Fotoniczna Wydziale Mechatroniki Politechniki Warszawskiej Milena Napiórkowska Członek Studenckiego Oddziału SPIE, studentka specjalności Inżynieria Fotoniczna Wydziale Mechatroniki Politechniki Warszawskiej Bartłomiej Siwicki Członek Studenckiego Oddziału SPIE, student specjalności Inżynieria Fotoniczna Wydziale Mechatroniki Politechniki Warszawskiej, redaktor serwisu gameexe.pl Adam Sobuń Członek Studenckiego Oddziału SPIE, student specjalności Inżynieria Fotoniczna Wydziale Mechatroniki Politechniki Warszawskiej Amin-Al Tabich Członek Studenckiego Oddziału SPIE, student specjalności Inżynieria Fotoniczna Wydziale Mechatroniki Politechniki Warszawskiej
Moje zajęcia
Katarzyna Stoparczyk
Polska dziennikarka radiowa i telewizyjna. Program Trzeci Polskiego Radia
Polska dziennikarka radiowa i telewizyjna. Z wykształcenia muzyk instrumentalista. Współprowadząca program Duże dzieci. W Programie Trzecim Polskiego Radia stworzyła audycję Dzieci wiedzą lepiej. W czerwcu 2005 r. we współpracy z Henrykiem Sawką i Grupą MoCarta wydała audycję w wersji CD. Płyta, jak i audycja odniosła sukces (3. miejsce na Ogólnopolskiej Liście Sprzedaży – OliS). Od kilku lat prowadzi rozmowy z ludźmi świata kultury i sztuki w TV Polonia. W TVP2 prowadziła Pytanie na śniadanie, obecnie (2008) w niedziele prowadzi w Programie III PR dziecięcą audycję Zagadkowa niedziela. Źródło „http://pl.wikipedia.org/wiki/Katarzyna_Stoparczyk”
Moje zajęcia
Jan Sadowski
filmoznawstwo, wiedza o mediach
Uczestnik studiów doktoranckich Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej na kierunku Kulturoznawstwo. Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego. Doświadczony kierownik produkcji, kierownik planu filmowego oraz kierownik produkcji fotografii reklamowej. Autor warsztatów filmowych dla dzieci, specjalizuje się w filmoznawstwie i wiedzy o mediach.
Moje zajęcia
dr n. med. Zdzisław Sićko
specjalista medycyny hiperbarycznej, kierownik Kliniki Medycyny Hiperbarycznej i Ratownictwa Morskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego - Krajowego Ośrodka Medycyny Hiperbarycznej w Gdyni
Absolwent Akademii Medycznej w Warszawie. Przez pięć lat kierował Uniwersyteckim Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni. Zainteresowania zawodowe: medycyna hiperbaryczna, intensywna terapia, bezpieczeństo nurkowania, dekompresją nurków, ratownictwo morskie, hipotermia.
Moje zajęcia
dr n. farm Grażyna Sygitowicz
adiunkt w Katedrze i Zakładzie Biochemii i Chemii Klinicznej Wydziału Farmaceutycznego WUM
Jest absolwentką Akademii Medycznej w Warszawie, którą ukończyła w roku 1991 uzyskując tytuł magistra farmacji ze specjalnością analityka kliniczna. W tym samym roku rozpoczęła pracę w Katedrze i Zakładzie Biochemii i Chemii Klinicznej Wydziału Farmaceutycznego AM w Warszawie – obecnie jest adiunktem w tej Katedrze. W 2000 roku uzyskała stopień doktora nauk farmaceutycznych, a w 2003 roku uzyskała specjalizację II z analityki klinicznej. Od roku 1992 do chwili obecnej pełni samodzielnie dyżury w Centralnym Laboratorium szpitala przy ulicy Banacha. Zainteresowania naukowe dr Grażyny Sygitowicz koncentrują się na poszukiwaniu laboratoryjnych wskaźników chorób metabolicznych. Dr Grażyna Sygitowicz jest członkiem Polskiego Towarzystwa Diagnostyki Laboratoryjnej, Polskiego Towarzystwa Terapii Monitorowanej oraz Polskiego Towarzystwa Badań nad Miażdżycą.
Moje zajęcia
Małgorzata Smolińska
dziennikarka, Agora
Małgorzata Smolińska - w redakcji akcji społecznych "Gazety Wyborczej" od dwóch lat. Jest koordynatorem akcji "Polska Biega" promującej sport dla każdego, pisze również na inne społeczne tematy, prowadzi stronę internetową www.polskabiega.pl. Wcześniej współpracowała z "Słowem Polskim Gazetą Wrocławską" we Wrocławiu i polonijnymi pismami w Nowym Jorku. Dlatego czuje się mieszanką warszawsko-dolnośląsko-nowojorską. Zna się na public relations - przez lata pracowała dla agencji PR w Warszawie. Absolwentka Instytutu Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Interesują ją nie tylko bieganie i sport, ale też: sztuka współczesna, literatura iberoamerykańska i… konie arabskie. Stuprocentowa optymistka - dzięki temu wierzy, że uda jej się w tym roku przebiec maraton.
Moje zajęcia
Aleksandra Szarlik
współpracownik Działu Edukacji Muzeum Pałacu w Wilanowie, Biologia SGGW
- Studentka studiów magisterskich na kierunku Biologia, w SGGW - Praktyki i badania magisterskie w Zakładzie Badania Ssaków PAN w Białowieży - Wolontariat terenowy - m.in. w Towarzystwie Przyrodniczym "Bocian" (nietoperze), PTOP "Salamandra" (susły)
Moje zajęcia
Studenci Koła Naukowego NUCLEUS działającego przy Zakładzie Anatomii AWF
Moje zajęcia
dr Łukasz Smyrski
etnolog, antropolog
Zajmuje się antropologią etniczności, współczesnymi przemianami kulturowymi narodów syberyjskich. Jest pracownikiem Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Warszawskiego. Obszar prowadzonych przez niego badań to Polska, Ukraina, Litwa, Syberia południowa. Prowadzi własny projekt badawczy zatytułowany Krajobraz jako źródło tożsamości mieszkańców Mongolii.
Moje zajęcia
Krzysztof Strachota
etnolog, ekspert Ośrodka Studiów Wschodnich
Ekspert w Ośrodku Studiów Wschodnich (Kierownik Zespołu Kaukazu i Azji Centralnej) Zajmuję się Kaukazem, Azją Centralną, Iranem, Afganistanem (kiedyś Bałkanami); islamem. Pisuję zawodowo i dorywczo w prasie; nieregularnie wykładam na Uniwersytecie Warszawskim (antropologia i współczesność Azji Centralnej i Kaukazu), Akademii Dyplomatycznej i in. (w swoim czasie szkolenia dla polskich kontyngentów w Afganistanie i Iraku)... Podróżuję.
Moje zajęcia
dr Ewa Sokołowska
adiunkt w Zakładzie Psychologii i Wychowania Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.
Uzyskała tytuł doktora i jest mamą prawie 13 letniej Alicji, której zadedykowała książkę "Gdy dziecko zdaje egzamin". Zajmuje się psychologią szkolną, stąd jej zainteresowanie nauczaniem i uczeniem się. Uwielbia wykłady i warsztaty, czyli pracę z grupami. Napisała nawet taki artykuł w książce, który nazwała „W obliczu audytorium”, żeby podzielić się swoimi spostrzeżeniami, co robić, żeby nie bać się wystąpień publicznych. Więcej: http://wsns.aps.edu.pl/index.php?md=6168
Moje zajęcia
Małgorzata Sobieszczak- Marciniak
Dyrektorka Muzeum Marii Skłodowskiej- Curie w Warszawie
Urodziła się w Warszawie, gdzie ukończyła studia na Wydziale Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego. Od 1993 roku pracuje w Muzeum MSC w Warszawie, jest członkinią Towarzystwa Marii Skłodowskiej- Curie w Hołdzie, Towarzystwa Przyjaźni Polsko- Francuskiej, Polskiego Towarzystwa Archiwalnego i Towarzystwa Raperswilskiego.
Moje zajęcia
Stanisław Skotnicki
Absolwent Zarządzania Międzynarodowego na Akademii Ekonomicznej w Krakowie i na Uniwersytecie w Lyonie
Miłośnik maratonów górskich, siatkówki plażowej i narciarstwa, fan piłki nożnej i tenisa. Jego największą pasją są podróże, czego dowodem jest wyprawa dookoła świata, którą odbył w 2006 roku. Był na wszystkich kontynentach i w ponad 50 krajach. Swoje wyprawy opisywał w prasie i na blogu: www.roundtheworld.blog.pl, (nominacja i wyróżnienie na blog roku 2007). Kiedyś podróżował sam, dziś z kochaną rodzinką. Obecnie prowadzi biuro podróży zajmujące się organizacja wyjazdów w egzotyczne miejsca, a w szczególności na rajskie plaże - www.relaksmisja.com. Jego mottem życiowym jest myśl: "Świat jest jak książka. Kto nie podróżuje, ten czyta w niej tylko jedną stronę".
Moje zajęcia
Dr Małgorzata Salamonowicz
pracuje w Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii Dziecięcej w Warszawie
lek. Małgorzata Salamonowicz- pracuje w Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii Dziecięcej w Warszawie od 3 lat. Obecnie w trakcie specjalizacji z pediatrii i przygotowywana pracy doktorskiej.
Moje zajęcia
prof. UP dr hab. Bogusław Skowronek
Profesor Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.
Polonista, filmoznawca. Autor wielu publikacji na temat kina, mediów, kultury, języka. Łączy uwielbienie dla kina z wykonywaną pracą. Pasjonują go wszelkie zjawiska kultury współczesnej, nie tylko audiowizualnej. Prócz oglądania filmów lubi uczyć swoich studentów. Właściciel dwóch kotów.
Moje zajęcia
Edyta Skwarzyńska
Trener szybkiego czytania i technik pamięciowych
Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi niepełnosprawnymi i młodzieżą defaworyzowaną. Społeczny kurator sądowy dla dorosłych.
Moje zajęcia
dr Magdalena Szydłowska
dziennikarka radiowa, pracownik naukowy w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego
Jestem dziennikarką radiową związaną od wielu lat z Radiem Olsztyn z Redakcją Społeczno-Kulturalną. Pracuję także w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Ponieważ z wykształcenia jestem historykiem zajmuję się dziejami regionu widzianymi z bardzo różnej perspektywy. Bohaterami moich wędrówek reporterskich byli najczęściej niezwykli ludzie i wydarzenia tworzące przestrzeń kulturową Warmii i Mazur. Z wielką przyjemnością zajmowałam się także problematyką dziecięcą. Zawsze z dumą opowiadam o moim ukochanym Zespole Placówek Edukacyjnych w Olsztynie, wspaniale propagującym ideę integracji. Nosi on nazwę „Zielona Dolinka”, wymyśliliśmy ją wspólnie ze słuchaczami Radia Olsztyn. Moim cudownym przewodnikiem po świecie dzieci jest córka Dagmara.
Moje zajęcia
Radosław Sikorski
Minister Spraw Zagranicznych
Politolog, publicysta i komentator czołowych mediów polskich oraz zagranicznych. Jako wiceminister obrony narodowej w 1992 r. brał udział w inicjowaniu przystąpienia Polski do NATO. W latach 2005-2007 minister obrony narodowej. Od 16 listopada 2007 r. minister spraw zagranicznych. Żonaty z amerykańską dziennikarką i pisarką Anne Applebaum, która w 2004 r. otrzymała Nagrodę Pulitzera za książkę „Gułag”. Mają dwóch synów: Aleksandra i Tadeusza.
Moje zajęcia
dr Błażej Sajduk
Prorektor Wyższej Szkoły Europejskiej im ks. Józefa Tischnera.
Sekretarz redakcji „Kultury i Polityki” – Zeszytów Naukowych WSE. Rzecznik ds. Dyscypliny Studentów WSE. Zainteresowania badawcze: analiza polityczna, stosunki międzynarodowe i myśl polityczna.
Moje zajęcia
dr inż. Arkadiusz Szterk
Pracownik Katedry Żywności Funkcjonalnej i Towaroznawstwa SGGW
Arkadiusz Szterk jest pracownikiem naukowym Katedry Żywności Funkcjonalnej i Towaroznawstwa Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
Moje zajęcia
mgr inż. Ewelina Siepka
Uniwersytet Przyrodniczy
Absolwentka Biotechnologii na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu
Moje zajęcia
Adam Szewczyk
Instruktor i współzałożyciel Polskiego Towarzystwa Origami
magister Wychowania Plastycznego - ukończona Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Zielonej Górze, z zawodu plastyk - ukończone Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Jeleniej Górze. Zainteresowania: fotografia, malarstwo, rysunek, projektowanie graficzne, modelarstwo i sztuka ORIGAMI. Sztuką składania papieru zajmuje się od ponad 25 lat. Instruktor i współzałożyciel Polskiego Towarzystwa Origami
Moje zajęcia
Natalia Sarata
Członkini zarządu fundacji "Przestrzeń Kobiet", współorganizatorka projektu "Krakowski Szlak Kobiet".
Pracuje w organizacji pod nazwą „Przestrzeń Kobiet” w Krakowie, zajmuje się poszukiwaniem śladów ważnych kobiet w historii w ramach projektu Krakowski Szlak Kobiet. Lubi gry planszowe i czekoladowe ciastka.
Moje zajęcia
Ewa Siemieńska-Tuła
Jestem absolwentką Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Akademii Rolniczej we Wrocławiu, treserem psów , zoopsychologiem i kynoterapeutą z przygotowaniem pedagogiczny.
Opracowałam program edukacyjny „Nasz przyjaciel Pies” – który realizuję razem z moimi psami w kilku wrocławskich szkołach podstawowych. Brałam udział w kilku projektach terapii z psami dla osób niepełnosprawnych . Kilkakrotnie prowadziłam zajęcia na obozach wakacyjnych dla dzieci z ich psami . Pracuję w szkole dla psów „Dog’s Smile” we Wrocławiu. Jestem właścicielką 3 psów - sa to : Cerveza – pies terapeutyczny, Sake – pies wizytujący oraz Shakira - uroczy i żywiołowy szczeniak .
Moje zajęcia
Sake
Jest owczarkiem szetlandzkim , ma 3 lata , błyskawicznie opanowała wiele sztuczek i teraz jest atrakcją zajęć edukacyjnych i pokazów z psami.
Moje zajęcia
dr Maciej Słomczyński
Doktor nauk społecznych
Doktor nauk społecznych, pracownik naukowo-dydaktyczny Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego oraz wykładowca Uniwersytetu Otwartego UW. Opiekun międzywydziałowego naukowego koła ludologicznego LUDUS na Uniwersytecie Warszawskim. Prowadzący kursu „Rozwój osobisty przez zabawę” w ramach Uniwersytetu Otwartego UW.
Moje zajęcia
dr Iwona Sikorska
Zakład Psychologii Wychowawczej i Rehabilitacyjnej UJ
Jestem psychologiem pracującym z małymi dziećmi , które mają kłopoty w przedszkolu czy w szkole (terapia ) oraz z dużymi dziećmi (studentami), które chcą zostać kiedyś psychologami, tak jak ja. Spotykam się też z dorosłymi: rodzicami czy nauczycielami, aby opowiedzieć im, co dla dzieci w różnym wieku jest ważne, a co groźne. Mam też swoich dwóch synów i kota. Lubię sport, góry i wiersze.
Moje zajęcia
dr inż. Radosław Stelmaszczyk
Uniwersytet Wrocławski
Doktor biologii, entomolog oraz biotechnolog.
Zajmuje się komputerowymi metodami odtwarzania historii ewolucyjnej motyli na podstawie ich struktur morfologicznych. Dodatkowo, wykładowca grafiki i technik projektowania na kilku wrocławskich uczelniach wyższych. Miłośnik kotów.
Moje zajęcia
dr Monika Szyszka
Doktor nauk humanistycznych z zakresu klasycznej literatury japońskiej. Ukończyła japonistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim.
Autorka podręczników do nauki języka japońskiego „Nihongo wa kantan desu yo! Kompletny kurs języka japońskiego.” Prowadzi Szkołę Języka Japońskiego MATSUMI we Wrocławiu.
Moje zajęcia
Dr hab. prof. UWM Małgorzata Suświłło
Katedra Wczesnej Edukacji
Zajmuje się badaniami nad rozwojem i edukacją dzieci. Szczególnym obszarem zainteresowań badawczych są zdolności specjalne dziecka – inteligencje wielorakie oraz ich rola w ogólnym rozwoju dziecka. Jest autorka ponad 60 artykułów. Prowadzi wykłady z zakresu rozpoznawania i rozwijania inteligencji wielorakich u dzieci.
Moje zajęcia
Mgr Milena Sochocka
Katedra Wczesnej Edukacji
Ukończyła studia magisterskie na kierunku pedagogika (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, specjalność wczesna edukacja zintegrowana) oraz studia licencjackie na kierunku socjologia (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, specjalność socjologia samorządu terytorialnego). Od 2009 r. doktorantka w Katedrze Wczesnej Edukacji. W kręgu jej zainteresowań naukowych mieszczą się przede wszystkim alternatywne metody kształcenia wczesnoszkolnego, zaś główne hobby stanowi twórczość papieroplastyczna.
Moje zajęcia
dr Izabela Szatrawska
Katedra Pedagogiki Ogólnej
Ur. 02.07.1962 r. w Olsztynie, doktor nauk humanistycznych (UMK w Toruniu), absolwentka wychowania muzycznego (WSP w Olsztynie), ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną w Olsztynie (klasa skrzypiec i klasa wychowania muzycznego); od 26 lat prowadzi z młodzieżą akademicką zajęcia umuzykalniające, grę na instrumentach, rytmikę, kulturoznawstwo.
Moje zajęcia
dr Wojciech Szydło
adiunkt w Zakładzie Prawa Cywilnego i Prawa Międzynarodowego Prywatnego na Wydziale Prawa Administracji i Ekonomii
adiunkt w Zakładzie Prawa Cywilnego i Prawa Międzynarodowego Prywatnego na Wydziale Prawa Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego; zawodowo zajmuje się problemtyką prawa cywilnego, prawa gospodarczego oraz prawa konkurencji; wraz z Bratem prof. drem hab. Markiem Szydło prowadzi Kancelarie Prawniczą; prywatnie ojciec czteromiesiecznego Wiktorka.
Moje zajęcia
mgr Karol Szczepanowski
Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych
informatyk
Audytor systemów informatycznych, specjalista od zabezpieczeń sieci komputerowych, prowadzi szkolenia z zakresu bezpieczeństwa sieci na jednej z warszawskich uczelni oraz w Ministerstwie Gospodarki, zajmował się tworzeniem oprogramowania do niskopoziomowej obsługi urządzeń, tworzy i analizuje oprogramowanie przeznaczone do zastosowań wbudowanych, uczestniczył w projektach budowy systemów uwierzytelniania opartych o asymetryczną kryptografię, konsultant odpowiedzialny za niskopoziomową obsługę systemów opartych o inteligentne karty chipowe oraz infrastrukturę klucza publicznego.
Moje zajęcia
prof. nzw. dr hab. inż Anna Siemińska - Lewandowska PW
Politechnika Warszawska
profesor Politechniki Warszawskiej
Profesor Politechniki Warszawskiej z Wydziału Inżynierii Lądowej, Kierownik Zakładu Geotechniki i Budowli Podziemnych w Instytucie Dróg i Mostów.
Moje zajęcia
Dr Małgorzata Sławińska
Katedra Wczesnej Edukacji
Dr nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki. Na uniwersytecie prowadzi zajęcia z zakresu pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi przedszkolnymi.
Moje zajęcia
Mgr Milena Sochocka
Katedra Wczesnej Edukacji
Milena Sochocka, ur. 16 marca 1985 r. w Mławie. Ukończyła studia magisterskie na kierunku pedagogika (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, specjalność wczesna edukacja zintegrowana) oraz studia licencjackie na kierunku socjologia (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, specjalność socjologia samorządu terytorialnego). Od 2009 r. doktorantka w Katedrze Wczesnej Edukacji. W kręgu jej zainteresowań naukowych mieszczą się przede wszystkim alternatywne metody kształcenia wczesnoszkolnego, zaś główne hobby stanowi twórczość papieroplastyczna.
Moje zajęcia
prof. nzw PAN, dr hab. Jacek Soszyński
profesor
Profesor nadzwyczajny w Instytucie Historii Nauki Polskiej Akademii Nauk, członek Rady Naukowej Archiwum Głównego Akt Dawnych, wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego. Pasjonat i znawca starych książek.
Moje zajęcia
Irena Sośnicka
politolog, pracownik Muzeum PRL-u
Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera. Skończyłam studia na wydziale politologii specjalizując się w szeroko rozumianej problematyce krajów postsowieckich. Po studiach współrealizowałam projekt polsko-ukraiński „Na drogach i bezdrożach wolności”. Idea projektu związana była z 20-leciem przemian demokratycznych w Polsce oraz budowaniem społeczeństwa obywatelskiego. Projekt był współfinansowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych w ramach programu Promocja Wiedzy o Polsce 2009. Następnie zaangażowałam się w tworzące się Muzeum PRL-u, w którym obecnie pracuje. W swoim dorobku mamy wiele działań muzealnych: wystawy, działalność edukacyjna, zorganizowanie koncertu „Miasto bez Boga”, nagrywanie świadków historii. Obecnie pracujemy nad wystawą zatytułowaną „hadrKor” i poświęconą Komitetowi Obrony Robotników jako przykład tworzenia się zrębów społeczeństwa obywatelskiego w warunkach niesuwerennej Polski.
Moje zajęcia
Beata Stankiewicz-Szczerbik
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na Wydziale Szkła i Ceramiki
W swoich pracach zajmuję się: tworzeniem unikatów ze szkła: rzeźb, reliefów, witraży. Projektuję i realizuję szkło w architekturze, czego przykładem są witraże w gotyckim kościele p.w. Św. Macieja we Wrocławiu. Stosuję wiele technik szklarskich. Moje prace unikatowe znajdują się w zbiorach muzeów państwowych: Muzeum Narodowe we Wrocławiu: witraż gabinetowy „Jednorożec i Dziewczyna” Muzeum Narodowe w Poznaniu: obraz szklany” Kobieta z misą” Muzeum Miejskie w Jeleniej Górze: witraż artystyczny „Dziewczyna z sercem".
Moje zajęcia
dr Magdalena Siuta
dr. nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki ze specjalnością andragogiczną
Nieustannie stykam się w rozmaitych kontekstach (prywatnych i zawodowych) z przedstawicielami innych kultur i języków wzbogacając tym samym swoje wielokulturowe doświadczenia. Bardzo dobrą znajomość angielskiego wykorzystuję pracując jako tłumacz (konferencje, sympozja, spotkania biznesowe, tłumaczenia pisemne). Uwielbiam piesze wędrówki górskie, jazz, jazdę na rowerze, książki podróżnicze i gotowanie.
Moje zajęcia
Sylwia Stelmachowska
Departament Służby Celnej w Ministerstwie Finansów
W służbie od ponad 20 lat. Współpracuje z dziećmi i młodzieżą opowiadając im o tym czym zajmuje się Służba Celna i po co nam budżet i podatki. Społecznie pomaga młodzieży w kłopotach, prywatnie mama dorastającej córki.
Moje zajęcia
Marta Sobolska
1 dan Aikido Aikikai
Od 2003 roku trenuję aikido w szkole Aikido Aikikai Kraków prowadzonej przez Sensei Dariusza Ziebę 5 dan Aikido Aikikai. Przez trzy lata prowadziłam zajęcia z dziećmi w wieku 6-13 lat w szkole Musubi Dojo w Chrzanowie. Od roku prowadzę własną szkołę dla dzieci Manabi Dojo Aikido w Krakowie. Staram się być niemal codziennie na macie, wyjeżdżać na seminaria prowadzone przez nauczycieli z całego świata. Przyglądam się "jak robią to inni" i wciąż się uczę. Największą bowiem radością ćwiczenia aikido jest to, że przygoda ta nie ma końca. Treningi z dziećmi są dla mnie radością, nauką i próbą charakteru, próbując komuś wytłumaczyć ideę aikido trzeba bowiem samemu zmierzyć się z pytaniem CO TO JEST AIKIDO? A odpowiedzi jest zapewne tyle, ile ćwiczących.
Moje zajęcia
Brian Scott
dziennikarz radiowy i telewizyjny
Ukończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim, potem w RMF FM rozpoczął pracę jako dziennikarz. W telewizji publicznej jest współtwórcą i prowadzącym cyklicznego programu telewizyjnego "Etniczne klimaty" (w TVP Info), o mniejszościach narodowych w Polsce. Tata dwóch synów.
Moje zajęcia
mgr inż. Marek Styczyński
Z zawodu leśnik i ekspert w dziedzinie ekologii terenów górskich.
Specjalista w rządowej agencji ochrony środowiska, z zamiłowania muzyk, uprawia ekstremalne piesze wędrówki (trekking) po bezdrożach Azji, Bałkanów, Karpat i Laponii. Autor i współautor książek, przewodników turystycznych, artykułów z dziedziny ekologii, etnobotaniki i muzyki tradycyjnej. Czynnie uprawia muzykę w projekcie Karpaty Magiczne (The Magic Carpathians), jest autorem i współautorem kilkudziesięciu płyt wydanych w Polsce, Niemczech, Szwajcarii i USA.
Moje zajęcia
dr Jarosław Strzelecki
Instytut Filozofii UWM w Olsztynie
Filozof. Od 2005 roku pracownik Instytutu Filozofii UWM. Zagorzały propagator filozofii. Prowadzi liczne zajęcia na Uniwersytecie Dzieci, Olsztyńskich Dniach Nauki i Sztuki, w warmińsko-mazurskich liceach. Od wielu lat szczęśliwie żonaty. Ma dwie wspaniałe córki.
Moje zajęcia
Anna Stęchła
Uniwersytet Jagielloński
psycholog
Absolwentka Psychologii Stosowanej UJ, Redaktor Serwisu Uniwersytet Dzieci. Praca z dziećmi i młodzieżą daje mi poczucie ogromnej satysfakcji i odkrywania nowych możliwości rozwoju. Doświadczenie zawodowe zdobyłam poprzez działalność w Fundacji Uniwersytet Dzieci, a także przy projekcie TEN OBCY w ramach kampanii KAŻDY INNY WSZYSCY RÓWNI. Prywatnie zadaje mnóstwo pytań, ale na warsztatach zachęcam do mówienia i dzielenia się wiedzą.
Moje zajęcia
dr Wojciech Sąsiadek
Uniwersytet Ekonomiczny
Doktorant w Instytucie Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych PAN. Od 2001 r. pracownik Katedry Chemii Bioorganicznej Uniwersytetu Ekonomicznego
Moje zajęcia
dr Joanna Stojer-Polańska
Uniwersytet Jagielloński
Wywodzę się z Katedry Kryminalistyki UJ.
Badam skutki oddziaływania seriali kryminalnych na tzw. zwykłych obywateli (np. czy gdy zgłaszają kradzież z włamaniem do piwnicy chcą, by policja była jak z filmu) oraz na profesjonalistów, takich jak policjanci, prokuratorzy, biegli czy sędziowie. Badam także wpływ telewizji na postrzeganie pracy policji i dowodów naukowych oraz fenomen popularności seriali o tematyce kryminalnej. W kręgu moich zainteresowań jest także medycyna sądowa oraz profilowanie psychologiczne sprawców zabójstw. Jestem mamą dwóch córeczek.
Moje zajęcia
Seriale kryminalne – prawda czy fikcja? Jak stworzyć portret pamięciowy przestępcy? Jak się bada narzędzia zbrodni? Jakie ślady przestępca zostawia na miejscu zbrodni? Dlaczego detektyw pracuje w rękawiczkach? Jakie ślady przestępca zostawia na miejscu zdarzenia? Jak się bada narzędzia zbrodni? Jak stworzyć portret pamięciowy przestępcy? Seriale kryminalne – prawda czy fikcja? Jakie ślady zostawia przestępca? Jak się bada narzędzia przestępstw? Jak stworzyć portret pamięciowy? Seriale kryminalne – prawda czy fikcja? Jakie ślady zostawia przestępca? Jak się bada narzędzia przestępstw? Jak stworzyć portret pamięciowy? Seriale kryminalne – prawda czy fikcja? Jakie ślady zostawia przestępca? Jak się bada narzędzia przestępstw? Jak wygląda sprawca przestępstwa? Seriale kryminalne – prawda czy fikcja? Jakie ślady zostawia przestępca? Jak się bada narzędzia przestępstw? Jak wygląda sprawca przestępstwa? Seriale kryminalne – prawda czy fikcja? Kto popełnił przestępstwo? Dlaczego detektyw pracuje w rękawiczkach? Jakie ślady zostawia przestępca? Jak badać miejsce zdarzenia? Jak wygląda sprawca przestępstwa? Seriale kryminalne – prawda czy fikcja? Kto popełnił przestępstwo? Seriale kryminalne – prawda czy fikcja? Jak badać miejsce zdarzenia? Jak wygląda sprawca przestępstwa? Jakie ślady zostawia przestępca? Seriale kryminalne - prawda czy fikcja? Jak stworzyć portret pamięciowy przestępcy? Jak kryminalistykowi pomaga przewodnik z psem specjalistycznym? Jak badać miejsce przestępstwa? Jak badać miejsce przestępstwa? Seriale kryminalne - prawda czy fikcja? Jak kryminalistykowi pomaga przewodnik z psem specjalistycznym? Jak stworzyć portret pamięciowy przestępcy?
dr inż. Agata Szeląg
Doktorantka Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki AGH.
dr inż. Agata Szeląg - Absolwentka studiów magisterskich i doktoranckich na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyki AGH (dziedzina naukowa: akustyka) oraz studiów magisterskich na kierunku Budownictwo na Politechnice Krakowskiej. Obecnie pracownik naukowo-dydaktyczny na Politechnice Krakowskiej oraz członek zespołu Akustyki Architektonicznej AGH. W związku z zamiłowaniem do muzyki ukończyła również Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia w klasie śpiewu solowego. Uwielbia: śpiewać, grać na instrumentach, żeglować, podróżować i robić różne szalone rzeczy. Prywatnie żona i mama.
Moje zajęcia
Agnieszka Stańczyk
Architekt, architekt wnętrz
Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. Prowadzi pracownię projektowania architektury i wnętrz WYTWÓRNIA we Wrocławiu, której działania koncentrują się głównie wokół projektowania wnętrz i mebli oraz dekoracji wnętrzarskich. Ma na swoim koncie wiele realizacji wnętrz mieszkalnych, usługowych, restauracyjnych oraz biurowych- w tym wnętrze klubów muzycznych Lewitacja i Obsesja we Wrocławiu.
Moje zajęcia
Piotr Sieczkowski
Dom Spotkań z Historią
Magistrant w Instytucie Historii Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył specjalizację pedagogiczną w zakresie nauczania historii i wiedzy o społeczeństwie. Pracuje jako edukator w Domu Spotkań z Historią. Jego zainteresowania związane są z historią wyobraźni i z kulturą średniowiecza.
Moje zajęcia
dr Marcin Szydzisz
Uniwersytet Wrocławski
Pracownik Zakładu Polityki Zagranicznej RP
Od zawsze chciałem poznać prawidłowości, które rządzą zachowaniami ludzkimi. Dlatego interesowały mnie od dzieciństwa nauki społeczne. Dzisiaj jestem prawnikiem, historykiem i doktorem nauk politycznych i pracuję na Uniwersytecie Wrocławskim. Wszystko, co poznałem staram się przybliżyć moim studentom. Jeśli się ma wiedzę świat staje się bardziej zrozumiały, a życie ciekawsze.
Moje zajęcia
Sztukarnia
Moje zajęcia
Magda Sobolewska
Stowarzyszenie Praktyków Kultury
Moje zajęcia
Elżbieta Sala
Koordynatorka Działu Edukacji w MOCAK-u, doktorantka na Wydziale Filozoficznym UJ
Krytyczka sztuki, animatorka kultury, redaktorka MOCAK Forum, specjalistka ds. edukacji MOCAK. Absolwentka politologii URz i filozofii UJ. Doktorantka na Wydziału Filozoficznego UJ. Szkoli się w zakresie psychoterapii.
Moje zajęcia
dr hab. Alicja Senejko
Uniwersytet Wrocławski
Adiunkt w Zakładzie Psychologii Rozwoju na Wydziale Nauk Historycznych i Pedagogicznych
Pracownik Zakładu Psycholgii Rozwoju w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Doświadczony wykładowca uczelni państwowych i prywatnych. Specjalista z zakresu rozwoju prawidłowego i zaburzonego dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi warsztaty stymulowania rozwoju i profilaktyki zaburzeń młodzieży i dorosłych. Specjalista z zakresu psychologii społecznej i organizacji, rozwiązywania konfliktów i mediacji z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w prowadzeniu konsultacji menedżerskich. Autorka kwestionariuszy diagnozujących zagrożenia i czynności obronne młodzieży i dorosłych. Napisała m.in. Aktywność obronną dzieci.
Moje zajęcia
Sabina Smusz
Absolwentka matematyki na Wydziale Matematyki Stosowanej AGH, obecnie doktorantka na Wydziale Chemii UJ. Na co dzień odkrywa nowe leki w Instytucie Farmakologii PAN, łącząc zdobytą wiedzę chemiczną i matematyczną w celu znajdowania nowych substancji wykazujących aktywność biologiczną. Kocha ruch i przyrodę - w wolnych chwilach można ją spotkać na krakowskich błoniach jeżdżącą na rolkach.
Moje zajęcia
Wojciech Staroń
reżyser filmów dokumentalnych
Absolwent Wydziału Operatorskiego PWSFTviT w Łodzi (1996). W 1998 roku otrzymał Nagrodę im. Andrzeja Munka, Nagrodę Główną "Srebrny Lajkonik" Krakowskiego Festiwalu Filmowego oraz Białą Kobrę - Grand Prix IX Festiwalu Mediów Człowiek w zagrożeniu za film dokumentalny Syberyjska lekcja. W roku 2011 film "Lekcja Argentyńska" został uhonorowany licznymi nagrodami, miedzy innymi w Mińsku (MFF "Listapad") Nagrodą dla najlepszego filmu dokumentalnego, w Lipsku (MFF) Srebrnym Gołębiem w Międzynarodowym Konkursie Dokumentów Pełnometrażowych, kilkoma nagrodami na Krakowskim Festiwalu Filmowym, Na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych "Plus Camerimage" otrzymał Wyróżnienie Specjalne w Konkursie Krótkometrażowych Filmów Dokumentalnych, W filmie fabularnym zadebiutował stosunkowo późno. Pracował jako drugi operator przy "Moim Nikiforze" Krzysztofa Krauze, a w kolejnym filmie tego autora - "Plac Zbawiciela" - pierwszy raz samodzielnie pokierował pracą ekipy zdjęciowej. Jego umiejętności doceniło międzynarodowe jury Konkursu Filmów Polskich na XIV Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage 2006 honorując film Krauzego Złotą Żabą za najlepsze zdjęcia.
Moje zajęcia
dr hab. inż. Marcin H. Struszczyk
W 1995 uzyskał dyplom z biotechnologii na Politechnice Łódzkiej, doktorat na Uniwersytecie Poczdamskim (Niemcy) w zakresie chemii organicznej polimerów naturalnych, habilitacja na Politechnice Łódzkiej w 2008 r. 15-letnie doświadczenie w chemii i przetwórstwie chityny, chitozanu oraz w projektowaniu wyrobów medycznych. Kierownik i główny wykonawca wielu projektów badawczych i rozwojowych finansowanych z regionalnych źródeł; od 2008 kierownik 2 i koordynator 3 projektów finansowanych przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego – EFRR. W latach 2003 – 2008 członek zarządu TRICOMED SA (wytwórca implantowalnych wyrobów medycznych) odpowiedzialny za badania i rozwój. Skomercjalizowane 4 wyroby medyczne (opatrunek, aplikatorium do wprowadzania implantów, dwa implantowalne wyroby medyczne klasy IIb – siatki przepuklinowe), 2 wyroby w czasie badań klinicznych, 7 wyrobów w czasie badań przedklinicznych, 45 publikacji naukowych, 55 publikacji konferencyjnych, 11 wykładów na zaproszenie, 7 patentów i zgłoszeń patentowych, 1 wspólnotowy wzór użytkowy. Obecnie zc. Dyrektora ds. naukowych w Instytucie Technologii Bezpieczeństwa „MORATEX”.
Moje zajęcia
Koło naukowe Architektury Krajobrazu - sekcja Ambasadorzy Zieleni
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
Moje zajęcia
dr Konrad Smoliński
Centre for Microdata Methods and Practice (CeMMAP) London, UK European University Institute (EUI), Florence, Italy
W pracy naukowej interesuje się mikroekonomiczną teorią decyzji oraz modelowaniem matematycznym w naukach społecznych, ekonomii, socjologii, psychologii. W szczególności tzw. teoria identyfikacją, czyli poszukiwaniem odpowiedzi na pytanie, o co możemy pytać modele statystyczne. W Krakowie studiował fizykę na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz ekonomię na Uniwersytecie Ekonomicznym. Doktorat z ekonometrii ukończył na European University Institute we Florencji. W ostatnich latach związany z University College London i grupą w CeMMAP w Londynie. Pasjonat astronomii i fizyki. Założyciel młodzieżowego stowarzyszenia astronomicznego edukacji przez kreację 'Pulsar' w rodzimej Włodawie. Czas wolny spędza aktywnie na bieganiu, jeździe konnej oraz serfowaniu. Uwielbia grać w GO.
Moje zajęcia
dr Sylwia Skubisz-Ślusarczyk
Uniwersytet Wrocławski
Jestem pracownikiem naukowo-dydaktycznym w Katedrze Kryminalistyki na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.
Moje zainteresowania naukowe obejmują zagadnienia z pogranicza prawa i medycyny, ze szczególnym uwzględnieniem ekspertyzy pisma ręcznego w ramach której swoją uwagę koncentruję zwłaszcza na pismach patologicznych. Problematyka dotycząca patologii pisma obejmuje niezwykle szeroki zakres tematyczny, co składa się niewątpliwie na złożoność niniejszego problemu. Ważne jest pytanie - które niejednokrotnie zadaje sobie prowadzący badania pismoznawcze - czy wypowiedź pisemna zmienia się zawsze, przy udziale jakich czynników i w jakim stopniu? Oczywiście stwierdzenie, czy mamy do czynienia z pismem patologicznym będzie możliwe wówczas, gdy zaistnieje możliwość porównania go z pismem sprzed choroby, bądź wtedy gdy mamy do czynienia ze zmianami typowymi dla grafizmu z odchyleniami. W ramach prowadzonych badań szczegółowo analizowałam zmiany w piśmie ręcznym pod wpływem wybranych chorób: Alzheimera, Parkinsona i Stwardnienia Rozsianego, jednocześnie podejmując próby określenia wartości analizy identyfikacyjno-rozpoznawczej, a zwłaszcza związków między pismem osób cierpiących na wymienione dolegliwości a ich chorobą.
Moje zajęcia
Beata Stożek
Uniwersytet Jagielloński
Doktorantka i pracownik Instytutu Nauk Geologicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Pracuje w Pracowni Mikroskopii Skaningowej Elektronowej, gdzie wykonuje zdjęcia i analizy chemiczne przy użyciu nowoczesnej technologii elektronowego mikroskopu skaningowego Hitachi 4400. Od 2004 roku pełni funkcję skarbnika w Zarządzie Głównym Polskiego Towarzystwa Mineralogicznego, gdzie dodatkowo spełnia się, organizując liczne konferencje naukowe. W życiu prywatnym najchętniej sięga po literaturę science-fiction,fantasy polskich i rosyjskich twórców, nie gardzi też komputerowym rpg. Z pasją uprawia narciarstwo, nie mogąc się doczekać kiedy będzie mogła przypiąć pierwsze narty swojemu synkowi Jeremiemu.
Moje zajęcia
kapitan mgr inż. Tomasz Sobiech
Jednostka Wojskowa 1195
oficer Jednostki Wojskowej nr 1195 w Olsztynie
Doświadczony oficer Jednostki Wojskowej nr 1195 w Olsztynie. Uczestnik misji NATO w Iraku. Absolwent min.: -Wojskowa Akademia Techniczna, Wydział Mechaniczny, Warszawa - Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, Wydział Nauk Technicznych - Kurs oficerów Anti-Terrorist Force Protection, Bagdad, Irak -Kurs Logistyczny System Meldunkowy Wojsk NATO, WAT, Warszawa -Zaawansowany kurs oficerów logistyki, Army Logistics University, Fort Lee, USA
Moje zajęcia
Aneta Szpaderska
Urząd Miasta
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta
Moja praca zawodowa to czytanie, słuchanie i mówienie. Od 11 lat jestem rzecznikiem prasowym Urzędu Miasta w Olsztynie. Wraz z moimi współpracownikami tworzymy Biuro Komunikacji Społecznej, które na co dzień zajmuje się rozwiązywaniem różnych problemów naszych mieszkańców. Informujemy także o nowych inwestycjach i projektach miejskich, pytamy mieszkańców czy akceptują takie pomysły i co o nich sadzą – czyli organizujemy konsultacje społeczne. Kiedyś byłam dziennikarzem radiowym a także zajmowałam się relacjami z otoczeniem.
Moje zajęcia
Piotr Sych
elektronik i wynalazca
Elektronik i wynalazca polskiego pochodzenia, mieszkający w Melbourne w Australii. Zajmuje się programowaniem komputerów oraz projektowaniem i budową eksperymentalnych elektronicznych instrumentów muzycznych. Jest konstruktorem m.in. “4 D Motion” – programowanego instrumentu wykorzystującego wiązki promieni podczerwonych jako niewidzialne struny. Piotr Sych jest autorem kilku ciekawych, nietypowych i mało znanych technologii, które obecnie pokazuje w Europie ludziom zainteresowanym muzyką eksperymentalną, multimediami i muzykoterapią. Skonstruował między innymi klawiaturę fortepianową o długości ponad 4 metrów, na której można grać chodząc. Podobnym, choć dużo bardziej zaawansowanym projektem było skonstruowanie “magic carpet” – programowanego dywanu o rozmiarach 6×4 metry, który był podłączony do komputera, syntezatorów i cyfrowych “light controllers”. Urządzenie to było częścią festiwalu muzycznego dla dzieci zorganizowanego przez “Victorian Art Centre”. Jak się okazało, wynalazek zdobył ogromną popularność nie tylko wśród młodych ludzi… Przez ostatnie 10 lat Piotr Sych pracował nad różnymi urządzeniami przeznaczonymi dla ludzi niepełnosprawnych, dużo czasu spędzając przy tym w specjalistycznych szkołach dla dzieci specjalnej troski. Jedną z jego ciekawszych konstrukcji było zaprojektowanie i zbudowanie “Banana Keyboard”, który umożliwiał dzieciom niepełnosprawnym ruchowo granie bez używania palców. Na instrumencie tym można grać dowolną częścią ciała ponieważ wykorzystuje ono sensory zbliżania i nie ma w nim żadnych ruchomych elementów. Większość z elektroniki zaprojektowanej i zbudowanej przez Piotra Sycha jest bardzo łatwa w użyciu w wielu sytuacjach, przede wszystkim ze względu na ich modułową konstrukcję. Najnowszym projektem Piotra Sycha jest “ISA Harp”, programowany instrument wykorzystujący wiązki promieni podczerwonych jako niewidzialne struny.
Moje zajęcia
Magdalena Sękowska
psycholog, psychoterapeuta, coach i konsultant zarządzania, właściciel Grupy Doradczo-Szkoleniowej Transmisja
Posiada 27 letnie doświadczenie w pracy z ludźmi, w tym z rodzinami nad zmianą zachowań dzieci oraz nad radzeniem sobie z trudnymi sytuacjami w rozwoju dziecka. Wypracowała własną, autorską metodę pracy z rodzicami i dziećmi.
Moje zajęcia
dr Agnieszka Szpala
Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
Jestem pracownikiem naukowo-dydaktycznym w Katedrze Biomechaniki na Wydziale Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Studia magisterskie ukończyłam na kierunku fizjoterapia na tej samej uczelni.
Moje zainteresowania naukowe obejmują obszar dotyczący, przede wszystkim, biomechaniki, czyli nauki zajmującej się badaniem ruchów ciała człowieka. Od wczesnych lat szkolnych poszukiwałam odpowiedzi na pytania: Jak działają nasze mięśnie? Co je wprawia w ruch? Jaka jest jego przyczyna? Dopiero biomechanika, której uczę, udzieliła odpowiedzi na wszystkie nurtujące mnie pytania. Najbardziej, w tym przedmiocie, zainteresowała mnie metoda badawcza zwana elektromiografią, w skrócie „EMG”, która umożliwia pomiar i rejestrację aktywności elektrycznej naszych mięśni. Tak, tak, nasze mięśnie szkieletowe produkują prąd elektryczny. Co prawda jego napięcie nie jest tak duże, jak to w gniazdkach w ścianie i wynosi zaledwie kilka miliwolt, ale można je dzięki elektromiografii zmierzyć i zapisać w postaci wykresów. Badania naukowe z wykorzystaniem elektromiografii znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach, takich jak np. sport, wychowanie fizyczne, fizjoterapia czy medycyna. Istnieje także możliwość użycia sygnałów EMG płynących z własnych mięśni do sterowania różnymi urządzeniami – zabawkami, np. zdalnie sterowane samochody, ale żeby to zobaczyć – zapraszam na wykład.
Moje zajęcia
dr Adam Siemieński
Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
Fizyk, pracuje w Katedrze Biomechaniki.
Moje zajęcia
dr Grzegorz Soszka
Moje zajęcia
mjr dr inż. Maciej Szukalski
Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych we Wrocławiu
Jest absolwentem Wydziału Mechanicznego Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Od 2009 roku pracuje w Zakładzie Logistyki Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych im. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu – obecnie na stanowisku adiunkta. W 2011 roku obronił pracę doktorską na Wydziale Maszyn Roboczych i Transportu Politechniki Poznańskiej i uzyskał tytuł doktora nauk technicznych w dyscyplinie naukowej transport. Bierze czynny udział w pracach naukowych oraz badaniach realizowanych w Zakładzie Logistyki Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych. Jego obszarem zainteresowań naukowych jest zabezpieczenie medyczne oraz techniczne działań taktycznych.
Moje zajęcia
Krzysztof Skowroński
Radio Wnet
dzienikarz
Założyciel i główny pomysłodawca, a jednocześnie prezes Radia Wnet. Publicysta, dziennikarz z ponad 20 letnim dorobkiem. Współtworzył Radio ZET (Śniadanie z radiem ZET, Gość Radia ZET, Koktajl Mołotowa,) w telewizji prowadził: Gość Jedynki, Wywiad i Opinie ( TVP1), Czarny pies czy biały kot (Polsat). W latach 2006-2009 dyrektor programu III Polskiego Radia. Prowadzi Poranki Radia Wnet.
Moje zajęcia
dr inż. Tomasz Schwarz
Uniwersytet Rolniczy w Krakowie
Adiunkt, Katedra Hodowli Trzody Chlewnej i Małych Przeżuwaczy, Uniwersytet Rolniczy w Krakowie
Moje zajęcia
dr inż. Ewa Siedlecka
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego
doktor nauk rolniczych w zakresie genetyki
Adiunkt w Katedrze Genetyki, Hodowli i Biotechnologii Roślin, SGGW. W swojej pracy naukowo-badawczej zajmuje się genetyką i biologią molekularną roślin z rodziny dyniowatych (Cucurbitaceae). Jest współautorką siedmiu artykułów opublikowanych za granicą i ponad tysiąca sekwencji genomowych i transkrypcyjnych ogórka (Cucumis sativus L.) zamieszczonych w bazie National Center for Biotechnology Information, USA. W ramach dydaktyki prowadzi zajęcia dla studentów z genetyki, inżynierii genetycznej, biologii molekularnej, kultur in vitro.
Moje zajęcia
Beata Symonowicz
Biolog
Z wykształcenia Biolog. Obecnie pracownik Pracowni Etologii Instytutu Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego Polskiej Akademii Nauk. Zakres jej badań obejmuje m.in. biologię, taksonomię i neuroetologię mrówek. Prowadzi warsztaty umożliwiające dzieciom i młodzieży poznanie różnych gatunków roślin i zwierząt, a także ich biologii.
Moje zajęcia
Przemysław Skrzydło
Fotoreporterem został przez przypadek i od końca studiów współpracuje z Gazetą Wyborczą. Jest turystą , który za środek transportu najchętniej wybiera rower, z braku czasu zamienia go na motocykl lub samochód terenowy. Swoją przyszłość zawsze wiązał z górami, podczas studiów odkrywał góry Polski i Ukrainy, a także Pakistanu, Mongolii, Indii i Chin, potem zafascynował się krajami skandynawskimi i byłymi republikami radzieckimi. Po latach pracy, ponownie wraca do podróżowania, czego efektem są wyprawy samochodowe 4×4 m.in. do Rumunii, Albanii, Gruzji i Górskiego Karabachu.
Moje zajęcia
mgr Magdalena Sawicz
Trener biznesu, marketingu, budowania marki, rozwoju osobistego, zarządzania procesowego, zarządzania strategicznego. Doradca, Auditor.
Moje zajęcia
Bartłomiej Szaro
Współautor Paragonu z podróży - Bloga Roku 2011
Student prawa, promotor podróżowania na własną rękę. Miłośnik wycieczek górskich. Podczas swoich podróży w każdym miejscu potrafi znaleźć coś dla siebie. Stara się udowodnić, że zwiedzanie wymarzonych miejsc nie koniecznie musi być kosztowne, a egzotyczne wyjazdy nie są tylko dla wybranych. Spędził miesiąc w Gruzji wydając niespełna 1000zł, 3 tygodniowy wyjazd po Bałkanach kosztował go 80 Euro. Wielki fan podróżowania starymi rozklekotanymi autobusami i łapania stopa na pustkowiu. Zdecydowanie ciągnie go bardziej tam gdzie dziko, niż tam gdzie tłoczno i gwarnie. Najbardziej marzy mu się samodzielny wyjazd w zupełnie niezamieszkały i odległy region, gdzie można by przetestować samego siebie.
Moje zajęcia
dr Sylwia Stachowska
Uniwersytet Warmińsko - Mazurski w Olsztynie
nauczyciel akademicki, konsultant, trener
Zatrudniona na stanowisku adiunkta w Katedrze Zarządzania Zasobami Ludzkimi Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Absolwentka Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jest autorką i współautorką kilkudziesięciu publikacji naukowych, w tym podręczników z dziedziny zarządzania, monografii, wielu artykułów w czasopismach specjalistycznych. Jej zainteresowania naukowo–badawcze koncentrują się wokół szeroko pojętej problematyki zarządzania kapitałem ludzkim, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki motywowania i wynagradzania, a także nowych trendów w zakresie realizacji funkcji personalnej w organizacjach. Jest konsultantem i szkoleniowcem w dziedzinie kierowania zespołami oraz występuje w roli eksperta w projektach szkoleniowo - badawczych. Pełni funkcję opiekuna Studenckiego Koła Naukowego Zarządzania Zasobami Ludzkimi Creative. Prywatnie – mama trójki dzieci, w tym jednej studentki Uniwersytetu Dzieci. Jej hobby to: problematyka HR, praca z ludźmi i podróże.
Moje zajęcia
Tomasz Sanak
Specjalista od łowienia w Styksie, uczę innych jak wyciągać ludzi ze stanu śmierci klinicznej i podobnych sytuacji które obejmuje Tanatologia. Staję do pojedynków z Hypnosem, Apollem, Morfeuszem - mam dobry wskaźnik wygranych. Prawie dwa lata spędziłem w Afganistanie pracując jako ratownik w zespołach ewakuacji medycznej. Siedem miesięcy łowiłem kraby na morzu Irlandzkim, 10 lat studiowałem, uwielbiam swoją Dziewczynę i Yogę wg Sivanandy. W Polsce pracuję jako instruktor zaawansowanych zabiegów resuscytacyjnych oraz ratownictwa taktycznego.
Moje zajęcia
dr Piotr Sorokowski
Uniwersytet Wrocławski
adiunkt w Instytucie Psychologii UWr
Kieruje Zakładem Eksperymentalnej Psychologii Społecznej. Jest członkiem International Society of Human Ethology. Zajmuje się zagadnieniami z dziedzin psychologii ewolucyjnej, psychologii międzykulturowej, psychologii społecznej, przede wszystkim interesuje go adaptacyjna rola kanonów urody i piękna, ludzkie strategie i preferencje w doborze płciowym i wyznaczniki sukcesu reprodukcyjnego w populacjach pierwotnych. Jest autorem lub współautorem ponad 30 publikacji naukowych w takich czasopismach jak "Evolution and Human Behavior", "Journal of Cross-Cultural Psychology", czy "Archives of Sexual Behavior". Jest stypendystą w programach Fundacji na rzecz Nauki Polskiej (2008-2009), National Geographic (2009) i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (2012-2014). W roku 2011 i 2012 był nominowany do nagrody naukowej Polityki, w roku 2011 został laureatem nagrody im. Andrzeja Malewskiego nadanej przez Komitet Psychologii Polskiej Akademii Nauk, a w roku 2012 nagrody im. Roberta Zajonca nadanej przez Polskie Stowarzyszenie Psychologii Społecznej.
Moje zajęcia
mgr Agnieszka Sorokowska
Uniwersytet Wrocławski
Doktorantka w Instytucie Psychologii UWr
Zajmuje się psychologią społeczną, międzykulturową i ewolucyjną. Jest współautorką dziewięciu artykułów opublikowanych w czasopismach naukowych z listy JCR, stypendystką w programie Unii Europejskiej i Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Prowadziła badania naukowe wśród ludów Himba (Namibia), Yali (Papua Zachodnia) oraz Tsimane (Boliwia). Obecnie jest prowadzi badania na temat węchu, finansowane przez Narodowe Centrum Nauki.
Moje zajęcia
Sylwia Szczęsna-Cichoń
Współorganizatorka Konkurs Matematycznego Origami „Żuraw” w Instytucie Matematyki UWr. Redaktorka działu Matematyczne Origami na Wrocławskim Portalu Matematycznym.
Moje zajęcia
Katarzyna Sobiczewska
Politechnika Warszawska
Studentka matematyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych
Interesuje się zastosowaniami matematyki w życiu codziennym i przyrodzie. Lubi abstrakcyjne obiekty, absurdalną literaturę, alternatywną muzykę i awangardową sztukę.
Moje zajęcia
mgr Magdalena Shaw
Społeczna Szkoła Podstawowa nr 30 STO, Społecze Gimnazjum nr 5 STO w Warszawie
Wraz z mgr Bożenną Sacha-Firląg realizuje autorskie projekty edukacyjne dotyczące, między innymi, współdziałania w grupie, umiejętności porozumiewania się i dyskutowania (debaty szkolne i międzyszkolne, konferencje dla uczniów i nauczycieli gimnazjów, warsztaty dla nauczycieli). W swojej pracy skupiają się na angażowaniu dzieci i młodzieży do długoterminowych działań zespołowych.
Moje zajęcia
mgr Bożenna Sacha-Firląg
Współrealizatorka autorskich projektów edukacyjnych na temat współdziałania w grupie, umiejętności porozumiewania się i dyskutowania
Moje zajęcia
mgr Monika Snopek
Absolwentka psychologii rozwojowej i wychowawczej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
Pracuje zarówno z dziećmi, jak i ich rodzicami. Prowadzi zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci, jest trenerem i wychowawcą w Klubie Młodzieżowym "Praga", a także wychowawcą-terapeutą na obozach rehabilitacyjnych. Na co dzień pracuje w poradni psychologiczno-pedagogicznej, gdzie współprowadzi warsztaty psychoedukacyjne dla rodziców.
Moje zajęcia
dr Elżbieta Stefaniuk
Narodowy Instytut Leków
Moje zajęcia
Studenckie Koło Naukowe przy Katedrze i Klinice Dermatologicznej WUM
Warszawski Uniwersytet Medyczny
Moje zajęcia
lek. med. Dominika Salamon
Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum
Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum. Specjalizację z chorób zakaźnych ukończyła pracując w Klinice Chorób Zakaźnych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Obecnie asystent w Zakładzie Epidemiologii Zakażeń Katedry Mikrobiologii UJ CM. W kręgu jej zainteresowań są również choroby tropikalne i zapobieganie im.
Moje zajęcia
mgr Anita Smolarczyk
Pracownik Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. prof. dr hab. Tadeusza Dorobisza we Wrocławiu Ukończyła analitykę medyczną na Akademii Medycznej we Wrocławiu . Posiada tytuł specjalisty laboratoryjnej transfuzjologii medycznej i zdrowia publicznego. Od 2001 roku pracuje w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu – obecnie na stanowisku zastępcy kierownika Pracowni Badań Konsultacyjnych. Jest współautorem prac naukowych i doniesień prezentowanych na międzynarodowych i krajowych konferencjach. Jest członkiem Oddziału Terenowego i Zarządu Sekcji Transfuzjologicznej PTHiT.
Moje zajęcia
mgr Małgorzata Stolarska
psycholog w Powiatowej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Olsztynie
Psycholog, wykładowca, terapeuta. Pracuję z dziećmi, młodzieżą i rodzicami. Od 9 lat dzielę się swoją wiedzą z innymi. Prywatnie pasjonuję się jazzem i twórczością Terrego Pratchetta.
Moje zajęcia
mgr Anna Skrzynecka
Magister biologii, doktorantka w Instytucie Nauk o Środowisku UJ
Doktorantka Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich "Społeczeństwo - Technologie - Środowisko". Interesuje się ewolucją, genetyką i zachowaniem zwierząt. Jest osobą energiczną, kontaktową i zaangażowaną we wszystko co robi. Współorganizuje i prowadzi warsztaty przyrodnicze na Festiwalu Nauki oraz w czasie Nocy Naukowców.
Moje zajęcia
dr Marcin Stolarski
Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk
Tegoroczny finalista polskiej edycji konkursu dla naukowców –Fame Lab
Tytuł doktora otrzymał na Politechnice Warszawskiej w 2010 roku.Jego zainteresowania i praca związane są z technologiami kosmicznymi, z ukierunkowaniem na systemy komunikacyjne, rozproszone sieci komputerowe i systemy wysokiej wiarygodności (odporności na błędy i uszkodzenia). Jest autorem i współautorem wielu dokumentów dotyczących systemów kosmicznych. Aktualnie pracownik Centrum Badan Kosmicznych PAN, w którym musi stawić czoła kosmicznym problemom jakie trzeba pokonać, by jakiekolwiek urządzenie skonstruowane na Ziemi, działało poza nią. A konkretnie odpowiada za system komunikacji polskich satelitów BRITE - PL. Najdrobniejszy błąd, czy zaniedbanie bezlitośnie się mści. Satelita nieprecyzyjnie wykonuje swoje zadania, albo zwyczajnie się psuje i zamienia w kawałek bezużytecznego złomu, który mknie z prędkością 30 tys km/h Tegoroczny finalista polskiej edycji konkursu dla naukowców –Fame Lab
Moje zajęcia
dr inż. Witold Strużyński
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego
Wydział Nauk o Zwierzętach SGGW
Moje zajęcia
mgr inż. Piotr Szymański
Politechnika Wrocławska
Polimata, absolwent informatyki, doktorant matematyki. Zajmuje się analizą danych, analizą algorytmów, sieciami społecznościowymi, ruchem miejskim, psychologią estetyki oraz projektami interdyscyplinarnymi. Prowadzi fundację illimites - społeczny interdyscyplinarny instytut badawczy. Stypendysta Google Summer of Code, odbył staże w Hasso Plattner Institut w Berlinie oraz na Universytecie Stanforda.
Moje zajęcia
Agnieszka Schab
Psycholog, terapeuta rodzinny.
Ukończyłam 4-letni kurs psychoterapii w nurcie systemowej terapii rodzin oraz szereg szkoleń z zakresu terapii rodzin oraz dzieci. Mam kilkunastoletni staż pracy w poradniach psychologicznych oraz prywatnym gabinecie. Zajmuję się przede wszystkim terapią rodzin oraz par, ale także terapią indywidualną dzieci i dorosłych. Obszarem mojej szczególnej troski są małe dzieci i ich rodzice, którzy poszukują swojego modelu dobrego rodzicielstwa. Ja chętnie im w tej drodze towarzyszę, oferując pomoc w ich wątpliwościach i trudnościach oraz wsparcie w pogłębianiu kompetencji rodzicielskich. W zakresie tej tematyki prowadzę warsztaty dla rodziców oraz coaching rodzicielski. Aktualnie pracuję w Ośrodku Psychoterapii Systemowej oraz Klubie Malucha Malutki Odkrywca. Od kilku lat współpracuję także ze Stowarzyszeniem Doradców Europejskich PLinEU w ramach projektów wspierających młodych rodziców w godzeniu życia rodzinnego z zawodowym.
Moje zajęcia
dr Wojciech Swędzioł
Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie
Adiunkt w Zakładzie Alpinizmu i Turystyki Kwalifikowanej AWF Kraków
Od ponad 10 lat zajmuję się „kruszeniem betonu” w Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. „Kruszenie betonu” to jest tak zwana metafora, czyli w tym przypadku coś zupełnie innego niż to, o czym mówimy, kiedy myślimy, że robimy coś innego, niż mówimy, że to robimy. Właściwie to jestem nauczycielem. Uczę przyjemnych rzeczy. Na przykład uczę jak poradzić sobie z wolnym czasem. Oczywiście wiecie, że czas wolny, to czas kiedy kończą się lekcje. Można wtedy pojechać w góry, żeby po nich pochodzić, albo wspinać się na te góry. W wolnym czasie można pojeździć na nartach, na koniu, albo na rolkach. Można też pobiegać albo popływać… na przykład kajakiem. Ale to wszystko trzeba robić tak, żeby nie zrobić sobie krzywdy i żeby było fajnie… i właśnie tym najchętniej się zajmuję. Adiunkt w Zakładzie Alpinizmu i Turystyki Kwalifikowanej AWF Kraków, absolwent rehabilitacji ruchowej oraz podyplomowych studiów pedagogicznych, tyflopedagog, instruktor wspinaczki sportowej, kajakarstwa i jeździectwa. Zajmuje się prakseologią wybranych dziedzin turystyki kwalifikowanej, ryzykiem oraz wykorzystaniem elementów przygodowo- wspinaczkowych w pedagogice i w pedagogice specjalnej. Twórca programów nauczania; m.in. Turystyka przygodowa, Turystyka jeździecka, Przygoda biegowa – od spaceru do ultramaratonu. Pomysłodawca i organizator Koniczynka Trail Marathon. Miłośnik wszelkich sposobów przemieszczania ludzkiego ciała w przestrzeni Natury; narciarstwa turowego, biegów terenowych, kajakarstwa, jeździectwa, wspinaczki, rolek, roweru, slackliningu. Kiedy pozostaje w bezruchu, najchętniej wisi w hamaku.
Moje zajęcia
dr inż. Arkadiusz Szot
Politechnika Wrocławska
Pracownik naukowo-dydaktyczny w Zakładzie Inżynierii Miejskiej.
Moje zajęcia
mgr Aneta Sikora
doktorantka Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu w Katedrze Ochrony Roślin w Zakładzie Entomologii Rolniczej
prezes Stowarzyszenia Natura i Człowiek, które za cel nadrzędny przyjmuję ochronę dzikich pszczół. Stowarzyszenie zrzesza badaczy i pasjonatów tematyki, którym zależy na propagowaniu czynnej ochrony zapylaczy poprzez m.in. akcje edukacyjne.
Moje zajęcia
dr Magdalena Szymura
Uniwersytet Przyrodniczy
Jestem absolwentką Wydziału Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Dziedziną, w której się specjalizuję jest Biologia Środowiskowa. Od 2004 roku pracuję na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, w Katedrze Kształtowania Agroekosystemów i Terenów Zieleni. W swojej pracy spotykam się ze stosowaniem gatunków obcego pochodzenia, zarówno jako rośliny użytkowe, jak i ozdobne. Wiele z tych gatunków wymknęło się spod kontrolo ludzi i stanowi zagrożenie dla różnorodności biologicznej. Wpływ gatunków obcych na rodzimą florę jest zagadnieniem, które interesuje mnie najbardziej. Szczegółowo zajmuję się gatunkami nawłoci pochodzenia amerykańskiego, badam ich rozmieszczenie i wpływ na zbiorowiska roślinne, przede wszystkim łąki. W wolnym czasie uprawiam turystykę górską, także w zimie oraz fotografuję (nie tylko rośliny).
Moje zajęcia
Andrzej Seweryn
Teatr Polski
Aktor i reżyser teatralny i filmowy, pedagog.
W 1968 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Po studiach został zaangażowany do Teatru Ateneum, w którym pracował do 1980 roku grając tytułowe role w takich przedstawieniach jak „Głupi Jakub”, czy „Don Carlos”. Popularność zdobył na początku lat 70. dzięki znakomitym rolom w spektaklach Teatru Telewizji oraz w filmach – m.in. w „Ziemi obiecanej” Andrzeja Wajdy. Na małym ekranie pojawiał się również m.in. w popularnych do dziś serialach: „Noce i dnie” (1975), „Polskie drogi” (1976), „Rodzina Połanieckich” (1978). W 1993 roku został zaangażowany, jako trzeci cudzoziemiec w historii, do jednego z najbardziej prestiżowych zespołów teatralnych na świecie – francuskiego teatru narodowego noszącego nazwę Comédie Française. Zagrał tam wiele ról, wśród nich tytułowego „Dom Juana” w spektaklu Jacquesa Lassalle’a, Klaudiusza w „Hamlecie”, Shylocka w „Kupcu Weneckim”, Gajewa w „Wiśniowym sadzie”, Henryka w „Ślubie” Gombrowicza, a także reżyserował, między innymi „Wieczór Trzech Króli” Shakespeare’a. W 2013 roku dołączył do elitarnego grona socjetariuszy honorowych (sociétaires honoraires) Comédie Française . Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień, m.in. Srebrnego Niedźwiedzia za rolę Adama w „Dyrygencie” na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie, Orderu Sztuk Pięknych i Nauk Humanistycznych Republiki Francuskiej. W 2006 roku otrzymał Złoty Medal Gloria Artis - Zasłużony Kulturze, nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Legię Honorową Republiki Francuskiej. W 2008 został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Od 1 stycznia 2011 roku jest Dyrektorem Naczelnym Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie.
Moje zajęcia
mgr Katarzyna Sekścińska
Uniwersytet Warszawski
Wydział Psychologii UW
Doktorantka na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Psycholog i ekonomistka. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się wokół determinant podejmowania decyzji finansowych przez ludzi, w tym decyzji konsumenckich, oszczędnościowych i inwestycyjnych. Autorka kilkunastu publikacji naukowych poświęconych tej tematyce. Członkini Akademickiego Stowarzyszenia Psychologów Ekonomicznych (ASPE),/International Association for Research in Economic Psychology (IAREP) oraz /International Association of Applied Psychology (IAAP). Od kilku lat prowadzi zajęcia dydaktyczne dla studentów Uniwersytetu Warszawskiego oraz warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Moje zajęcia
mgr inż. Katarzyna Słota
Uniwersytet Rolniczy w Krakowie
Doktorantka Katedry Żywienia Zwierząt i Paszoznawstwa na Wydziale Hodowli i Biologii Zwierząt UR. Specjalizuje się w paszoznawstwie (skład pasz, ich wartość odżywcza i związki antyżywieniowe w nich zawarte) oraz żywieniu przeżuwaczy. Uwielbia podróżować i czytać książki kryminalne.
Moje zajęcia
dr Dorota Sumińska
Lekarz weterynarii
Z wykształcenia lekarz weterynarii, z zamiłowania obserwator Matki Natury. Uprawia nie tylko wyuczony zawód. Pisze książki, artykuły do gazet, a także prowadzi programy radiowe i telewizyjne. Mieszka z liczną grupą dwudziestu jeden zwierząt. Wszystkie były kiedyś porzucone. Dziś pomimo kalectwa i smutnych wspomnień wszystkie są szczęśliwe.
Moje zajęcia
Tomasz Sielicki
absolwent UWr, pracownik MPK Wrocław
od wielu lat współpracuje z Muzeum Miejskim Wrocławia. Autor kilkunastu artykułów i wystaw poświęconych historii i współczesności transportu miejskiego we Wrocławiu, prowadzi zajęcia z zakresu wychowania komunikacyjnego we wrocławskich przedszkolach oraz szkołach.
Moje zajęcia
mgr Ewa Soja
Jestem psychologiem, diagnostą i terapeutą. Pracuję w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, gdzie obok terapii indywidualnej zajmuję się prowadzeniem warsztatów dla dzieci i młodzieży, szkoły dla rodziców, a przebywając w terenie - w szkołach podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych - prowadzę warsztaty dla uczniów oraz prelekcje dla rodziców i nauczycieli. Pedagogizacja rodziców obejmuje tematykę dorastania, cyberprzemocy, a także umiejętności wychowawczych. Moje zainteresowania skupiają się wokół pracy z uczniami nadpobudliwymi, a także przejawiającymi zachowania agresywne. Według mnie każde dziecko ma potencjał bycia wspaniałym, wartościowym człowiekiem, to od nas - dorosłych zależy, czy się nim stanie. Dlatego zajmuje się również terapią zaburzeń zachowania, zaburzeń emocjonalnych oraz kształtowaniem umiejętności społecznych. Moją pasją jest dążenie, aby każde dziecko miało szczęśliwe dzieciństwo, wtedy będzie gotowe sprostać wyzwaniom dorosłości.
Moje zajęcia
mgr inż. Małgorzata Szewczyk
Korporacyjne Centrum Badawcze ABB
Absolwentka Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki na AGH w Krakowie. Pracownik Korporacyjnego Centrum Badawczego ABB. Prywatnie uwielbia Bieszczady każd ą porą roku.
Moje zajęcia
mgr Ewa Sztank
Uniwersytet Warszawski
Ewa Sztank jest doktorantką Wydziału Chemii UW. Pracę badawczą wykonuje w Zakładzie Fizyki i Radiochemii. W szczególny sposób interesuje się mieszalnością cieczy jonowych z alkoholami wielowodorotlenowymi. Pracuje jako nauczyciel chemii w Żeńskiej Szkole im. Cecylii Plater- Zyberkówny w Warszawie.
Moje zajęcia
mgr inż. Monika Siepka
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
Studentka trzeciego roku studiów doktoranckich na kierunku biotechnologia. Pracę dotyczącą związków flawonoidowych z funkcją laktonową o potencjalnych właściwościach przeciwnowotworowych, przeciwutleniających oraz antyfidantnych realizuje w Katedrze Chemii Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Praca badawcza jest jej pasją. Już od drugiego roku studiów aktywnie uczestniczyła w Studenckim Kole Naukowym Biotechnologów. Brała również udział w programie Erasmus poszerzając swoją wiedzę i doświadczenie przez 5 miesięcy na Uniwersytecie im. Miguela Hernandeza w Elche (Hiszpania) oraz w trakcie stażu dotyczącego PCR w czasie rzeczywistym na Uniwersytecie w Barcelonie (Hiszpania). Ukończyła również studia podyplomowe „Systemy zarządzania jakością i bezpieczeństwem żywności oraz uzyskała certyfikat „Asystenta jakości” i „Pełnomocnika systemów zarządzania jakością i bezpieczeństwem żywności”.
Moje zajęcia
dr hab. Denis Sołodow
Uniwersytet Warmińsko - Mazurski w Olsztynie
Katedra Kryminalistyki i Medycyny Sądowej
Moje zajęcia
dr Krystyna Szczechowicz
Uniwersytet Warmińsko - Mazurski w Olsztynie
Adiunkt w Katedrze Prawa Karnego Materialnego
Moje zajęcia
dr Jarosław Szczechowicz
Uniwersytet Warmińsko - Mazurski w Olsztynie
Adiunkt w Katedrze Postępowania Cywilnego
Moje zajęcia
dr n. med. Anna Szczepaniak
Ośrodek ReGeneRacja
Psycholog, psychoterapeuta, doktor nauk medycznych. Posiada wieloletnie doświadczenie kliniczne pracy z dziećmi i młodzieżą. Praktykowała w placówkach klinicznych w Łodzi i w Warszawie. Obecnie związana z Dziennym Oddziałem Psychiatrycznym w Józefowie w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży. Uzupełnieniem pracy klinicznej jest praktyka prywatna w Ośrodku ReGeneRacja ściśle związanym z Laboratorium Psychoedukacji, zajmującym się pomocą psychologiczną i psychoterapią dla dzieci, młodzieży i ich rodziców. Psychoterapeutycznie kształcona w Laboratorium Psychoedukacji. Prowadzi szkolenia z zakresu psychoterapii dzieci i młodzieży. Jest autorką wielu publikacji naukowych. Prowadzi psychoterapię kobiet w ciąży, dzieci, młodzieży oraz wspiera rodziców w rozumieniu potrzeb małych dzieci.
Moje zajęcia
Monika Szczygło
Radio Olsztyn
Jest dziennikarką Radia Olsztyn. Pracuje w redakcji społeczno - kulturalnej. Od wielu lat prowadzi audycję dla dzieci "Dziecinada". Od tego momentu prowadzi dzieci przez labirynty konkursów i zagadek oraz wywołuje uśmiech na ich twarzach. Specjalizuje się tematach związanych z kulturą. Na co dzień można ją usłyszeć w „Strefie Kultury”, przygotowuje także „Wieczory Autorskie”. Dużą satysfakcję dają jej rozmowy z artystami o muzyce, sztuce czy filmie. Jest jurorką konkursów recytatorskich i przeglądów muzycznych skierowanych do dzieci.
Moje zajęcia
mgr Katarzyna Starowicz
Psycholożka, certyfikowana psychoterapeutka, trenerka samoobrony dla kobiet i dziewcząt WenDo, autorka książki "Śmiało przez życie. Asertywność dla kobiet" (Difin, 2008). Pracuje jako psychoterapeutka i wykładowczyni w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym a także prowadzi warsztaty rozwojowe dla dorosłych i młodzieży. Członkini Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej.
Moje zajęcia
Anna Skowrońska
Wydawnictwo Muchomor Sp. z o.o.
Wydawnictwo Muchomor powstało w 2002 roku w Warszawie. Od tego czasu wydało około 100 tytułów. Można wśród nich znaleźć książki dla maluchów - materiałowe Książeczki poduszeczki, książki kartonowe dla dzieci trochę większych, bajki, książki o filozofii, sztuce , nauce i powieści. Misją wydawnictwa jest pokazywanie małym i większym czytelnikom różnych dziedzin kultury i nauki poprzez zabawę. Muchomor przywiązuje dużą wagę do języka, ilustracji i jakości edytorskiej swoich książek.
Moje zajęcia
mgr Katarzyna Szczeniowska
psycholog, oraz absolwentka Podyplomowego Studium Relacji Interpersonalnych i Profilaktyki Uzależnień. Współautorka i realizatorka programów profilaktycznych skierowanych do dzieci i młodzieży, obecnie współprowadzi grupy socjoterapeutyczne w Stowarzyszeniu Aslan. Od lat związana z tworzeniem klubu młodzieżowego prowadzonego przez Stowarzyszenie na Rzecz Kultury Młodzieżowej Aktywacja, w którym pełni funkcję członka zarządu.
Moje zajęcia
mgr Piotr Stocki
Akademia Sztuk Pieknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych We Wrocławiu na wydziale AWiW. Asystent w pracowni Projektowania Środków Transportu, obecnie doktorant i asystent w Pracowni Projektowania Kinetycznego.
Moje zajęcia
Agnieszka Stein
Ośrodek ReGeneRacja
Psycholog z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i rodzicami. Pracowała z dziećmi w gimnazjum, obecnie współpracuje z przedszkolami i szkołą podstawową prowadzonymi metodą Montessori. Propagatorka rodzicielstwa bliskości. Autorka książki o rodzicielstwie bliskości „Dziecko z bliska”. Współpracuje z Ośrodkiem ReGeneRacja gdzie pomaga rodzicom rozwijać się w swoim rodzicielstwie i rozwiązywać wiążące się z tym trudności. Prowadzi warsztaty dla rodziców i dla osób profesjonalnie zajmujących się dziećmi.
Moje zajęcia
dr Robert Szostak
Uniwersytet Warmińsko - Mazurski w Olsztynie
Adiunkt w Katedrze Prawa Karnego Materialnego WPiA, UWM w Olsztynie. Pełniąc funkcję opiekuna naukowego Studenckiego Koła Nauk Penitencjarnych „Custodia” organizuje spotkania studentów z przedstawicielami wymiaru sprawiedliwości, organów ścigania i służby więziennej, a także z samymi więźniami. Oprócz zajęć na uczelni, pracuje w kancelarii prawnej jako specjalista od negocjacji i mediacji. Negocjacjami i mediacjami zajmuje się również w Szkole Policealnej im. Prof. Zbigniewa Religi w Olsztynie. W czasie wolnym dużo podróżuje, poznając ciekawe osoby i miejsca.
Moje zajęcia
Motorola Solutions
Zespół inżynierów firmy.
Motorola Solutions łączy ludzi za pośrednictwem technologii. Instytucje biznesowe i rządowe na całym świecie polegają na innowacyjnych rozwiązaniach Motorola Solutions, kiedy potrzebują dobrze skomunikowanych zespołów, które będą dysponowały informacjami, potrzebnymi na co dzień oraz w momentach kluczowych. Produkty i usługi oferowane przez Motorola Solutions docierają do bardzo różnych miejsc pracy. Od sklepu po hurtownię i od komendy policji w małym mieście po najlepiej chronione biura rządowe, nasze produkty służą klientom, którzy tworzą zróżnicowany globalny rynek.
Moje zajęcia
dr Edyta Sienkiewicz-Szłapka
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski
Odkrywanie i zgłębianie wiedzy pasjonowało mnie od dzieciństwa. W życiu spotkało mnie ogromne szczęście możliwości połączenia pasji osobistych z pracą zawodową. Od ponad 10 lat zajmuję się biologicznie aktywnymi peptydami z żywności, ich wpływem na nasze zdrowie, możliwością ich wykorzystania jako wyróżników jakości żywności oraz markerów naszego zdrowia. Jako nauczyciel akademicki specjalizuję się przede wszystkim w biochemii medycznej. Jednym z moich ulubionych przedmiotów są zajęcia z Biochemii w kosmetologii. W czasie ich realizacji staram się łączyć przyjemne z pożytecznym umożliwiając swoim studentom poszerzenie podstawowej wiedzy biochemicznej również o aspekty praktyczne, niezwykle przydatne w życiu codziennym każdego człowieka. Prywatnie jestem Mamą czteroletniego smyka, którego niezaspokojona ciekawość świata nieustannie poszerza horyzonty mojej wiedzy.
Moje zajęcia
dr inż. Paweł Szabracki
Uniwersytet Warmińsko - Mazurski w Olsztynie
Jest absolwentem Wydziału Nauk Technicznych UWM w Olsztynie. W zakresie jego zainteresowań naukowych znajduje się bezpieczeństwo eksploatacji obiektów energetycznych, w tym siłowni jądrowych. W celu realizacji zainteresowań naukowych stosuje analizy numeryczne i w maksymalnym możliwym zakresie weryfikuje je eksperymentalnie. Bierze czynny udział w popularyzacji energetyki jądrowej na forum regionalnym i ogólnokrajowym. Dzięki odbyciu staży zagranicznych w wiodących światowych ośrodkach naukowych i przemysłowych zdobył wiedzę i doświadczenie pozwalające opracowywać innowacyjne metody analiz bezpieczeństwa eksploatacji instalacji wykonanych ze stali kwasoodpornych.
Moje zajęcia
dr Janusz Szwabiński
Uniwersytet Wrocławski
Prowadzi badania na styku fizyki z biologią i naukami społecznymi. Pasjonuje się komputerami oraz ich zastosowaniem w badaniach naukowych. Od lat zajmuje się popularyzacją nauki, m.in. w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.
Moje zajęcia
mgr inż. Monika Szlendak
Politechnika Warszawska
Moje zajęcia
mgr inż. Mateusz Szymański
Politechnika Warszawska
Mgr inż. Mateusz Szymański ukończył studia w Politechnice Warszawskiej na Wydziale Inżynierii Materiałowej. Obecnie jest doktorantem w Zespole Materiałów Konstrukcyjnych i Funkcjonalnych pod kierownictwem prof. Marcina Leonowicza. Mgr inż. Mateusz Szymański pracuje w zespole razem z mgr inż. Joanną Kozłowską, mgr inż. Krzysztofem Sielickim oraz mgr inż. Łukaszem Wierzbickim. Osoby te specjalizują się w wytwarzaniu i charakteryzacji materiałów inteligentnych. W swoich pracach badawczych zespół podejmuje tematykę: cieczy i elastomerów magnetoreologicznych oraz materiałów z efektem magnetokalorycznym. Ponadto, prowadzone są zaawansowane prace nad cieczami zagęszczanymi ścinaniem ze strukturami nano.
Moje zajęcia
dr Rafał Szubert
Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
Urodził się 29 stycznia 1976 r. w Ostrowie Wielkopolskim. Od 2003 r. jest pracownikiem Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu – adiunkt w Zakładzie Teorii Wychowania Fizycznego i Zdrowotnego. W przeszłości uprawiał piłkę nożną. Pasjonat sportu, działacz Ludowych Zespołów Sportowych, organizator wielu imprez sportowo-rekreacyjnych. Wychował się w małej wsi Łąkociny w Wielkopolsce. Obecnie mieszka w Biadkach (powiat krotoszyński). Absolwent Liceum Ogólnokształcącego nr 3 oraz Policealnego Studium Zawodowego – Informatyka w Ostrowie Wielkopolskim. W roku 2002 ukończył Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, a w roku 2008 uzyskał tytuł doktora nauk o kulturze fizycznej po obronie dysertacji pt. „Kultura fizyczna w przemianach wsi polskiej w latach 1944-1956”. Jest autorem kilku książek i artykułów naukowych, głównie dotyczących kultury fizycznej w środowisku wiejskim, sportu regionalnego oraz historii piłki nożnej.
Moje zajęcia
dr Bartosz Strzelczyk
Uniwersytet Wrocławski
Pracuje w Instytucie Fizyki Doświadczalnej Wydziału Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Jest fizykiem doświadczalnym o specjalności fizyka powierzchni ciała stałego. W pracy badawczej interesuje się zagadnieniami katalizy heterogenicznej na nanostrukturach tlenkowych, badanych metodami mikroskopowymi i spektroskopowymi w warunkach ultrawysokiej próżni. Obecnie zajmuje się swoją największą pasją, czyli popularyzacją nauki. Pracuje w Zbiorach Demonstracji Wykładowych, gdzie pokazuje piękno zjawisk fizycznych na wykładach dla studentów i uczniów.
Moje zajęcia
Marcin Sagan
Ojciec, programista, coach i poszukiwacz. Tata wesołej dwójki potrafiący wyczarować średniowieczne zamczysko z koca, poduszek i dwóch krzeseł. Na co dzień programista poprawiający komfort i możliwości osób robiących przelewy elektroniczne. Absolwent szkoły coachów TROP i lubelskiej szkoły programowania neurolingwistycznego Neuroedukacja. Z zamiłowania, pasji i w wolnym czasie asystujący różnym ludziom w radosnych procesach zmiany. Wreszcie poszukiwacz coraz bardziej efektywnych idei, sposobów bycia dla siebie i innych.
Moje zajęcia
mgr Agnieszka Suszczyńska
Zakład Fizjologii Zwierząt Wydział Biologii UW
Absolwentka Wydziału Biologii UAM i UW, aktualnie doktorantka w Zakładzie Fizjologii Zwierząt UW. W swoich badaniach zajmuje się fizjologią zwierząt, przede wszystkim owadów. Kwalifikacje pedagogiczne zdobyła w czasie studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Humanistycznej w Lesznie oraz w domu, będąc mamą trzyletniej córki. Od początku studiów angażowała się w popularyzowanie nauki, poprzez organizację zajęć w ramach Nocy Biologów, Festiwalu Nauki, czy prowadzenie gościnnych lekcji w żłobkach, przedszkolach i klasach nauczania początkowego.
Moje zajęcia
Jan Szpil
prezes Stowarzyszenia Kraków Miastem Rowerów
Mieszkaniec Krakowa; postrzega miasto jako spójny organizm, a jego przestrzeń jako dobro należące do wszystkich jego mieszkańców. Animator społeczny, przekonany, że potencjał do zmian na lepsze jest utkwiony w ludziach i należy go tylko uwolnić. Związany z ruchem Kraków Miastem Rowerów od 2005 roku, w latach 2012 -2014 prezes stowarzyszenia KMR, inicjator krakowskiego Park(ing)Day, współtwórca festiwalu "Święto Cykliczne" i projektu „Pod Kopułą”. Ukończył studia geograficzne specjalizację społeczno – ekonomiczną na UJ. Obecnie zaangażowany w projekcie "Ambasada Krakowian". Interesuje się jogą, której uczy od 2007 roku. Po mieście porusza się głównie rowerem „Rower jest dla mnie podstawowym środkiem transportu, ale też urządzeniem wyjątkowym, nadającym inną jakość codziennemu funkcjonowaniu w mieście. Powszechny, bezpieczny i komfortowy transport rowerowy jest jednym z najważniejszych środków do przywrócenia miastu „ludzkiego wymiaru.” „Rower jest dla mnie podstawowym środkiem transportu, ale też urządzeniem wyjątkowym, nadającym inną jakość codziennemu funkcjonowaniu w mieście. Powszechny, bezpieczny i komfortowy transport rowerowy jest jednym z najważniejszych środków do przywrócenia miastu „ludzkiego wymiaru.”
Moje zajęcia
dr inż. Emilia Skupień
Politechnika Wrocławska
doktorantka Instytutu Konstrukcji i Eksploatacji Maszyn na Wydziale Mechanicznym Politechniki Wrocławskiej. Praca naukowa związana z żeglugą śródlądową, oporami statków na wodzie ograniczonej oraz organizacją transportu multimodalnego. Działalność dydaktyczna głównie w zakresie mechaniki płynów, inżynierii ruchu oraz środków transportu wodnego. Członek Stowarzyszenia na Rzecz Gospodarczego Rozwoju Dorzecza Odry "Teraz Odra".
Moje zajęcia
dr Małgorzata Szwejkowska
Uniwersytet Warmińsko - Mazurski w Olsztynie
Adiunkt w Katedrze Prawa Karnego Materialnego
Moje zajęcia
prof. Elżbieta Sikora
Profesor nadzwyczajny w Katedrze Żywienia Człowieka, Wydział Technologii Żywności, Uniwersytet Rolniczy w Krakowie.
Jest absolwentką Wydziału Mat.-Fiz.-Chem. Uniwersytetu Jagiellońskiego, kierunku chemia, profesor doktor habilitowany nauk rolniczych w zakresie technologii żywności i żywienia. Na Wydziale Technologii Żywności UR prowadzi zajęcia dydaktyczne z zakresu higieny i toksykologii żywności. Zainteresowania naukowo-badawcze prof. dr hab. Elżbiety Sikory dotyczą m. in. takich zagadnień jak: ocena wartości odżywczej i zdrowotnej żywności na podstawie zawartości składników odżywczych, nieodżywczych i zanieczyszczeń chemicznych oraz zawartość związków biologicznie czynnych w produktach spożywczych i ich wpływu na wybrane parametry biochemiczne zwierząt doświadczalnych. Jest autorką ponad 150 prac naukowych z tej dziedziny.
Moje zajęcia
mgr Maria Sławik
mgr Wychowania Fizycznego, trener lekkiej atletyki/przygotowania motorycznego
Absolwentka studiów magisterskich na AWF Kraków, kierunek Wychowanie Fizyczne, trener II klasy lekkiej atletyki. Od 10 lat zawodniczo uprawia lekką atletykę w KS AZS-AWF Kraków zdobywając medale Mistrzostw Polski oraz reprezentując poziom I klasy sportowej w biegach na średnich dystansach. Od kilku lat współpracuje z „Radwański Team” w zakresie przygotowania motorycznego Agnieszki i Urszuli Radwańskiej. Jest trenerem przygotowania motorycznego dzieci w Akademii Tenisowej w Krakowie jak i trenerem największej amatorskiej grupy biegowej w Polsce AZS-AWF Kraków ”Masters”. Jej pasją jest współpraca z ludźmi w zakresie propagowania aktywności fizycznej i wdrażania do zdrowego stylu życia.
Moje zajęcia
prof. Jan Szopa-Skórkowski
Uniwersytet Wrocławski
Kierownik Zakładu Biochemii Genetycznej Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego.
Nagrody: PTBioch dwukrotnie (1971, 1973), Sekretarza PAN (1991) i Premiera RP (2009). Stypendysta Fundacji Humboldta (1978-1980, 1982-1983), Towarzystwa Maxa-Plancka (1994-2004) i Rządu Francuskiego (2001, 2002). Fundator i edytor (do 2013) Cellular and Molecular Biology Letters, członek Rady Redakcyjnej Plant Physiology and Biochemistry i World Scientific Journal. Fundator i prezes Fundacji Linum (www.pkblinum.pl). Zainteresowania naukowe: metabolizm roślin; konstrukcja roślin transgenicznych ziemniaka i lnu; organizacja chromatyny; włókna roślinne i naturalne związki chemiczne. Autor i współautor ponad 160 oryginalnych publikacji.
Moje zajęcia
mgr Małgorzata Suchanecka
Uniwersytet Przyrodniczy
Absolwentka kierunku Biologia Człowieka na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, współzałożycielka oraz wieloletnia przedstawicielka zarządu Studenckiego Koła Naukowego Antropologów „JUVENIS”. Autorka wielu scenariuszy zajęć, z zakresu biologii człowieka, antropologii i kryminalistyki, realizowanych m.in. dla Uniwersytetu Dzieci oraz organizacji studenckiej „PROJEKTOR” - wolontariat studencki. W kręgu jej zainteresowań znajdują się: auksologia, promocja zdrowia, rozwój dzieci i młodzieży ze szczególnym naciskiem na występowanie wad postawy. Prywatnie: wielka miłośniczka kotów, która uważa, iż „antropologia, to nie zawód, tylko światopogląd”.
Moje zajęcia
dr hab. med. Wojciech Szczeklik
Adiunkt w II Katedrze Chorób Wewnętrznych UJCM im. Andrzeja Szczeklika
Doktor Wojciech Szczeklik urodził się i wychował w Krakowie gdzie następnie w 2002 roku ukończył studia medyczne na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum UJ. Swoje kształcenie kontynuował w licznych ośrodkach krajowych i zagranicznych, w tym w Stanach Zjednoczonych (Uniwersytet Harvarda), Wielkiej Brytanii (Uniwersytet Cambridge) oraz w Kanadzie (Uniwersytet McMaster). Główne zainteresowania badawcze, to niedokrwienie mięśnia sercowego w warunkach okołooperacyjnych oraz rzadkie choroby zapalne naczyń krwionośnych. Jest autorem ponad 70 publikacji w renomowanych czasopismach klinicznych oraz przeszło dwudziestu rozdziałów w podręcznikach medycznych (w tym również o badaniu serca). Jest wykładowcą Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego na wydziałach lekarskim oraz zdrowia publicznego. Wielokrotnie nagradzany; w ostatnim okresie trzykrotnie (2011,2012,2014) wybierany, jako najlepszy nauczyciel przez studenckie koło naukowe UJCM.
Moje zajęcia
dr n. med. Katarzyna Szczeklik
Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum
Zakład Stomatologii Zintegrowanej IS UJ CM
Adiunkt, nauczyciel akademicki, począwszy od roku 2002 prowadzi zajęcia dydaktyczne na kierunku lekarsko- dentystycznym UJ CM. Sekretarz Krakowskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego. Prywatnie, mama dwójki dzieci w wieku szkolnym.
Moje zajęcia
lek. Anna Stochel-Gaudyn
Szpital Uniwersytecki w Prokocimiu, Klinika Pediatrii, Gastroenterologii i Żywienia Dzieci
Moją pasją są dzieci, zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym, uwielbiam kontakt z nimi. W chwili obecnej jestem zatrudniona w Klinice Pediatrii, Gastroenterologii i Żywienia Dzieci gdzie szkole się w zakresie pediatrii jak i gastrologii dziecięcej. Szczególnie cenię sobie współpracę z małym pacjentem, dzieci są szczere, bezpośrednie i twórcze. Moje zainteresowania koncentrują się wokół żywienia dzieci zarówno w zdrowiu i w chorobie, jak również wokół takich jednostek chorobowych jak nieswoiste zapalenia jelit u dzieci. Aktualnie kończę rozprawę doktorską dotyczącą tej grupy pacjentów. Prowadzę również ćwiczenia ze studentami wydziału lekarskiego przy łóżku pacjenta, kładąc specjalny nacisk na interakcję z małym pacjentem, zaufanie i wzajemny szacunek, a więc te narzędzia pracy lekarza, które razem z aktualną wiedzą medyczną pozwalają postawić właściwą diagnozę i wdrożyć odpowiednią terapię. Prywatnie jestem mamą trójki dzieci, co w znaczący sposób pozwala mi zrozumieć zarówno rodzica jak i dziecko gdy pojawią się w moim gabinecie.
Moje zajęcia
dr inż. Małgorzata Szczęsna
Katedra Biotechnologii Zwierząt, Uniwersytet Rolniczy w Krakowie
Absolwentka kierunku Biotechnologia (Uniwersytet Rolniczy w Krakowie), doktor Nauk Rolniczych w zakresie zootechniki, w specjalności Biologia rozrodu zwierząt. Adiunkt naukowo-dydaktyczny w Katedrze Biotechnologii Zwierząt Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Główne zainteresowania badawcze: neuroendokrynologia zwierząt domowych ze szczególnym uwzględnieniem interakcji zachodzących pomiędzy peptydami regulującymi apetyt a osiami somato- i laktotropową, rola hormonów metabolicznych w procesach rozrodu zwierząt, molekularne mechanizmy leżące u podstaw zjawiska leptynooporności, udział fotoperiodu i melatoniny w regulacji procesów metabolicznych u zwierząt sezonowych, udział czynników supresyjnych w sygnalizacji płynącej od leptyny, prolaktyny i hormonu wzrostu, metody izolacji i hodowli różnego typu komórek w warunkach in vitro, polimorfizm genów związanych z cechami użytkowymi zwierząt.
Moje zajęcia
dr Magdalena Szuplewska
Pracuję na stanowisku adiunkta w Zakładzie Genetyki Bakterii na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie realizuję swoje zainteresowania związane z szeroko pojętą mikrobiologią. Moje badania dotyczą charakterystyki ruchomych elementów genetycznych bakterii wyizolowanych z różnych środowisk. Cenię pracę ze studentami. Prowadzę ćwiczenia obowiązkowe dla studentów z „Mikrobiologii” i fakultet „Ruchome elementy genetyczne bakterii”. Dodatkowo realizuję się jako koordynator Biura Karier Wydziału Biologii UW. Od kilku lat zachęcam młodych ludzi do poznawania świata mikroorganizmów na zajęciach organizowanych w ramach Festiwalu Nauki.
Moje zajęcia
inż. Patryk Stupka
Wydział Fizyki PW
Jestem studentem studiów magisterskich na Wydziale Fizyki Politechniki Warszawskiej. Pasjonuję się elektroniką, programowaniem i wszystkim co związane z techniką. Od lat popularyzuję naukę na wielu festiwalach i warsztatach w Warszawie. Jestem członkiem Koła Naukowego Fizyków i w nim realizuję swoje pasje. Na studiach zajmuję się analizą tzw. układów złożonych, czyli takich, które zawierają bardzo wiele oddziałujących ze sobą elementów (np. grupy społeczne).
Moje zajęcia
dr Marta Sienkiewicz
Akademia Sztuk Pięknych
Adiunkt w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Brała udział w realizacji licznych witraży świeckich i sakralnych oraz konserwacji I restauracji witraży zabytkowych. Obecnie samodzielny wykonawca lub współwykonawca w różnych zespołach konserwacji i restauracji witraży. Zaprojektowała także i wykonała wiele witraży świeckich i sakralnych przeznaczonych do określonych obiektów i wnętrz oraz kilka niezależnych witrażowych obiektów artystycznych. W latach 2008 -2012 pełniła funkcję prodziekana Wydziału Ceramiki i Szkła w ASP im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Od 2007 roku prowadzi Pracownię Witraży i konserwacji Witraży w Katedrze Konserwacji i Restauracji Ceramiki i Szkła. Autorka licznych wystaw i realizacji zarówno w Polsce, jak i za granicą.
Moje zajęcia
Krystian Skubała
Akademia Muzyczna im. K. Lipińskiego we Wrocławiu
Krystian Skubała (ur. 03 grudnia 1989 roku w Szczecinie), perkusista, kompozytor. Absolwent Zespołu Szkół Muzycznych II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie w klasie perkusji mgr Dariusza Jagiełło. Laureat około trzydziestu konkursów wykonawczych i kompozytorskich o randze międzynarodowej i krajowej. Laureat II miejsca w konkursie o stypendium firmy „YAMAHA“. Stypendysta programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska” (2012) oraz stypendiów Prezydenta Miasta Szczecina, Prezydenta Miasta Wrocławia oraz Towarzystwa Przyjaciół Szczecina. Jako solista koncertował w kraju i za granicą, na jego występach obecni byli m.in.: Prezydent RP, Premier RP, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Uczestniczył w międzynarodowych kursach mistrzowskich oraz warsztatach perkusyjnych, gdzie pogłębiał swoją wiedzę pod kierunkiem wybitnych pedagogów-perkusistów. Od roku 2010 jest studentem Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie perkusji prof. Jacka Woty. Rozpoczęcie studiów we wrocławskiej uczelni zaowocowało licznymi projektami związanymi ze sztuką perkusyjną oraz działalnością kompozytorską. Do najistotniejszych osiągnięć artysty należą m. in.: I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Perkusyjnym „Giornate Della Percussione” Włochy 2011 – kategoria Wibrafon, III miejsce w Międzynarodowym Konkursie Perkusyjnym „Giornate Della Percussione” Włochy 2011 – kategoria Kotły, finalista z największą ilością zdobytych punków w Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim „Gramodeska” Czechy 2011, III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Młodych Kompozytorów „Moja(mi)nuta” Łódź 2010,II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Wibrafonowym Opole 2010, I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Perkusyjnym Szczecin 2010.Aktualna działalność kompozytorska przyniosła artyście liczne prawykonania jego utworów na terenie kraju jak i poza jego granicami (m. in.: USA, Czechy, Niemcy, Słowacja, Rosja, Estonia, Włochy, Chiny). Ważniejsze osiągnięcia: • 2012 r. – Wykorzystanie mojej kompozyji na werbel solo „Groovitation” przez Centrum Edukacji Artystycznej w Ogólnopolskich Przesłuchaniach Klas Perkusji I i II stopnia. • 2011 r. – I Miejsce w Międzynarodowym Konkursie Perkusyjnym „Giornate della Percussione – Italy Percussion Competition for Vibraphone” Fermo ( Włochy ). • 2011 r. – III Miejsce w Międzynarodowym Konkursie Perkusyjnym „Giornate della Percussione – Italy Percussion Competition for Timpani”, Fermo ( Włochy ). • 2011 r. – Finalista z największą ilością zdobytych punktów ( grupa wiekowa do 25-go roku życia ) w European Young Composers Competition „GRAMODESKA 2010” • 2010 r. – III Miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Młodych Kompozytorów „ Moja (mi) nuta” , Łódź. • 2010 r. – II miejsce ( pierwszego nie przyznano ) na Ogólnopolskim Konkursie Wibrafonowym odbywającym się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Perkusyjnego DRUM FEST 2010, Opole. • 2010 r. – I Miejsce w V Ogólnopolskim Konkursie Perkusyjnym uczniów Szkół Muzycznych I i II stopnia, Szczecin. • 2010 r. – III Miejsce ( w duecie perkusyjnym ) w III Ogólnopolskim Konkursie Perkusyjnym im. Mikołaja Stasiniewicza „Zespoły Perkusyjne 2010”, Warszawa. • 2010 r. – Wyróżnienie mojej osoby przez Akademię Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu umożliwieniem mi odebrania indeksu uczelni podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego 2010/11 uczelni artystycznych Wrocławia. Wyróżnienie owe uwarunkowane było uzyskaniem przeze mnie największej ilości punktów ze wszystkich studentów z egzaminu wstępnego na uczelnię. • 2010 r. – Zaproszenie do udziału w koncercie „Nasi Laureaci” który odbył się w ramach X MiędzynarodowegoForum Perkusji Żagań 2010. • 2010 r. – Nagroda Dyrektora Zespołu Szkół Muzycznych II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie za wielokrotne sukcesy artystyczne. • 2011 r. – Zajęcie I miejsca przez duet Aleksandra Pindras oraz Velislav Godzunov ( harfa i marimba ) na IV Ogólnopolskiego Konkursu Duetów z Harfą. Duet ten prawykonywał moją kompozycję „Volière pour les anges paresseux”. Przebieg kariery wrtystycznej: • 2011 Sierpień – Recital perkusyjny na XI Międzynarodowym Forum Perkusji. Celem recitalu było ugruntowanie i prezentacja repertuaru wykonywanego przeze mnie na międzynarodowym konkursie perkusyjnym ( Fermo 2011 ). • 2010 Październik – Podjęcie studiów w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu na wydziale instrumentalnym w klasie perkusji prof. Jacka Woty. • 2010 Sierpień – Udział w projekcie stworzonym na potrzeby X Międzynarodowego Forum Perkusji ( Żagań 2010 ). Celem projektu było wykonanie wraz z młodymi adeptami sztuki perkusyjnej utworu Minoru Miki „Marimba Spiritual” gdzie partię solową zagrała światowej sławy multiperkusistka prof. Marta Klimasara ( Hochschule fur Musik und Darstellende Kunst Stuttgart, Niemcy ). • 2010 Maj – Recital dyplomowy wieńczący naukę w Zespole Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego który miał miejsce w siedzibie Filharmonii Szczecińskiej. • 2009 Listopad – Zaproszenie przez Rotary Club ( Pomerania ) do wykonania pod batutą Wojciech Rajskiego koncertu na marimbę solo oraz orkiestrę smyczkową Emmanuela Sejourne. Koncert ten wykonałem w siedzibie Filharmonii Szczecińskiej im. Mieczysława Karłowicza. • 2009 Luty – Podjęcie fakultatywnej nauki kompozycji u mgr. Artura Cieślaka ( Zespół Szkół Muzycznych II st. ). • 2008 Wrzesień – Podjęcie jednoczesnej nauki na wydziale klasyki oraz jazzu w Zespole Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie. Rozpoczęcie nauki u mgr. Marcina Jahra. • 2008 Luty – Wykonanie wraz z międzynarodową orkiestrą symfoniczną „Pomerania” koncertu na perkusję solo i orkiestrę Dariusa Milhaud. Koncert ten wykonałem dwukrotnie w Polsce i Niemczech. • 2005 Wrzesień – Debiut w Orkiestrze Filharmonii Szczecińskiej im. Mieczysława Karłowicza podczas cyklu muzycznego „Orkiestra bez Tajemnic”. • 2005 Czerwiec – Współzałożenie grupy perkusyjnej „Szczecin Young Percussion”. • 2004 Wrzesień – Rozpoczęcie nauki w Zespole Szkół Muzycznych II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie w klasie perkusji mgr. Dariusza Jagiełło. • 2000 Wrzesień – Rozpoczęcie edukacji muzycznej w Państwowej Szkole Muzycznej im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie w klasie perkusji mgr. Dariusza Jagiełło.
Moje zajęcia
mgr Karolina Szczęsna
Okręgowa Rada Adwokacka
Ukończyła prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie odbywa aplikację adwokacką w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Jej zainteresowania koncentrują się wokół zagadnień postępowania dowodowego w procedurze karnej ze szczególnym uwzględnieniem praktycznego stosowania techniki i taktyki kryminalistycznej.
Moje zajęcia
mgr Aleksandra Szalek
Polski Związek Głuchych
Tłumacz języka migowego, pracuje z osobami niesłyszącymi od ponad 6 lat, w Domu Kultury, w Polskim Związku Głuchych, na uczelniach. Wolontariusz i pracownik projektów przeznaczonych dla osób niesłyszących we Wrocławiu i Opolu. Wykładowca na kursach języka migowego.
Moje zajęcia
mgr inż. Paweł Sobieszczyk
Instytut Fizyki Jądrowej PAN im. Henryka Niewodniczańskiego
Doktorant w Zakładzie Badań Strukturalnych w Instytucie Fizyki Jądrowej PAN.
W swojej pracy naukowej zajmuje się modelowaniem oraz badaniem dynamiki ośrodków ciągłych, a także badaniem własności akustycznych fal powierzchniowych. Dodatkowo pasjonuje się programowaniem, co przez lata owocowało współpracą z różnymi firmami informatycznymi.
Moje zajęcia
dr Wiktor Szymborski
Uniwersytet Jagielloński
adiunkt w Zakładzie Historii Oświaty i Kultury w Instytucie Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego
ur. 1981, studia historyczne w Instytucie Historycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego ukończyłem w 2005 r, doktorat z historii obroniłem w Uniwersytecie Jagiellońskim w 2009 r. (tytuł rozprawy Odpusty w Polsce średniowiecznej, promotor prof. dr hab. Krzysztof Stopka), zajmuję dziejami średniowiecznej religijności, historią społeczną, dziejami zakonu dominikańskiego.
Moje zajęcia
Tomasz Schimscheiner
aktor
Absolwent krakowskiej PWST Występował w Teatrze Bagatela (1989-90). W Teatrze Ludowym, od 1990 roku.
Moje zajęcia
Katarzyna Szymbert
Uniwersytet Warszawski
Studiuje archeologię na Uniwersytecie Warszawskim, współpracuje z Muzeum Narodowym w Warszawie jako edukatorka, prowadząc lekcje muzealne oraz gry i zabawy edukacyjne dla dzieci i młodzieży; do 2013 roku koordynatorka ds. wolontariuszy w Fundacji Kultury i Sztuki ArtHolding oraz koordynatorka projektu Wizytująca Akademia Sztuk, aktywnie promuje naukę podczas festynów i imprez naukowych, takich jak Festyn Archeologiczny w Biskupinie czy Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik.
Moje zajęcia
Jerzy Satanowski
Kompozytor
Urodzony w Warszawie, kompozytor muzyki filmowej i teatralnej, aranżer, twórca piosenek "aktorskich" a także pianista i reżyser teatralny. Absolwent Wydziału Filologii Polskiej UAM w Poznaniu. Muzyczny samouk. Skomponował muzykę do wielu filmów i seriali, m.in. Siekierezada, Dzień świra, Ogród Luizy, Ekstradycja czy Boża podszewka. Od wielu lat jest jurorem w konkursie Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie, współtworzy i realizuje główne koncerty Spotkań Zamkowych
Moje zajęcia
Maciej Stępa
Przedsiębiorca, doradca w zakresie zarządzania
Przedsiębiorca, instruktor harcerski ZHR, entuzjasta rozwoju osobistego. Jest prezesem Profit Plus sp. z o.o., która dba o to, by jej klienci rozwijali sprzedaż, ponosili jak najmniejsze koszty, płacili optymalne podatki i nie płacili zbędnych składek ZUS. Jego pasją jest rozwój osobisty (jego i jego podopiecznych), szczególnie w obszarze przywództwa i efektywności osobistej.
Moje zajęcia
dr Agnieszka Skala
Politechnika Warszawska
Doktor nauk ekonomicznych
Absolwentka SGH i UW, adiunkt na Politechnice Warszawskiej, współzałożycielka i prezes SPIN Szkoły Przedsiębiorczości Innovation Nest. Prowadzi zajęcia z przedsiębiorczości na Politechnice Warszawskiej i w Akademii Leona Koźmińskiego. Pracuje naukowo w obszarze przedsiębiorczości wysokich technologii oraz e-biznesu. Absolwentka Lean LaunchPad Educators Program na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley (2012). Członek SEIPA: Sieci Edukatorów Innowacyjnej Przedsiębiorczości Akademickiej, a także EFER Alumni. Organizatorka pierwszej edycji Startup Weekend NEXT w Warszawie. Autorka case studies o polskich startupach w branży e-biznes. Wspiera wartościowe inicjatywy na styku nauki, techniki i biznesu w Polsce.
Moje zajęcia
Monika Sabljak-Olędzka
Absolwentka Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, kierunek historia, obecnie adiunkt w Dziale Architektury w Muzeum Budownictwa Ludowego - Parku Etnograficznym w Olsztynku. Autorka artykułów na temat edukacji regionalnej, detalu w budownictwie wiejskim dawnych ziem pruskich oraz historii Muzeum Budownictwa Ludowego-Parku Etnograficznego w Olsztynku, autorka scenariuszy lekcji muzealnych i projektów edukacyjnych (np. lekcji "Tajemnice wiejskiej okiennicy" 2011, dotyczącej detalu w budownictwie wiejskim byłych Prus Wschodnich kierowanej do dzieci w wieku 5-9 lat, wyróżnionej w 2011 r. w konkursie "Muzeum otwarte na edukację" organizowanym przez Muzeum Wsi Kieleckiej, projektu "Gliniana wioska"- 2010 dotyczącego tradycyjnych układów wiejskich i zabudowy wsi Warmii, Mazur i Powiśla), współtwórczyni edukacyjnego projektu "Gliniane miasto" (2013) kierowanego do młodzieży gimnazjalnej w Olsztynie, dotyczącego historycznej zabudowy miasta, realizowanego przez Stowarzyszenie Polskich Artystów Plastyków Studio Atelier 40, koordynator projektów wolontariackich w Muzeum, finansowanych z programu Unii Europejskiej "Młodzież w działaniu" Akcja 2: Wolontariat europejski. Prowadzi warsztaty garncarskie i tkackie dla dzieci i dorosłych w ramach działalności TN Pruthenia. Dumna właścicielka dwóch przebiegłych kotów: Pani Zakicii i Wentyla.
Moje zajęcia
dr Karina Stasiuk
Uniwersytet Wrocławski,
Wykładowca Instytutu Dziennikarstwa Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wrocławskiego wydziału SWPS.
Zajmuje się etyką w dziennikarstwie, public relations i reklamie, a także budowaniem wizerunku, teorią komunikacji i mediów oraz kulturą popularną. W obrębie jej zainteresowań leży m.in komunikacja międzykulturowa, filozofia komunikacji i filozofia języka.
Moje zajęcia
mgr Justyna Sochacka
Zawodowo zajmuje się public relations i marketingiem.
Współpracowała z kluczowymi mediami ogólnopolskimi oraz regionalnymi, w ramach projektów związanych z kształtowaniem wizerunku i zarządzaniem procesami komunikacji między podmiotami a ich otoczeniem. Jest jednym z założycieli Stowarzyszenia Akademia Rozwoju i Aktywności „ARA”, w którym pełniąc funkcję wiceprezesa, angażuje się w działalność społeczną m.in. prowadząc szkolenia dla seniorów. Od roku współpracuje z Uniwersytetem Wrocławskim. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z kreowaniem wizerunku, grywalizacją, sztuką prezentacji osobistej oraz szeroko rozumianą komunikacją.
Moje zajęcia
dr hab. Piotr Sławuta
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
jestem lekarzem weterynarii, pracuję na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej. Moja praca polega na uczeniu studentów trudnej sztuki leczenia zwierząt. Zajmuję się głównie leczeniem psów i kotów. Poza pracą interesuję się sportem, książkami i kinem.
Moje zajęcia
dr n. wet. Agnieszka Sikorska-Kopyłowicz
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
ukończyła studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, gdzie w 2009 r. obroniła pracę doktorską. Od roku 2002 odbywa regularne praktyki w Klinikach Weterynaryjnych w Niemczech, m.in. w Hanowerze, Owschlag i Lüsche. W 2007 r. dr Kopyłowicz odbyła również kilkumiesięczny staż kliniczny na Ludwig-Maximilians-Universität w Monachium. Ponadto, jest autorem i współautorem kilkudziesięciu publikacji naukowych w czasopismach polskich i zagranicznych. W 2007 r. została nagrodzona przez redakcję miesięcznika „Weterynaria w praktyce” za przedstawienie najbardziej interesującego przypadku klinicznego. Dr Agnieszka Sikorska-Kopyłowicz prowadzi zajęcia fakultatywne dla studentów Wydziału Medycyny Weterynaryjnej z przedmiotu „Dermatologia zwierząt”. Jest również wykładowcą i prowadzącą zajęcia praktyczne z zakresu dermatologii i endokrynologii małych zwierząt na studiach specjalizacyjnych pielęgniarstwo weterynaryjne na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Jako miłośniczka bassetów jest członkiem Klubu psów tej rasy w Polsce i czynnym wystawcą swoich dwóch pupili.
Moje zajęcia
dr Jacek Szczurowski
Uniwersytet Przyrodniczy
Stopień naukowy doktora nauk biologicznych uzyskał w 2002 roku. W latach 1993 – 2010 pracował jako asystent i adiunkt w Katedrze Antropologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Od roku 2010 pracuje na stanowisku adiunkta w Zakładzie Antropologii Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Prowadzi badania w zakresie biologii ludzkich populacji pradziejowych i historycznych z terenów Polski.
Moje zajęcia
mgr inż. Wojciech Sowa
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
Od prawie 3 lat asystent w Instytucie Geodezji i Geoinformatyki na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu
Prowadzi zajęcia między innymi ze studentami I roku Geodezji – Geodezyjne Pomiary Szczegółowe, przedstawiając podstawowe techniki pomiarów geodezyjnych. W pracy naukowej zajmował się badaniem aktywności tektonicznej Polski w oparciu o wyniki pomiarów geodezyjnych i sejsmicznych.
Moje zajęcia
Anna Skłodowska
Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej
Koło Naukowe Mostowców jest uczelnianą organizacją studencką Politechniki Warszawskiej, działającą przy Zakładzie Mostów Instytutu Dróg i Mostów na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej. KNM skupia studentów i pracowników naukowych wokół wspólnej idei poszerzania horyzontów i pogłębiania wiedzy dotyczącej tematyki mostów i budowli podziemnych. W ramach naszej działalności organizujemy wycieczki na place budów związanych z kierunkiem studiów, uczestniczymy w branżowych konferencjach prasowych, utrzymujemy kontakt z przedstawicielami firm budowlanych, bierzemy udział w konkursach z zakresu mostownictwa, a także angażujemy się w edukację najmłodszych.
Moje zajęcia
dr n. wet. Grzegorz Sapikowski
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
Ukończył Wydział Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu w 2006r. Od października 2006 student studiów doktoranckich na Katedrze Chorób Wewnętrznych z Kliniką Koni, Psów i Kotów Wydziału Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu. W 2000r otrzymał tytuł doktora nauk weterynaryjnych, temat pracy doktorskiej „Endoskopia w diagnostyce schorzeń narządu oddechowego u psów” Od 2000r. zatrudniony jako adiunkt w Katedrze Chorób Wewnętrznych z Kliniką Koni, Psów i Kotów, na co dzień zajmuje się stomatologią psów i kotów. Uwielbia zwierzęta towarzyszące, a w szczególności koty. Miłośnik nurkowania i podróżowania
Moje zajęcia
dr Adrian Smolis
Uniwersytet Wrocławski
Adiunkt w Instytutcie Zoologii Uniwersytetu Wrocławskiego.
Od początku studiów na kierunku Biologia na Uniwersytecie Wrocławskim interesował się entomologią, dziedziną zoologii zajmującą się owadami. Już na pierwszym roku uczestnicząc w obozie naukowym w rosyjskiej Karelii zgromadził swój pierwszy naukowy zbiór owadów. Początkowo entomologiczne zainteresowania koncentrowały się na owadach błonkoskrzydłych. W pracy magisterskiej zajął się najprymitywniejszymi z owadów, skupionymi w rzędzie Collembola. Zainteresowanie tą grupą kontynuował w trakcie doktoratu, uzyskując w 2002r. tytuł doktora Nauk Biologicznych w zakresie biologii-entomologii. Do dzisiaj kontynuuje pasję entomologiczną, której efektem jest kilkadziesiąt prac naukowych opublikowanych w znanych i renomowanych czasopismach branżowych. Od 2006 roku oprócz badań nad biologią, systematyką i ewolucją owadów zajmuje się zagadnieniami ich ochrony - mimo ogromnego bogactwa gatunkowego i znaczenia biocenotycznego owady znajdują się bowiem na marginesie ochrony przyrody
Moje zajęcia
dr inż. Daria Sikorska
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
Doktor Nauk Rolniczych, specjalność ochrona i kształtowanie środowiska. Zajmuje się badaniami przyrody w mieście, przede wszystkim zaś ekosystemami wodnymi i możliwościami prowadzenia turystyki w obszarach cennych przyrodniczo. Zainteresowania zawodowe łączy z życiem prywatnym – lubi fotografię przyrodniczą i chętnie podpatruje ciekawe rozwiązania w parkach narodowych w kraju i zagranicą.
Moje zajęcia
dr hab. Krystyna Sąbrowska
Instytut Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN
Moje zajęcia
mgr Agnieszka Szczygieł
PAN
jest biotechnologiem i doktorantką w Instytucie Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN we Wrocławiu w Laboratorium Doświadczalnej Terapii Przeciwnowotworowej.
Bada wpływ zastosowania komórek dendrytycznych i czynników wspomagających w terapii przeciwnowotworowej.
Moje zajęcia
Igor Siedlecki
Student Biologii UW
Studiuje Biologię na Uniwersytecie Warszawskim, ze specjalizacją Ekologia. Pracuje jako edukator przyrodniczy w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Zgłębia tajniki ekologii behawioralnej, próbując nauczyć się jak rozmawiać ze zwierzętami. Jego praca licencjacka dotyczyła zachowania szympansów, podglądanych w Warszawskim Ogrodzie Zoologicznym. Lubi przyglądać się otaczającej przyrodzie i zastanawiać się dlaczego wygląda właśnie tak, a nie inaczej. Poza tym zlepia słowa i wypluwa je do mikrofonu jako Mrówkojad.
Moje zajęcia
Bartosz Sztybor
Scenarzysta komiksowy, telewizyjny i filmowy. Komiksy do jego scenariuszy ukazywały się w prasie (WiK, Cinema, Co jest grane, HIRO Free, Aktivist, Przekrój, Film, W Sieci, W Sieci Historii, Fika), zinach (Jeju, B5, Maszin, Karton, Hardkorporacja, Kolektyw) oraz licznych antologiach. Wielokrotny laureat konkursu na krótką formę komiksową na Międzynarodowym Festiwalu Komiks i Gier w Łodzi. Autor kilku albumów komiksowych: „Szanowny”, „Tainted”, „Byle do piątku trzynastego”, „It's Not About That” oraz „Wróć do mnie, jeszcze raz” i „Niezła draka, Drapak!”.
Moje zajęcia
prof. dr hab. Mikołaj Szymański
Instytut Filologii Klasycznej UW
Badacz renesansowej literatury łacińskiej, wydawca pism Erazma z Rotterdamu. Kierownik Zakładu Literatur i Języków Klasycznych.
Moje zajęcia
mgr inż. Marta Szmigiel
Katedra Optyki i Fotoniki, Wydział Podstawowych Problemów Techniki, Politechnika Wrocławska
Doktorantka Wydziału Podstawowych Problemów Techniki, członek Zespołu Optyki Widzenia funkcjonującego w Katedrze Optyki i Fotoniki Politechniki Wrocławskiej.
Moje zajęcia
Diana Seliga
Studentka II Wydziału Lekarskiego, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Członkini Koła Naukowego Dermatologów działającego przy Klinice Dermatologii.
Moje zajęcia
mgr Aneta Szlacheta
Instruktorka tańca afrykańskiego, konserwator przyrody, animator kultury, współpracuje z zespołami Foliba, Sango, City Bum Bum. Od lat inspiruje się kulturą Afryki Zachodniej, gdzie podróżuje ucząc się tańca u źródeł, od najlepszych tancerzy baletów afrykańskich oraz tradycyjnego tańca wioskowego z regionu Hamana (Gwinea Górna). Podczas swoich kilkumiesięcznych wypraw, wielokrotnie miała okazję przyjrzeć się bliżej codziennemu życiu, rozmaitym festiwalom, ceremoniom oraz zwyczajom mieszkańców wiosek i miast Afryki Zachodniej. Prowadzi liczne autorskie warsztaty tańca przeznaczone dla dzieci, młodzieży, dorosłych- w tym seniorów, a także audycje o tematyce afrykańskiej w szkołach i przedszkolach. Występowała na wielu scenach w kraju i za granicą ( m.in Rosja, Szwajcaria, Włochy, Austria, Niemcy, Czechy). Taniec afrykański wykorzystuje w różnorodnych projektach, m.in teatrze tańca, pokazach z ogniem, street artcie.
Moje zajęcia
inż. Malwina Stępniewska
Wydział Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej
Studentka studiów magisterskich wydziału Inżynierii Materiałowej na Politechnice Warszawskiej. Na co dzień zajmuje się głównie badaniami niszczącymi. Poza studiami uwielbia podróżować i czytać.
Moje zajęcia
CISCO Systems
Firma Cisco została założona w 1984 roku przez niewielką grupę informatyków z Uniwersytetu Stanford. Od powstania firmy jej inżynierowie byli liderami w obszarze rozwoju technologii sieciowych opartych na protokole IP. Dziś przedsiębiorstwo zatrudnia ponad 72 tys. pracowników na całym świecie i kontynuuje swoją tradycję innowacyjności opracowując najlepsze w branży produkty i rozwiązania w podstawowych obszarach technologicznych, takich jak routery i przełączniki, a także w dziedzinie bezpieczeństwa, technologii bezprzewodowej, wideo, rozwiązań do współpracy, centrów przetwarzania danych, wirtualizacji i przetwarzania w chmurze.
Moje zajęcia
Agnieszka Sokołowska
Związana z Dolnośląską Szkołą Wyższą we Wrocławiu, gdzie doktoryzuje się i pracuje w Pracowni Badań nad Autyzmem.
Od 2002 r. pracuje zawodowo z małymi dziećmi i ich rodzicami w procesie diagnozy i terapii zaburzeń rozwoju oraz w szkole dla dzieci niewidomych i słabowidzących. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, ukończyła pedagogikę specjalną oraz studia podyplomowe w zakresie: wczesnej interwencji i wspomagania rozwoju małego dziecka, tyflopedagogiki, psychologicznego wspierania rozwoju dzieci i młodzieży z trudnościami, a także certyfikowane kursy z zakresu diagnozy i terapii małych dzieci, m.in. integracji sensorycznej i monachijskiej funkcjonalnej diagnostyki rozwojowej 0-6 r.ż.
Moje zajęcia
Bartosz Synowiec
Prezenter i dziennikarz radiowy
W trakcie swojej kariery pracował w takich stacjach jak Radio Afera, Radio Merkury i MC Radio. Obecnie można go usłyszeć codziennie na falach wrocławskiego Radia RAM i Radia Wrocław Kultura.
Moje zajęcia
Piotr Sypczuk
absolwent Instytutu Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego, obecnie magistrant w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego; wielokrotny stypendysta, m.in. Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za osiągnięcia w nauce, Stypendium m.st. Warszawy im. Jana Pawła II. Współpracownik Muzeum Narodowego w Warszawie, redaktor naczelny Kwartalnika Akademickiego „AD REM”, członek Komitetu Organizacyjnego Konferencji „Interdyscyplinarne badania złożeń rezydencjonalnych i obronnych”. Aktywnie udziela się w stowarzyszeniach i kołach naukowych zajmujących się badaniami i popularyzacją archeologii.
Moje zajęcia
Ewa Skrzypczyk
Miała zostać prawnikiem, będzie dziennikarzem. Lubi włoską kuchnię i muzykę lat.80. Od pół roku członkini Koła Naukowego Studentów Dziennikarstwa działającego przy UJ. Swoją przyszłość wiąże z PR lub reklamą.
Moje zajęcia
Edyta Skarżyńska
Teatr Lalek we Wrocławiu
Aktorka Teatru lalek we Wrocławiu.
Moje zajęcia
dr Katarzyna Smolny
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Adiunkt, Katedra Finansów, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Katarzyna Smolny ukończyła Prawo na wydziale Prawa i Administracji na Uniwersytecie Wrocławskim, doktorat z finansów obroniła na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu - obecnie Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu. Na co dzień zajmuje się finansami publicznymi i bankowością.
Moje zajęcia
dr inż. Marek Sumiła
Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej
Jest pracownikiem Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej oraz specjalistą w Laboratorium Automatyki i Telekomunikacji Instytutu Kolejnictwa. Specjalizuje się w systemach łączności przewodowej i bezprzewodowej w transporcie, systemach komutacyjnych telefonii VoIP. Wśród jego zainteresowań naukowych są systemy radiołączności kolejowej, budowa i ergonomie interfejsów HMI w pojazdach, systemy teleinformatyczne w zastosowaniach dla potrzeb transportu, bezpieczne oprogramowanie urządzeń sterowania w transporcie, technika cyfrowa. Posiadane stopnie i tytuły: magister inżynier (2001) doktor nauk technicznych (2008). Dorobek badawczy: kilkadziesiąt recenzowanych publikacji naukowych (krajowych i zagranicznych) oraz kilkadziesiąt publikacji o charakterze popularno-naukowym.
Moje zajęcia
Lista wykładowców
A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O Ó P R S Ś T U W Z
Piotr Sieczkowski Aneta Szpaderska Sabina Smusz dr Monika Szyszka dr Jacek Szczurowski dr hab. med. Wojciech Szczeklik Mgr Milena Sochocka dr Magdalena Szymura dr inż. Marek Sumiła dr Katarzyna Sikora dr n. med. Zdzisław Sićko lek. med. Dominika Salamon dr Piotr Sorokowski dr Marcin Szydzisz Ewa Skrzypczyk Natalia Sarata mgr Monika Snopek Piotr Sypczuk dr inż. Ewa Siedlecka Tomasz Sanak dr Edyta Sienkiewicz-Szłapka Scanmed Szpital św.Rafała dr Elżbieta Stefaniuk Dr Małgorzata Salamonowicz Marcin Sagan Agnieszka Sokołowska Adam Szewczyk mgr inż. Marta Szmigiel Małgorzata Smolińska dr inż. Beata Sińska dr Dorota Sumińska mgr Anita Smolarczyk Agnieszka Stein prof. UP dr hab. Bogusław Skowronek dr inż. Agata Szeląg dr n. wet. Grzegorz Sapikowski lek. Anna Stochel-Gaudyn Andrzej Seweryn mgr Katarzyna Starowicz mgr inż. Jarosław Syzdek Jerzy Satanowski dr Janusz Szwabiński mgr Aneta Sikora dr Adrian Smolis Beata Stożek dr inż. Emilia Skupień Urszula Skośkiewicz Aleksandra Szarlik Katarzyna Stoparczyk Anna Skłodowska mgr Bożenna Sacha-Firląg dr Katarzyna Smolny Edyta Skarżyńska prof. dr hab. Mikołaj Szymański dr Adam Siemieński dr Błażej Sajduk dr inż Paweł Scharoch mgr Justyna Sochacka Studencki Oddział SPIE PW Tomasz Sielicki Agnieszka Stańczyk dr Wojciech Sławiński Katarzyna Słota-Marciniec mgr Magdalena Sawicz Anna Skowrońska Krzysztof Strachota Sake dr Wojciech Sąsiadek Dr hab. prof. UWM Małgorzata Suświłło Beata Stankiewicz-Szczerbik dr Marta Sienkiewicz dr Konrad Smoliński dr Robert Szostak dr hab., prof UW Paweł Strzelecki mgr Agnieszka Szczygieł kapitan mgr inż. Tomasz Sobiech dr Bartłomiej Sklepowicz mgr inż. Ewelina Siepka Piotr Sych dr Magdalena Szuplewska Edyta Skwarzyńska Gabriela Sierocińska-Dec dr Wiktor Szymborski dr n. farm Grażyna Sygitowicz mgr Aneta Szlacheta Dr Małgorzata Sławińska Prof. dr hab. inż. Krzysztof Szewczyk dr Anna Sajdak dr inż. Małgorzata Szczęsna Studenckie Koło Naukowe Dietetyków przy Zakładzie Żywienia Człowieka WUM mgr inż. Monika Siepka Grzegorz Szymanowski dr hab. Piotr Sławuta mgr Magdalena Shaw dr inż. Paweł Szabracki dr hab. Denis Sołodow Mgr Milena Sochocka mgr Małgorzata Stolarska dr Wojciech Szydło Anna Stęchła mgr Katarzyna Sekścińska Maciej Smiatacz Tadeusz Szczepaniak dr Ewa Sokołowska mgr inż. Paweł Sobieszczyk Ewa Skóra mgr Katarzyna Szczeniowska Elżbieta Sala dr inż. Daria Sikorska mgr inż. Piotr Szymański