Trwa przetwarzanie danych. Zapis do bazy może potrwać kilka minut. Prosimy o cierpliwość i nie wyłączanie strony. Po przetworzeniu zgłoszenia wyświetli się informacja o wyniku rekrutacji.
|
|
Logowanie
Klub Inspiracje Wrocław
Które greckie maski zbierały większe oklaski? Zadanie przed wykładem
Założony przez:
2011-10-05 15:24:10
Aktorzy w starożytnej Grecji w teatrze występowali w maskach. Razem z rodzicami przygotuj maskę, którą zabierzesz na wykład.

Poproś o pomoc rodziców lub rodzeństwo i przygotuj maskę dla aktora z teatru antycznego. Zastanów się w jakim przedstawieniu miałby wystąpić Twój aktor:
- komedii, czyli spektaklu wesołym, żartobliwym
- tragedii, czyli spektaklu poważnym, smutnym.

Pamiętaj, że maska grecka zakrywała całą twarz. Jeśli wybrałeś komedię narysuj na niej uśmiech, jeśli zaś tragedię smutną minę.

Przygotuj:
- papier
- ołówek
- kolorowe flamastry i kredki
- nożyczki
- wstążkę lub gumkę

1. Na kartce narysuj kształt swojej maski. 
2.Następnie wytnij maskę oraz miejsca, gdzie będą oczy.
3. Ozdób swoją maskę. Możesz pomalować ją kolorowymi kredkami lub flamastrami, przykleić na nią brokat.Pamiętaj o odpowiedniej dla wybranego przez Ciebie spektaklu (komedia lub tragedia) minie. 
4. Wytnij dwa małe otwory z boku maski a następnie przywiąż do nich wstążkę, dzięki której będziesz mógł założyć maskę podczas wykładu. 
5. Swoją maskę zabierz koniecznie na wykład pt. Które greckie maski zbierały większe oklaski?
Następny temat
Aktywności
Notki
Brak notek
Quiz
Brak quizów
Puzzle
Brak puzzli
Krzyżówka
Brak krzyżówek
Labirynt
Brak labiryntów
Układanka
Brak układanek
Porozmawiajmy
Brak wypowiedzi
O klubie
Zapraszamy do klubu gdzie czekają na Ciebie naukowe inspiracje. Krzyżówki, quizy, zagadki , konkursy oraz nowi koledzy i koleżanki, z którymi możecie razem odkrywać tajemnice wiedzy i dobrze się bawić